Wietrznie, deszczowo i pogodnie – jesień pęłną gębą. Jeśli się zastanawiacie, czy nasi grali, to tak – grali. Raport:

❎ KS DAP 10 – 18 APMT Polska
❎ KS DAP 9 – 12 APMT II Limanowa
✅ KS DAP 21 – 7 AS Słomniki
✅ KS DAP 22 – 8 Strażak Kokotów
📈 Skład i strzelcy: Wzorek, Lelas (17 bramek), Tyński (20 bramek), Giedyk (4 bramki), Mika (14 bramek), Dereniewicz (4 bramki), Troczyński (11 bramek), Doroz (10 bramek), Giza (12 bramek), Piotrowski (4 bramki)
🗣️ Trener Dawid Kukła – Miniony weekend to dwudniowy turniej w Charsznicy k. Miechowa z noclegiem w hotelu Planeta. Turniejowe mecze trwały aż po 60 minut, więc każdy z zawodników zaliczył ogromną liczbę 180 minut zbierania doświadczeń. W tym turnieju lepsze momenty przeplataliśmy z nieco gorszymi, ale na szczęście tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Zespół znakomicie spisywał się w fazie bronienia, zwłaszcza w obronie wysokiej, gdzie raz za razem odbierał piłkę w okolicy bramki przeciwnika. To mogło się podobać. Widzieliśmy też wiele kombinacyjnych akcji, w które zaangażowana była większa liczba przeciwników. Nie brakowało też indywidualnych popisów, więc mieliśmy wszystko. Trzeba pochwalić drużynę za występ, gdyż intensywność, z jaką prowadziliśmy działania rzadko była do okiełznania przez przeciwnika. Oby więcej gry na takich obrotach!

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ Boisko I: Frańczak, Biadun, Bukała, Wilkus, Nawrocki, Jaśkowski, Kaczmarczyk, Nowak, Meresiński i Waniak.
🏟️ BOISKO II: Głowacki, Dobosz, Haraźny, Łakomiec, Miechowicz, Ryś, Słapek, Sobaś, Sułowski i Ziomek.
✅📝🔥⚽ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: KS DAP Kielce 27-1 Siarka Tarnobrzeg
Meresiński ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Waniak ⚽⚽⚽⚽, Nowak ⚽⚽⚽, Jaśkowski ⚽⚽⚽, Nawrocki ⚽⚽⚽, Kaczmarczyk ⚽⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Wilkus ⚽, Frańczak ⚽
🏟️ BOISKO II: KS DAP Kielce 12-4 Siarka Tarnobrzeg
Łakomiec ⚽⚽⚽, Ryś ⚽⚽⚽, Słapek ⚽⚽, Głowacki ⚽, Ziomek ⚽, Dobosz ⚽, Sułowski ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotę rywalizowaliśmy z rówieśnikami z Tarnobrzega na dwóch równoległych boiskach w wymiarze czasu 3×30 minut, dzięki czemu każdy z zawodników zaliczył ponad 60 minut intensywnej gry. Na obu boiskach zdecydowanie dominowaliśmy nad naszymi rywalami, co w bezpośredni sposób przełożyło się na wysokie wyniki końcowe.
Chłopcy podczas sobotniego spotkania mieli pozostawioną dużą swobodę odnośnie podejmowania decyzji i tworzenia własnych „zadań” w każdej z rozegranych tercji, z czego wywiązali się bardzo dobrze. Na obu boiskach nasza gra była prowadzona w szybkim tempie, do rozegrania akcji używaliśmy „krótkich podań”, a wymienność pozycji i duża jakość gry „1 na 1” zarówno w ataku jak i w obronie stworzyła bardzo dużo problemów naszym rywalom, przez co bardzo długimi fragmentami gry oba mecze toczyły się głównie na połowie drużyny z Tarnobrzega.
Poza elementami stricte piłkarskimi, chłopcy zasłużyli na pochwałę za konsekwencję w grze, „trzymaniem koncentracji” oraz dbanie o jakość gry wraz z upływem czasu przy strzelaniu kolejnych goli, co przy wysokim wyniku wcale nie jest prostym zadaniem.
Brawo Drużyna 👏🔥.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🚌 Tarnów
📝 Skład: Błaszczyk, Sidło, Zbróg, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Kowalewski, Olejarczyk, Pietraszek, Włudyga, Bień, Detka, Szeląg, Korzeniak, Kierzkowski, Lasota, Witecki, Baryła, Gawron, Kisio, Jakimiak.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W dniu 23 października TT 2011 zawitało do Tarnowa na mecz z tamtejszą Unią. Spotkania toczyły się przez 2 godziny na dwóch równoległych boiskach. Nasi chłopcy w mądry sposób otwierali grę oraz świetnie realizowali grę w przewadze ćwiczoną w obecnym mikrocyklu. Wynik nie był liczony, jednak po obu stronach murawy DAPowcy przeważali w liczbie zdobytych bramek.
Słowa podziękowania kierujemy w stronę Bartosza Baryły i Błażeja Lasoty (rodziców naszych zawodników), dzięki którym drużyna jadąc busem uniknęła mandatu i o umówionej godzinie stawiła się na spotkanie.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Świętokrzyska Młodzik Starszy
✅ GKS Imielno 0 – 9 KS DAP (Masztalerz ⚽⚽⚽, Sztandera ⚽⚽, Toporowski ⚽, Majdański ⚽, Majka ⚽, Troczyński ⚽)
🗣 Trener Adrian Leszczyński: Pierwsza połowa nie należała do udanych mimo wielu szans na zdobycie bramki brakowało skuteczności. Druga odsłona to zupełnie inny mecz – szybko zdobyte dwie bramki zmieniły obraz gry.
Ostatecznie wygrywamy 9-0. Dobrze zaprezentowali się chłopcy z rocznika 2010, którzy w ten weekend dostali szansę zagrania w wyższej kategorii wiekowej. Jeden z nich – Bartosz Toporowski – zdobył nawet bramkę.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Liga Okręgowa Młodzik Młodszy, grupa 2
✅ KS DAP 6 – 2 Nidzianka Bieliny (Sojka ⚽⚽, Kozwakowski ⚽, Olbratowski ⚽, Cedro ⚽, samobójcza ⚽)
📝 Skład: Kwiatek, Sojka, Kuc, Filipek, Cedro, Kozakowski, Bera, Olbratowski, Pękalski, Chatys, Hyb, Michalski, Suchora, Kusto
🗣Trener Łukasz Polak: W przedostatniej ligowej kolejce zmierzyliśmy się z zespołem z Bielin. Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. W drugiej minucie Bartek Kwiatek prostopadłym podaniem uruchomił Patryka Sojkę, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Niestety dwie kolejne bramki zdobyli przyjezdni. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:2, z którego nie byli zadowoleni trenerzy jak i zawodnicy. W drugiej połowie nasz zespół prowadził grę i tworzył dużo sytuacji bramkowych. Duże ożywienie w zespole wnieśli wprowadzeni na boisko Igor Hyb i Krzysiek Pękalski. Mecz zakończył się wynikiem „tylko” 6:2, głownie dzięki dobrze dysponowanemu dzisiaj bramkarzowi z Bielin.

🏆 II Liga Świętokrzyska Trampkarz Młodszy
❎ KS DAP 1 – 2 Victoria Skalbmierz (Kaczmarczyk ⚽)
📝 Skład: Majdański, Kaczmarczyk, Majka, Wierzbicki, Błaszczyk, Cecot, Wieczorek, Masztalerz, Bobra, Kochanowski, Gajda (Kita, Sztandera, Franczak, Winiarczyk)
🗣 Trener Tomasz Ćwil: Mecz rozpoczęliśmy bardzo ospale, czego konsekwencją była utrata dwóch bramek w pierwszych 10 minutach meczu. Pierwsza po stałym fragmencie gry, gdzie zabrakło zdecydowania naszych zawodników. Druga po długim wybiciu piłki przez bramkarza do jednego z napastników gości. Te dwie sytuacje były jedynymi, jakie stworzyli zawodnicy przyjezdnych. Resztę spotkania mieliśmy pod kontrolą… Niestety tylko w środkowej strefie boiska. Pod bramką przeciwnika brakowało skuteczności. W drugiej połowie spotkania udało nam się zdobyć bramkę kontaktową i był to jedyny cios z naszej strony. Kolejny raz mamy problem z „wejściem” w mecz, budzimy się dopiero, kiedy musimy odrabiać wynik. Straciliśmy kolejne punkty na własne życzenie. W kolejnych spotkania musimy być bardziej zdeterminowani i odpowiedzialni.