Podsumowanie weekendu – 1/2 października 2022

Jak radzili sobie nasi zawodnicy w rozgrywkach ligowych: meczach ligowych a najmłodsi w turniejach? Sprawdźcie! Zapraszamy do lektury! 📑

🔝 KS DAP U7 (TT 2016)
🏆 Świętokrzyska Liga Żaka Młodszego (Kielce, 01.10.2022)
KS DAP I KIELCE: Kacper Nowakowski, Ksawery Cieślicki, Mateusz Bzinkowski, Maksymilian Szkurłat, Bartosz Tuźnik, Filip Papież, Wojciech Handzel, Aleksander Jasnos, Jakub Konczewski.
KS DAP II KIELCE: Julian Grudzień, Tymon Szlufik, Maksymiliat Saletra, Jan Perlic, Miłosz Krzywda, Franciszek Słopiecki, Franciszek Marek, Oskar Boszczyk.
🗣 Trenerzy Piotr Chiberski, Jakub Chrzanowski: W sobotę, 1 października nasze skrzaty Top Talent 2016 tym razem występowały w roli gospodarza turnieju. Zawody odbywały się na dwóch równoległych boiskach na Orliku w Kielcach. Najmłodsi z meczu na mecz zbierają coraz większe doświadczenie i ogrywają się z innymi kolegami. Wystąpiliśmy w dwóch składach. Rywalizowaliśmy z drużynami : AP Champions Końskie, Sar Przyjmo, GKS 4ECO Astra Piekoszów, Cosmos Zagnańsk. Uważam że największym plusem jest to, że zawodnicy mogą oswajać się ze starszymi rywalami co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Coraz częściej widać odważniejsze decyzje w pojedynkach 1×1 oraz w rywalizacji fizycznej. Za tydzień czeka nas wyjazd do Piekoszowa i pod tym kątem będziemy przygotowywać się w najbliższym tygodniu na treningach.

🔝 KS DAP U9 (TT 2014A)
🏆 Turniej Żaka Starszego (Skarżysko-Kamienna, 01.10.2022)
Skład DAP 1: Zagoździński, Baran, Nowak F., Obarzanek, Michalski, Ożugowski.
Skład DAP 2: Czaja, Czajkowski, Fijałkowski, Górski, Kasiński, Włudyga A., Włudyga J
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Drużyna Top Talent 2014 grupa Real Madryt wraca z głowami podniesionymi do góry. W dzisiejszym Turnieju Żaka Starszego ŚZPN zagraliśmy na dwie ekipy. Naszymi rywalami były 2 drużyny gospodarzy – PAS Skarżysko, Granat Skarżysko oraz AP Champions Końskie. Drużyna Neptuna Końskie nie dojechała. Nasz dorobek prezentuje się następująco: DAP 1 – komplet zwycięstw, DAP 2 – 3 zwycięstwa, 1 przegrana.
Chłopcy pokazali na boisku ogromne zaangażowanie, walkę, jak również pewność siebie. nasi zawodnicy odważnie wchodzili w pojedynki 1×1, kreowali sytuację bramkowe. Bilans bramkowy mógł być jeszcze okazalszy, ale momentami brakowało chłodnej głowy przy finalizacji. Pracujemy dalej!

🔝 KS DAP U9 (TT 2014B)
🏆 Turniej Żaka Starszego (01.10.2022)
Skład KS DAP III: Skowron, Kisiel, Matyja, Nagórny, Synowski, Bąk, Praszek, Tomaszewski, Kijewski. Skład DAP IV: Kwiatek, Kowalski, Kubiec, Smołuch, Skorupa, Bednarski.
W sobotni poranek nasza drużyna TTB 2014 miała świetną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w rywalizacji z drużynami: Góral Górno, Astra Piekoszów, Orlęta Kielce. Zawody odbywały się na dwóch równoległych boiskach. Analizując wszystkie mecze naszych zawodników widać ogromny postęp jaki poczynili w ostatnim czasie. Mecze były bardzo wyrównane często walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego gwizdka. Za tydzień kolejna dawka emocji ale tym razem na wyjeździe, rywalizować będziemy na boisku w Piekoszowie.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013A)
🏆 Turniej Orlika Młodszego (Kielce, 02.10.2022)
🤝 Orlęta Kielce, KKP Korona, Korona Kielce.
KS DAP: Filip Wzorek, Franciszek Tyński, Eryk Toczyński, Stanisław Simkiewicz, Stanisław Panek, Marcel Nowakowski, Mikołaj Malec, Jan Lelas, Franciszek Krysiński, Antoni Giedyk, Michał Doroz, Franciszek Bednarski, Filip Derenewicz, Dawid Dzieniszewski.
🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk: W turnieju rywalizowaliśmy z samymi kieleckimi drużynami: Orlętami Kielce, KKP Korona i Koroną Kielce. Wystawiliśmy do rywalizacji dwa zespoły. Tego dnia wygrywaliśmy dużo pojedynków 1×1, straciliśmy kilka bramek z dystansu. Brakowało nam wówczas doskoku do przeciwnika. Martwi natomiast nasza skuteczność, mieliśmy wiele okazji, jednak nie wszystkie wykorzystaliśmy.

KS DAP III 🤝 KS DAP IV
🗣 Trener Karol Markowski i Adam Józefowski: W sobotnie popołudnie rozegraliśmy II turniej ligowy ŚZPN. W każdym meczy mieliśmy lepsze oraz te gorsze momenty. Kiedy byliśmy daleko od zawodników to traciliśmy gole, kiedy graliśmy szybciej i szukaliśmy gry na wolne pole akcje kończyły się bramkami. W niektórych sytuacjach należało zachować „zimną głowę”, szczególnie w tych podbramkowych. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia dla Antka Bednarskiego, który doznał kontuzji podczas turnieju.

🔝 KS DAP U11 (TT 2012B)
🏆 Turniej Orlika Starszego (Daleszyce, 02.10.2022)
KS DAP I 🤝 KS DAP II
🗣 Trener Adam Józefowski i Karol Markowski: W dniu dzisiejszym rozegraliśmy kolejny Turniej Orlika Starszego w Daleszycach. Forma naszych zawodników podczas dzisiejszych meczy była nierówna. Były momenty kiedy graliśmy zorganizowanie w obronie i ataku. Z drugiej strony w kilku meczach brakowało nam przyspieszania, dokładności podań i przyjęć. Na pewno będziemy chcieli poprawić te elementy piłkarskiego rzemiosła, ponieważ już za tydzień czekają nas następne ligowe potyczki.

🔝 KS DAP U12 (TT2011)
❌ KS DAP KIELCE 0:5 PAS Skarżysko (Kielce, 27.09.2022)
🎖 Liga Wojewódzka Młodzika Młodszego 2011
Skład KS DAP: Pedrycz, Janduła, Witecki, Kisio, Włudyga, Nepelski, Kołomański, Gawron, Białek, Kaczmarski, Bień.
🗣 Trener Piotr Gruszka i Maciej Barabach:
Dzisiejszy mecz z drużyną ze Skarżyska nie przebiegł po naszej myśli. Przeciwnik wyróżniał się zaangażowaniem i odważnym podejściem do gry w piłkę nożną. Pierwsza połowa to dominacja naszego przeciwnika, który raz po raz groźnie atakował naszą bramkę, ale dzięki postawie naszego bramkarza próbowaliśmy powstrzymywać ataki. Zostaliśmy zepchnięci do gry w obronie nie wychodząc z własnej połowy. Do przerwy przegrywaliśmy 3:0 po zmianie stron i rotacji na pozycjach nasza gra wyglądała znacznie lepiej szczególnie w ataku gdzie skonstruowaliśmy kilka akcji które powinny zakończyć się zdobyciem gola. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla naszych przeciwników, wygrana zasłużona. Dziękuje chłopcom za dzisiejszy mecz.

❌ KS DAP KIELCE 2:6 PAS Skarżysko (Kielce, 01.10.2022)
Skład KS DAP: Pedrycz, Janduła, Witecki, Kisio, Nepelski, Kołomański, Gawron, Białek, Kaczmarski, Bień, Kołomyja, Białek.
Bramki: Janduła, Nepelski.
Dzisiejszy mecz z drużyną Czarnych Połaniec nie możemy zaliczyć do udanych. Przegrywamy zdecydowanie 6:2, szybko straciliśmy pierwsze bramki, gola kontaktowego uderzeniem z daleka zdobył dla nas Ksawery Janduła i do przerwy wynik wynosił 3:1 dla przeciwnika. Po zmianie stron przystąpiliśmy do ataku i próby wyrównania jednak to przeciwnik po naszych błędach zdobywa dwie bramki i już nie potrafiliśmy dogonić wyniku. Mimo to w meczu było kilka dobrych momentów jeśli udałoby nam się utrzymać koncentracje w całym spotkaniu to myślę, że wynik mógłby być lepszy.

🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ KS DAP KIELCE 3:0 Moravia Morawica (Kielce, 02.10.2022)
🎖 III Liga Wojewódzka Młodzików Starszych 2010
Skład KS DAP: Kusto, Tutaj, Kuc (K), Kozakowski – Stępień, Jagodziński, Sojka, Cedro, Olbratowski – Del Favero, Michalski, Pękalski, Kwiatek.
Bramki: Tutaj, Del Favero, Olbratowski.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak, Łukasz Polak: W 6 kolejce III ligi świętokrzyskiej podejmowaliśmy AP Moravia Morawica. Od samego początku meczu chłopcy przystąpili do ataku na bramkę przeciwników i przejęli inicjatywę. Mimo około dziesięciu strzałów oraz obitego słupka, na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 29 minuty. Dośrodkowanie z rzutu rożnego- wykonywanego przez Alexa Del Favero, ładnym strzałem głową wykorzystał Maciej Tutaj. Po zdobytym golu, sędzia spotkania zaprosił oba zespoły na przerwę. Na drugą połowę chłopcy wyszli odpowiednio zmotywowani, z ogromną chęcią podwyższenia wyniku. Kolejne minuty to bardzo cierpliwa gra, odpowiedzialna w poczynaniach w defensywie oraz szybka i kreatywna w grze ofensywnej. Chłopcy w drugiej połowie 'dołożyli’ jeszcze dwie bramki, za sprawą Alexa Del Favero i Oskara Olbratowskiego. Warto zauważyć, że przy odrobinie spokoju i lepszej skuteczności wynik meczu mógł być wyższy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego występu każdego zawodnika. Z meczu na mecz, chłopcy coraz lepiej rozumieją grę, lepiej się komunikują oraz odpowiednio reagują na sytuacje meczowe. Brawa za dzisiejszy mecz!

🔝 KS DAP U14 (TT2009)
🤝 ŁKS Łagów – KS DAP Kielce 2:2 (1:1) (Łagów, 01.10.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład: Skład: Kamiński, Boksa, Winiarczyk, Sieczko, Bobra, Szczepanek, Błaszczyk, Wieczorek, Chałan, Kołda, Masztalerz (Majdański, Sztandera, Młynarczyk, Milczarek, Gajda, Skrobot)
Bramki: Błaszczyk, Sztandera.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil, Szymon Dalach W sobotę rozpoczęliśmy rundę rewanżową w II lidze świętokrzyskiej Trampkarza Starszego (2008). Pierwszy mecz w Kielcach zakończył się remisem 2-2. Na wyjazd do Łagowa pojechaliśmy bez Janka Majki, który dzień wcześniej doznał kontuzji dyskwalifikującej go z gry na co najmniej kilka tygodni. Od początku meczu nasi zawodnicy byli skoncentrowani i grali z dużym poświęceniem w defensywie. Dobra gra w fazie bronienia naszej drużyny przekładała się w trakcie całego meczu na grę w ofensywie. Chłopcy byli pewni siebie i większość meczu to oni byli przy piłce, którą kreatywnie rozgrywali i tworzyli sytuacje bramkowe. Nasz zespół miał kilka sytuacji do otwarcia wyniku spotkania, jednak to przeciwnik po odbiorze piłki w środku boiska – przeprowadził atak szybki i trafił do naszej bramki. Gospodarze jednak nie cieszyli się długo z prowadzenia, bo zaraz po rozpoczęciu gry ze środka boiska DAP przeprowadził bardzo dobry atak i bramkę zza pola karnego pięknym uderzeniem zdobył Dominik Błaszczyk. W drugiej połowie kontrolowaliśmy grę w dalszym ciągu i bramkę na 2-1 zdobył Nikodem Sztandera, który pewnym uderzeniem zakończył akcję naszych zawodników. Sytuacje na podwyższenie wyniku spotkania były, jednak brakowało skuteczności i szczęścia w decydujących momentach. Na kwadrans przed końcem meczu – ŁKS Łagów przeprowadził atak bocznym sektorem boiska, po którym w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się zawodnik rywali i pewnym uderzeniem wyrównał i ustalił wynik spotkania. To były jedne z lepszych zawodów rozegranych przez nasz zespół. Przydarzyło się nam kilka błędów, nad którymi musimy w dalszym ciągu pracować. Już w najbliższą środę rozegramy zaległy mecz z Wichrem Miedziana Góra.