Podsumowanie weekendu – 21/22 stycznia 2023

Kolejny weekend i kolejne cenne doświadczenie zdobyte przez naszych młodszych podopiecznych w rywalizacji w grach kontrolnych oraz turniejach ogólnopolskich.
Zapraszamy do lektury.

KS DAP U7 (TT 2016B)
Mecz towarzyski (Kielce, 21.01.2023)
KS DAP Kielce: Kornel Bugajski, Kacper Nowakowski, Oskar Boszczyk, Julian Grudzień, Franciszek Słopiecki, Tymon Szlufik, Jakub Konczewski, Filip Papież, Ksawery Cieślicki (wybrany najlepszym zawodnikiem w drużynie DAP Kielce)

Trenerzy Piotr Chiberski, Jakub Chrzanowski:
W sobotę, 21 stycznia drużyna Top Talent 2016A wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju w Kielcach organizowanym przez KKP Korona. W wydarzeniu brały udział takie drużyny jak: Siarka Tarnobrzeg, DAP Kielce, KKP Korona, SKS Star Starachowice, Brain&Body Chmielnik. Mimo absencji dwóch drużyn wszyscy uczestnicy mieli zapewnione bardzo dużo grania. Graliśmy systemem każdy z każdym na dwóch równoległych boiskach. Każdy mecz trwał 20 minut. Chłopcy z meczu na mecz pokazują coraz większą pewność siebie w działaniach boiskowych. Świadomie realizują to, co ustalamy sobie na treningach. Cieszy że próbują wykorzystywać wolne miejsce na boisku zwłaszcza przy otwarciu gry przez bramkarza. Są też próby częstego wchodzenia w pojedynki 1×1, co przekładało się na strzelone bramki. Chłopcom nie brakowało zaangażowania i radości z gry. Musimy jednak więcej pracować nad kontrola piłki i techniką prowadzenia piłki. Po turnieju zawodnicy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami i pucharem.

Orlęta Kielce – DAP Kielce
KS DAP Kielce: Filip Synowski, Kuba Makuch, Mikołaj Jurkowski, Adam Dulnik, Antek Rylski, Gustaw Armanski, Tomasz Żelazny, Wiktor Kostępski, Paweł Sikora, Tymon Zapała, Miłosz Krzywda, Leon Sitarski.

W sobotę rozegraliśmy pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Naszym przeciwnikiem był zespół Orląt Kielce. Spotkanie trwało 90 minut. Sparing odbywał się na dwóch boiskach równocześnie, na 4 bramki. Podczas gry widać było, duże zaangażowanie i radość z gry. Chłopcy strzelili dużą liczbę goli. Każdy z nich zebrał cenne doświadczenie, ze względu na to ze była to pierwsza gra kontrolna rozegrana „na wyjeździe”. Mam nadzieje ze takie sparingi przełożą się na większą pewność siebie w kolejnych spotkaniach. Dziękuje Orlętom za zaproszenie i rozegranie gry kontrolnej.

KS DAP U8 (TT 2015B)
Turniej towarzyski (Końskie, 21.01.2023)

Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak:
W sobotę drużyna TT15A i B pojechały na turniej do Końskich. W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników. DAP I zajął 3 miejsce a najlepszym zawodnikiem drużyny został Filip Dudzic. W DAPie II najlepszym zawodnikiem drużyny został Leon Styczeń.

KS DAP U9 (TT 2014A)
Mecz towarzyski (Kielce, 14.01.2023)
KS DAP Kielce – Brain & Body

Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
W sobotnie popołudnie drużyna top talent 2014A rozegrała sparing z drużyną Brain & Body. Mecz wyróżniała przede wszystkim walka o każdą piłkę, nikomu nie można odmówić zaangażowania. Dzięki temu byliśmy świadkami wielu bramek. Cieszy to, że po raz kolejny narzucamy swój styl gry, że chcemy grać piłką mimo wysokiego pressingu rywala. Nie ustrzegliśmy się przy tym błędów, ale będziemy je korygować podczas zajęć. Drużynie Brain & Body dziękujemy za przyjazd i rywalizację.

KS DAP U10 (TT 2013B)
Mecz kontrolny (Morawica, 21.01.2023)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce

Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
Drużyna Top Talent 2013B rozegrała mecz kontrolny z drużyną Moravii Morawica rocznik 2012. Mecz toczył się na dwóch boiskach, co przełożyło się na dużą ilość rozegranych minut dla naszych zawodników. W meczu widoczna była przewaga warunków fizycznych drużyny gospodarzy. Mecz toczył się pod dyktando drużyny gospodarzy. Nasi zawodnicy ograniczeni byli do próby wyprowadzania kontrataków, których kilka zamieniliśmy na bramki. Zawodnik, który zasłuży swoja postawa na wyróżnienie – Ziętal Miłosz, strzelił 4 bramki. Dziękujemy drużynie Moravii za możliwość rywalizacji.

KS DAP U11 (TT 2012A)
Mecz towarzyski (Goczałkowice, 22.01.2023)
Akademia BVB Łukasza Piszczka – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Czuba, Nowakowski, Szyndlar, Surdyk, Stąpór, Wójcik, Łakomiec, Tkacz, Ryś, Sobaś, Pietrzykowski, Haraźny, Lisowski, Jaskowski, Nowak, Frańczak, Bukała

Trenerzy Adam Józefowski, Karol Markowski:
W niedzielę wybraliśmy się na mecz kontrolny do Goczałkowic z miejscową Akademia BVB. Graliśmy na dwóch równoległych boiskach w formuje 7×7. Boisko zostało świetnie przygotowane pomimo dużych opadów śniegów. Mecz został podzielony na trzy kwarty po 25 minut. Każdy zawodnik mógł sprawdzić swoje umiejętności na tle silnego rywala. Jesteśmy jak zawsze bardzo zadowoleni z wyjazdu do Goczałkowic mając możliwość zdobywać cenne doświadczenie.