Podsumowanie weekendu – 14/15 stycznia 2023

Nowy Rok rozpoczynamy meczami kontrolnymi i turniejami piłkarskimi. Sprawdźcie jak nasi podopieczni radzili sobie w rywalizacji z przeciwnikami z całego kraju 👇

KS DAP U7 (TT 2016)
Joga Bonito Football Festival (Kielce, 15.01.2023)
KS DAP Kielce: Bartosz Tuźnik, Jan Perlic, Olek Jasnos, Maksymilian Szkurłat, Maksymilian Saletra, Piotr Kłoczko, Szymon Marek, Mateusz Bzinkowski.

Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
W niedzielę 15 stycznia drużyna top talent 2016A wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim. W wydarzeniu brały udział takie drużyny jak: Stal Mielec, Wicher Miedziana Góra, Jedlnia Dzieciom, AP Champions Busko Zdrój, Siarka Tarnobrzeg, DAP Kielce . Każda drużyna miała zapewnione bardzo dużo grania, ponieważ graliśmy systemem każdy z każdym na dwóch równoległych boiskach. Mecz trwał 20 minut. Chłopcy w każdym meczu dawali z siebie wszystko, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Mogli zdobyć kolejne cenne doświadczenie z drużynami z całej Polski. Na końcu każdy zawodnik dostał pamiątkowy medal, a drużyna puchar. Najlepszym zawodnikiem w naszym zespole został wybrany Szymon Marek.

KS DAP U8 (TT 2015B)
Mecz towarzyski (Kielce, 14.01.2023)
KS DAP KielceSkład: Szkurłat, Gierada, Mróz, Styczeń, Kwaskowicz, Nowak, Kolarz, Sternak, Mizdrak, Figiel, Chmielewski, Dziub, Bańka, Płusa, Bilski, Karcz, Konopka, Spychaj, Rokicki.

Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak:
Drużyna TT15B rozegrała mecz kontrolny z drużyną KKP Korona Kielce. Bardzo pożyteczny sparing, drużyna Korony narzuciła wysoki poziom do którego próbowaliśmy dorównać. Naszym zawodnikom nie brakowało ambicji i zaangażowania. Sparing pokazał nam, nad czym musimy jeszcze popracować ale też w których elementach gry jesteśmy na dobrym poziomie. Cieszy odważna gra do przodu, wygrane pojedynki 1×1. Zabrakło nam zdecydowanie gry bez piłki, większej mobilności wśród naszych zawodników. Dziękujemy Koronie za zaproszenie na sparing.

KS DAP U9 (TT 2014A)
Joga Bonito Football Festival (Kielce, 14.01.2023)

Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
Drużyna Top Talent 2014 wzięła udział w turnieju Joga Bonito Football Festival, który odbył się w Kielcach na Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza. W zawodach rywalizowało 10 drużyn systemem każdy z każdym. Poziom wszystkich drużyn był bardzo wysoki, a mecze dość wyrównane. Nasz dzisiejszy rezultat to 4 wygrane, 3 remisy i 2 przegrane. Dorobek mógłby być korzystniejszy, jednak nie ustrzegliśmy się błędów, które będziemy się starać poprawiać w treningach. Podziękowania dla organizatorów, za wzorową obsługę podczas zawodów.

KS DAP U10 (TT 2013A)
Mecz kontrolny (Bełchatów, 14.01.2023)
KS DAP I Kielce: Nowakowski, Lelas, Tyński, Doroz, Troczyński, Krysiński, Mika.
KS DAP II Kielce: Marczewski, Panek, Giedyk, Kowalczyk, Szkuta, Wach, Dereniewicz.

Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
14 stycznia drużyna TT 2013A rozegrała mecz w Bełchatowie z miejscowym GKS. Mecz rozgrywany był na dwóch boiskach jednoczenie w wymiarze 2×40 minut. Na jednym boisku mecz był bardzo wyrównany, inicjatywę w początkowej fazie meczu mieli raz gospodarze, którzy strzelili kilka bramek, jednak odpowiedz z naszej strony była natychmiastowa za sprawą Wojtka Miki i Franka Tyńskiego, którzy tego dnia byli liderami zespołu. Na drugim boisku przewaga naszego zespołu nie podlegała żadnej dyskusji. Od pierwszej do ostatniej minuty DAPowcy narzucili bardzo dobre tempo rozgrywanie akacji, które kończyły się pięknymi bramkami. Na wyróżnienie zasłużył Szkuta Oskar, strzelec 5 bramek.

KS DAP U11 (TT 2012A)
Trójmecz Cracovia Kraków – Progress Andrychów – KS DAP Kielce (Kraków, 14.01.2023)
KS DAP Kielce: Miłosz Wilkus, Xawery Bukała, Kuba Ziomek, Mateusz Meresiński, Kacper Dobosz, Jakub Haraźny, Filip Frańczak, Fabian Jaśkowski, Michał Łakomiec, Kacper Lisowski, Bartłomiej Sułowski.

Trenerzy Adam Józefowski i Karol Markowski:
W sobotnie popołudnie cześć grupy A wyjechała na gry kontrolne do Krakowa. Zmierzyliśmy się z drużyną Cracovii oraz Progressu Andrychów rocznik 2011. Na boisku spędziliśmy około 70 minut. Niestety musieliśmy uznać wyższość obydwu drużyn. Dziękujemy chłopcom za wole walki i zaangażowanie a rodzicom za doping.

Mecz towarzyski (Kielce, 15.01.2023)
KS DAP Kielce: Słapek Jakub, Sobaś Ignacy, Waniak Dawid, Ryś Damian, Nowak Arkadiusz, Tkacz Mikołaj, Szyndlar Oskar, Pietrzykowski Wiktor, Nowakowski Olaf, Filip Frańczak, Michał Łakomiec, Fabian Jaśkowski, Kacper Lisowski, Mikołaj Golmento, Mikołaj Czuba, Dawid Sobierajski.

Niedzielny poranek również spędziliśmy na boisku. Tym razem drużyna z małopolski Pogoń Kraków przyjechała do Kielc. Na boisku tutejszej Politechniki rozegraliśmy serie gier sparingowych. Mecze odbywały się na dwóch równoległych boiskach. Rozegraliśmy 3 serie po 40 minut w systemie 7×7 oraz 1 serie 40 minut w systemie 9×9. Dziękuje chłopcom za zaangażowanie.

KS DAP U11 (TT 2012B)
Turniej piłkarski Moravia CUP (Morawica, 14.01.2023)
KS DAP I Kielce: Sobierajski Dawid, Golmento Mikołaj, Kita Igor, Fabian Stępień, Czuba Mikołaj, Szczepański Karol, Wójcik Mikołaj, Witkowski Bartłomiej
KS DAP II Kielce: Rutkowski Ksawery, Żubrowski Igor, Adrianna Kaczmarczyk, Surdyk Antoni, Krzywda Tytus, Łakomiec Bartłomiej, Korfel Sebastian, Lipiński Leon.

W sobotę rywalizowaliśmy z drużynami z naszego regionu na turnieju zorganizowanym przez Moravię Morawica. Mecze odbyły się dwóch boiskach w systemie 7×7 pod balonem w Bilczy. Do turnieju zgłosiliśmy dwie drużyny. Każdy z Naszych podopiecznych miał możliwość rywalizować ponad 100 minut. Ostatecznie zajęliśmy 3 i 4 miejsce. Organizatorzy wyróżnili dwóch Naszych zawodników: Leona Lipińskiego i Dawida Sobierajskiego . Jestem zadowolony z postawy naszych drużyn. Oczywiście mogliśmy uniknąć kilku błędów w obronie i szybciej reagować na boisku ale to lekcja do wypracowania. Najważniejsze, że zdobywamy boiskowe doświadczenie i wyciągami wnioski.

KS DAP U12 (TT2011)
KS DAP Kielce – Naprzód Jędrzejów
Mecz kontrolny (Kielce, 15.01.2023)
KS DAP Kielce: Ksawery Janduła, Kamil Kisio, Oskar Bień, Leon Białek, Szymon Szeląg, Gołąbek Filip, Nepelski Antoni, Suliga Adam, Surma Wojciech, Tymoshenko Matvei, Włudyga Szymon.

Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
W niedzielę 15.01 drużyna Top Talent 2011 rozegrała mecz kontrolny z FA Jędrzejów. Mecz był rozgrywany w systemie 2×35 minut. Dla naszych zawodników było to pierwsze spotkanie kontrolne w tym roku. Na boisku przeważała drużyna z Jędrzejowa złożona w większości z zawodników z 2010 roku. Pomimo widocznej przewagi fizycznej nasi zawodnicy dzielnie walczyli, starając się odpierać ataki rywala, po odbiorze piłki próbowaliśmy się przy niej utrzymać oraz szukaliśmy swoich szans w kontratakach. Brawa dla chłopców za zaangażowanie, które włożyli w ten mecz.

KS DAP U13 (TT2010)
DAP Kielce 1:1 Orlęta Kielce
KS DAP Kielce: Kusto – Lipiński, Filipek, Tutaj – Michalski, Jopek, Cedro, Bera, Świeboda, Wijas, Rajca, Kowalski, Toporowski.
Bramki: Świeboda.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W niedzielę rozegraliśmy mecz kontrolny (2x40minut) z Orlętami Kielce. Zawodnicy od samego początku spotkania grali odważnie w ofensywie i nieustępliwie w obronie. W ciągu pierwszych 40 minut kilka razy swoim strzałami DAP zagroził bramce gości. Bramkę na 1:0 zdobył Kacper Świeboda, który po podaniu Oskara Cedro wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W drugich 40 minutach gry, jeden strzał Antka Rajcy wylądował na poprzeczce, ponadto chłopcy stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki lecz zabrakło skuteczności i odrobiny opanowania. Bramkę na 1:1 Orlęta zdobyły po rzucie rożnym, wykorzystując nasze błędy w kryciu indywidualnym. Dziękujemy Orlętom Kielce za owocne 80 minut gry.

KS DAP U14 (TT2009)
GKS Bełchatów – KS DAP Kielce (Bełchatów, 14.01.2023)
Mecz kontrolny
Bramki: Troczyński x2, Kochanowski, Kukhniuk, Masztalerz.

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W sobotę rozegraliśmy pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Naszym przeciwnikiem był zespół Akademii GKS Bełchatów. Spotkanie odbyło się w wymiarze czasowym 3×30 minut. Wynik w kolejnych tercjach układał się następująco: 0-3, 0-1, 1-1. Podczas gry widać było, że był to pierwszy mecz po przerwie dla naszych zawodników. Na początku spotkania brakowało nam pewności siebie i dokładności. Po pierwszych 15 minutach opanowaliśmy sytuację i gra zaczęła wyglądać coraz lepiej. Dziękuje Akademii GKS Bełchatów za zaproszenie i rozegranie gry kontrolnej.