Podsumowanie weekendu – 10/11 czerwca 2023

Kolejny weekend obfity w zmagania ligowe naszych zespołów oraz gry kontrolne. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi podopieczni w konfrontacji z rywalami. 
 
KS DAP U6 (TT 2017A)
Wspólny trening z rodzicami (Kielce, 10.06.2023)
Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W minioną sobotę grupa Top Talent rocznik 2017 rozegrała w tym sezonie ostatnią grę. Ku uciesze wszystkich rozegrali 90 minut mecz dzieci kontra rodzice. Okazało się to strzałem w dziesiątkę bo oprócz wspaniałej zabawy była to świetna okazja do integracji grupy rodziców i dzieci. Na koniec wszyscy skonsumowali pizzę oraz słodkości które przygotowali sami rodzice.
 
KS DAP U8 (TT 2015A)
Turniej Piłkarski (Jędrzejów, 10.06.2023)
KS DAP I Kielce: Kołomyja, Lisowski A., Lisowski K., Palka, Kania, Stróżyk, Markowski, Zatorski.
KS DAP II Kielce: Koruba, Mika, Bzinkowski, Dudzic, Adamczyk, Symela, Nowak, Świątek.
Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
W sobotę rozegraliśmy turniej organizowany przez FA Jedrzejów. W turnieju brało udział 10 zespołów. Wystawiliśmy dwie drużyny. Oba zespoły w fazie grupowej zagrały świetnie, dzięki czemu zakwalifikowały się do grupy Ligi Mistrzów. Jeden z naszych zespołów nie przegrał żadnego meczu w lidze mistrzów, grając przy tym bardzo dobrze. Rozgrywaliśmy piłkę krótkimi podaniami, zmienialiśmy ciężar gry. Ogromne brawa dla chłopaków za udział w turnieju, pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony. Zawodnikiem wyróżnionym z DAP-u I został Stanisław Stróżyk. Natomiast z DAP-u II Kamil Koruba.
 
KS DAP U9 (TT 2014A)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Żak Starszy (Kielce, 10.06.2023)
Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Za nami ostatni Turniej Żaka Starszego. Przy okazji zaproszono także zespoły Górala Górno i Orlęta Kielce. Przez blisko dwie godziny nasze drużyny rywalizowały równocześnie na trzech boiskach co dało naszym chłopcom wiele minut wspaniałej rywalizacji. Każde spotkanie obfitowało wiele ofensywnych akcji, szczególnie cieszy fakt, że wiele z nich potrafiliśmy zamienić na bramki. Wielkie słowa uznania dla naszych chłopców za walkę i determinację.
 
KS DAP U10 (TT 2013A)
Turniej Piłkarski Joga Bonito Cup (Górno, 10.06.2023)
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W turnieju wzięły udział wiodące Akademie z naszego województwa oraz dwa nasze zespoły. Nasza gra w tym dniu była bardzo nierówna. Były momenty w których kreowaliśmy składne akcje kończące się zdobyciem bramki. Były również fragmenty bardzo słabej gry. Nasze drużyny zajęły 8 i 2 miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Wyróżnienia otrzymali z DAP II – Marcel Nowakowski oraz z DAP I -Mika Wojciech. Dziękujemy za wzorowa organizacje i możliwość rywalizacji na dobrym poziomie.
 
KS DAP U11 (TT 2012B)
Gry kontrolne (Morawica, 10.06.2023)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Martin Scifo, Adrianna Kaczmarczyk, Mikołaj Golmento, Igor Żubrowski, Szczepański Karol, Mikołaj Wójcik, Bartosz Pyszel, Bartosz Łakomiec, Sebastian Majcher, Tytus Krzywda.
Trenerzy Karol Markowski i Adam Józefowski:
W sobotę odbył się mecz kontrolny z drużyną Moravia Morawica. Sparing przewidywał do rozegrania trzy tercje po 25 minut. Zagraliśmy w systemie młodzika: 9 na 9. Gospodarze przygotowali główne boisko, dzięki temu nasi zawodnicy/zawodniczki mieli świetne warunki do zdobywania doświadczenia meczowego w nowym systemie na większym boisku. Dobrze zaprezentowaliście się w pierwszej tercji, ponieważ nasza gra była poukładana, wykorzystywaliśmy szerokość boiska, szybko organizowaliśmy się w obronie. W pierwszej części pojedynku również na plus oceniam zachowania indywidualne naszych zawodników/zawodniczek. Niestety w skutek urazy jednego z naszych zawodników i braku możliwości zmian w ostatniej tercji sparingu przeciwnik coraz łatwiej wykorzystywał nasze błędy. Zmęczenie w naszej drużynie było zauważalne. Podsumowując mecz kontrolny z drużyną Moravii Morawica był wartościowym wydarzeniem.
 
KS DAP U12 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Młodzika Młodszego (Daleszyce, 10.06.2023)
Spartakus Daleszyce 1:3 KS DAP Kielce
Bramki: Staniec x2, Jaros.
KS DAP Kielce: Zapała, Kisio, Staniec, Szeląg, Bozowski, Kaczmarski, Suliga, Kubiec, Dudzik, Jaros, Surma, Gołąbek, Białek, Kołomański.
Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
Drużyna Top Talent 2011 pojechała na mecz ligowy do Daleszyc. Nasz zespół przez całe spotkanie był bardzo zdyscyplinowany. Bardzo dobrze funkcjonował w defensywie, widać że chłopcy z meczu na mecz coraz lepiej się rozumieją. Cieszy fakt że po raz kolejny zawodnicy dołożyli duże zaangażowanie i utrzymali kocnetracje. Dobrze wyglądała współpraca między formacjami. Z przebiegu meczu jesteśmy zadowoleni z naszej gry w ofensywie, bramkarza gospodarzy udało się pokonać trzykrotnie. Raz akcje całego zespołu zamykał Jaros po jego strzale wyszliśmy na prowadzenie. Dwa kolejne trafienia dołożył Staniec w trudnym dla nas momencie tego spotkania. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, z meczu na mecz zespół funkcjonuje coraz lepiej.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Busko-Zdrój, 11.06.2023)
AKS Busko – Zdrój 0:0 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto (C) – Kutyła, Filipek, Kuc – Jopek, Pękalski, Hyb, Sojka, Świeboda, Michalski, Bera, Toporowski, Tarnowski.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W ostatniej 10 kolejce III ligi świętokrzyskiej udaliśmy się na mecz z AKS Busko-Zdrój. Chłopcy od początku spotkania grali cierpliwie, starali się więcej operować piłką i w przemyślany sposób kreować sytuacje bramkowe. W pierwszej połowie swoje szanse mieli: Świeboda, Hyb, Sojka oraz Toporowski, jednak bramkarz gospodarzy ofiarnie interweniował. Swoją okazję do zdobycia bramki miał również Antek Kuc, który z rzutu wolnego z około 25 metra zdecydował się na strzał. Mocno uderzona piłka i bramkarz gości odbił ją na poprzeczkę. Drużyna gospodarzy próbowała grać długim podaniem ale fantastycznie i bardzo pewnie w bramce dzisiaj spisywał się Franek Kusto. Po zmianie stron obie ekipy mocno walczyły o zdobycie 3 punktów. Momentami gra obfitowała w bardzo dużo pojedynków fizycznych i cieszy mnie to że nasz zespół grał odważnie, nikt nie odpuszczał i zaciekle walczył na całej długości i szerokości boiska. Remis w dzisiejszym spotkaniu okazał się dla DAP II wynikiem zwycięskim, ponieważ dzięki niemu chłopcy zajęli 1 miejsce w tabeli III ligi świętokrzyskiej! Dziękuje za zaangażowanie i gratulacje dla całego zespołu!
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce, 10.06.2023)
KS DAP Kielce 4:0 GKS Nowiny
KS DAP Kielce: Kusto, Kuc, Tutaj, Kozakowski, Cedro, Kwiatek, Stępień, Sojka, Olbratowski, Pękalski, Del Favero, Dulak, Jagodziński.
Bramki: Olbratowski x2, Kuc, Sojka.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W pierwszej połowie w meczu z Nowinami DAP-owcy częściej utrzymywali się przy piłce i spokojnie nią operowali. Niestety w naszych akcjach brakowało ostatniego podania lub gdy ono było dobre to zbyt mało osób było pod bramką przeciwnika i do przerwy było 0:0. W drugiej połowie nasi chłopcy szybko znaleźli sposób na obronę przeciwnika i od 35 do 40 minuty strzelili 3 bramki! Dwie pierwsze były autorstwa Olbratowskiego, który przy pierwszym golu najszybciej zareagował na odbicie piłki przez bramkarza gości po strzale Sojki i wyszliśmy na prowadzenie. Drugi gol to świetnie dogranie Stępnia i spokojne wykończenie Olbratowskiego. Trzeci gol padł z rzutu karnego, którego pewnym wykonawcą był Kuc. Ostatnią bramkę mocnym strzałem z lewej strony boiska strzelił Sojka. Chłopcy w tym meczu grali bardzo dobrze w obronie nie pozwalając przeciwnikom dochodzić do dogodnych sytuacji strzeleckich. W drugiej połowie pokazali również potencjał ofensywny naszej drużyny dochodząc często do dobrych pozycji strzeleckich. W dzisiejszym meczu chłopcy zapewnili sobie awans do I Ligi Świętokrzyskiej Trampkarza Młodszego! Brawo!
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Starszy 2008 (Jędrzejów, 11.06.2023)
Naprzód Jędrzejów 3:0 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Majka, Chałan, Frańczak, Wieczorek, Skrobot, Szczepanek, Kołda, Kochanowski, Kaczmarczyk (Sieczko, Sztandera, Kwiecień, Gajda, Pawlik, Kita, Bobra).
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W niedziele nasz zespół przegrał najważniejszy mecz w sezonie, który prawdopodobnie był decydujący w walce o awans do I ligi świętokrzyskiej. Na przestrzeni całego spotkania byliśmy zespołem zdecydowanie słabiej dysponowanym w dniu dzisiejszym, co wykorzystali gospodarze. Przed nami ostatnie spotkanie w rozgrywkach ligowych w tym sezonie z Moravią Morawica.
 
#tufutbolstajesiepasja