Podsumowanie weekendu – 10/11 września 2022

Z kim rozgrywali swoje mecze nasi zawodnicy z poszczególnych drużyn? Co po spotkaniach powiedzieli trenerzy? Zapraszamy. 👇📄

🔝 KS DAP U8 (TT 2015)
🏆 Świętokrzyska liga żaka młodszego 2015 (Kielce, 10.09.2022)
Skład DAP III: Bzinkowski, Kołomyja, K.Lisowski, A.Lisowski, Nowak, Palka, Zatorski.
Skład DAP IV: Adamczyk, Bęben, Kania, Masternak, S.Stróżyk, Symela, Światek.

🗣 Trener Konrad Zacharski, Patryk Nowak: W sobotę 10 września od godziny 8:30 rozgrywaliśmy pierwszy w tym sezonie turniej ligowy. Rywalizowaliśmy na dwóch równoległych boiskach z drużynami KKP Korona Kielce oraz Moravia Morawica. Turniej stał na wysokim poziomie, drużyny przeciwne wysoko postawiły poprzeczkę. Nasi zawodnicy bazowali głównie na umiejętnościach indywidualnych. Mimo, że widać jeszcze brak zgrania po przerwie wakacyjnej, nasi zawodnicy przeprowadzili kilka ciekawych akcji. W kilku meczach zdecydowanie przeważaliśmy, ale były też spotkania gdzie to przeciwnik był od nas lepszy. Turniej na pewno zmotywuje nas do jeszcze cięższej pracy na treningach, tak żeby w następnych turniejach polepszyć grę i strzelić jeszcze więcej bramek.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013)
🏆 Turniej AP Star o Puchar Firmy STAR SAN DUO (Starachowice, 10.09.2022)
Skład: Wzorek, Troczyński, Lelas, Tyński, Doroz, Mika, Kowalczyk, Dzieniszewski, Bednarski, Krysiński.

🗣 Trener Karol Rusiński, Tomasz Ślusarczyk: W sobotni poranek zawodnicy TT 2013A wzięli udział w turnieju organizowanym przez AP Star Starachowice. W turnieju udział wzięło 8 zespołów, system rozgrywek „każdy z każdym”, organizatorzy zdecydowali że w meczach będzie liczony wynik. Nasza drużyna rozegrała 7 meczów, odnosząc 5 zwycięstw, odnotowując remis i porażkę, co w końcowym rezultacie pozwoliło nam wygrać cały turniej. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został wybrany Franciszek Tyński, natomiast Królem Strzelców całego turnieju z dorobkiem 8 bramek został nasz zawodnik – Wojciech Mika.

🔝 KS DAP U12 (TT 2011)
🏆 Liga wojewódzka młodzika młodszego 2011 (Kielce, 11.09.2022)
KS DAP Kielce 2:1 (0:1) Juventa Starachowice
Bramki: Janduła, Kołomyja.
Skład: Pedrycz, Kołomyja, Janduła, Witecki, Kisio, Włudyga, Nepelski, Szeląg, Surma, Kołomański, Boruń, Gawron, Białek.

🗣 Trener Piotr Gruszka, Maciej Barabach: W niedzielny poranek nasza drużyna podejmowała na własnym boisku drużynę Juventy Starachowice. Od początku założyliśmy konsekwentną grę w obronie i szybkie ataki po odbiorze piłki. Początek spotkania był dla nas udany, nie dopuszczaliśmy przeciwnika do wielu sytuacji podbramkowych, świetnie w bramce spisywał się nasz bramkarz. Niestety przeciwnik po rzucie wolnym zdobył gola i do przerwy przegrywaliśmy 0:1. Mimo to dalej robiliśmy swoje realizowaliśmy założenia i byliśmy konsekwentni co przyniosło efekt w postaci wyrównującej bramki Ksawerego Janduły. Chłopcy ruszyli za ciosem i po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartka Gawrona najlepiej w polu karnym odnalazł się Adam Kołomyja, który zdobył gola na 2:1 Końcówka meczu to odpieranie ataków rywala i próba podwyższenia przez nas wyniku. Dla drużyny należą się duże brawa. Byliśmy skoncentrowani, stanowiliśmy kolektyw, wyróżnialiśmy się zaangażowaniem i bardzo dobrą organizacją gry, dzięki temu zdobywamy zasłużone 3 pkt.

🔝 KS DAP U13 (TT 2010)
🏆 2 kolejka III ligi Świętokrzyskiej Młodzika Starszego (Kielce, 06.09.2022)
✅ KS DAP Kielce 4-0 GKS Nowiny
Bramki: Cedro x3, Sojka.
Skład: Kusto, Kuc (C), Stępień, Kozakowski – Michalski, Jagodziński, Del Favero, Sojka, Cedro – Bera, Tutaj, Świeboda, Filipek.

🗣 Trener Paweł Drobniak: W 2 kolejce III ligi świętokrzyskiej podejmowaliśmy u siebie zespół GKS-u Nowiny. Od samego początku spotkania chłopcy zdecydowanie przejęli inicjatywę i zaczęli tworzyć sobie akcję bramkowe. W ciągu pierwszych 10-ciu minut oddaliśmy kilka groźnych strzałów lecz albo dobrze interweniował bramkarz albo strzały były minimalnie niecelne. Pierwszego gola w meczu zdobył Oskar Cedro, który wykorzystał błąd obrońcy i w sytuacji sam na sam, strzałem od słupka otworzył wynik. Kolejna bramka to podobna sytuacja, w której Oskar Cedro dokłada drugą bramkę. Do przerwy gra toczyła się w większości na połowie przyjezdnych. DAP-owcy cierpliwie raz po raz kreowali akcje ofensywne co stwarzało spore zamieszanie w szeregach defensywnych rywali. Do drugiej połowy chłopcy przystąpili z odpowiednią koncentracją, nastawieniem i chęcią zdobywania kolejnych goli. Bardzo solidnie, bez większych błędów spisywała się dzisiaj formacja obrony, która po skutecznym przechwycie natychmiast, celnym podaniem próbowała kreować akcję ofensywną na połowie przeciwników. Trzecią bramkę strzelił Patryk Sojka, po podaniu Oskara Cedro. W wynik na 4-0 ustalił Cedro, tym samym kompletując dzisiaj hat-tricka. Do końca meczu, mimo przewali czterech bramek, żaden zawodnik nie odstawiał nogi, a każdy wchodzący z ławki gracz dawał z siebie 100% co miało swoje przełożenie na końcowy wynik i zdobycie 3 punktów. Wielkie brawa za dzisiejszą postawę dla całego zespołu! W kolejnym meczu podejmiemy na wyjeździe Football Academy Pińczów.

🏆 2 kolejka ligi okręgowej gr. 3 Młodzika Starszego (Łagów, 05.09.2022)
❌ ŁKS Łagów – DAP II Kielce 3:2
Bramki: Kuc, Cedro.

🗣 Trener Łukasz Polak: W 2 kolejce zagraliśmy na wyjeździe z ŁKS Łagów. W pierwszej połowie nasza gra się nie układała. Gospodarze wyprowadzili dwie kontry po których padły bramki i na przerwę schodziliśmy przegrywając 2:0. W przerwie widać było po chłopcach, że wierzą w odwrócenie losów spotkania. W drugiej połowie nasz przeciwnik postawił na głęboką defensywę przez co ciężej nam było sobie stwarzać sytuacje i znaleźć pod bramką przeciwnika więcej wolnej przestrzeni. Po rzucie wolnym z dalszej odległości wykonywanym przez Antka Kuca strzeliliśmy bramkę kontaktową. W tym momencie postanowiliśmy przejść na bardziej ofensywne ustawienie z dwójką obrońców i dwoma napastnikami. Niestety Łagów po jednym z nielicznych ataków w drugiej połowie strzelił nam trzecią bramkę. My odpowiedzieliśmy golem Oskara Cedro w końcówce spotkania. Wielka szkoda, że z Łagowa wracamy bez punktów bo z przebiegu meczu chłopcy nie zasługiwali na porażkę. Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie Skała Tumlin.

🏆 3 kolejka III ligi Świętokrzyskiej Młodzika Starszego (Pińczów, 11.09.2022)
❌ FA Pińczów 2:0 DAP Kielce
Skład: Kusto, Filipek, Kuc, Stępień, Kozakowski, Jagodziński, Kwiatek, Cedro, Sojka, Del Favero, Michalski, Tutaj, Lipiński.

🗣 Trener Paweł Drobniak: W 3 kolejce nasza drużyna występująca w Świętokrzyskiej Lidze Młodzika Starszego po raz pierwszy zaznała smaku porażki. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem. Drugi gol padł po akcji prawym skrzydłem i na przerwę zeszliśmy przegrywając 2:0. W drugiej połowie nasza drużyna prowadziła grę i stworzyła sobie kilka okazji bramkowych, jednakże piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. Po jednym strzale trafiła w słupek, a po rzucie wolnym wykonanym przez Antka Kuca obrońca wybił ją z linii bramkowej. Po zmianie naszego ustawienia na bardziej ofensywne gospodarze stworzyli sobie dwie groźne sytuacje, które fantastycznie obronił Franek Kusto. Pomimo porażki chłopcom należą się brawa za dużo walki w tym meczu.

🔝 KS DAP U14 (TT 2009)
🏆 2 kolejka I ligi świętokrzyskiej Trampkarza Młodszego 2009 (Starachowice, 11.09.2022r.)
❌ Star Starachowice 9:0 (5:0) KS DAP Kielce

Skład: Majdański, Majka, Klamka, Świątek, Kaczmarczyk, Wieczorek (K), Kita, Błaszczyk, Pawlik, Kochanowski, Troczyński (Kamiński, Sieczko, Sztandera, Kwiecień, Milczarek, Masztalerz, Skrobot)

🗣 Trenerzy Tomasz Ćwil, Szymon Dalach: W niedziele musieliśmy uznać zdecydowaną wyższość naszego rywala ze Starachowic. Star miał pod kontrolą przebieg spotkania i zdominował nasz zespół na boisku. Gra naszej drużyny nie wyglądała źle pomimo tak dużej różnicy bramkowej na koniec spotkania. Były dobre momenty gry, których niestety nie potrafiliśmy wykorzystać i nie zagrażaliśmy bramce przeciwnika. Gratulacje dla drużyny ze Starachowic. Otrzymaliśmy porządna lekcję gry w piłkę nożną, z której musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski na przyszłość.