Podsumowanie weekendu – 16/17 grudnia 2023

Ostatni weekend w 2023 roku gier kontrolnych i turniejów w wykonaniu naszych zespołów za nami. Zapraszamy do lektury.

KS DAP U7 (TT 2017A)
Mikołajkowy Turniej Orlęta Kielec (Kielce, 17.12.2023)
KS DAP Kielce – Orlęta Kielce – Galacticos Ostrowiec – Star Starachowice – Orlicz Suchedniów
KS DAP Kielce: Niebiescy: Wojtek Mazur, Ignacy Tercz, Ignacy Gąsiorek, Oliwier Kaczmarczyk, Oliwier Mańka, Franek Łaskawiec, Maksymilian Żak, Aleksander Piątek. Czarni: Bartosz Bawoł, Jakub Bujak, Jan Góral, Adam Gałązka, Szymon Woźniak, Antek Łaskawiec, Leo Zachariasz, Jan Rudkowski.

Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W dniu dzisiejszym nasze obie drużyny zaprezentowały się wyśmienicie. Świadczy o tym bilans bramek w obu zespołach DAP I 42-7 i DAP II 24-19 Zawodnicy jak zawsze walczą z pełnym zaangażowaniem. Przy tyłu spotkaniach od godziny 9.00 do 12.30 wytrzymali trudy i do końca grali bardzo dobrze za co należą im się gratulacje.

KS DAP U7 (TT 2017B)
Gra kontrolna (Kielce, 16.12.2023)
KS DAP Kielce – Góral Górno 2016/2017
KS DAP Kielce: Wiktor Grabalski, Tymon Woźniak, Aleksander Suchenia, Maks Dyraga, Tomasz Brelak, Marcin Kamiński, Aleksander Żurawski, Wojciech Pałka, Filip Pałka, Antoni Żołądek, Aleksander Bielecki, Witold Prędota, Kuba Ziębiński, Oliwier Frańczak.

W meczu sparingowym zaliczyliśmy niższą frekwencję. Ogółem 12 zawodników zagrało przez 90 minut mecz równolegle na dwóch boiskach w systemie 4×4. Początkowo chłopcy zaczęli spotkanie bojaźliwie i zbyt wycofani dlatego przeciwnik wykorzystał tą przewagę i strzelił kilka bramek. Po niedługim czasie nasi zawodnicy się rozkręcili i śmielej atakowali bramkę rywala. Coraz lepiej wychodzi nam otwarcie gry podaniami. Mimo przewagi fizycznej, jaką posiadał przeciwnik, który w połowie złożony był z rocznika 2016 nasi podopieczni zwłaszcza w drugiej połowie meczu nie poddali się grając ambitnie. Pochwaliliśmy ich za pracę i zaangażowanie. Gra ze starszymi od siebie szybko zaprocentuje

KS DAP U10 (TT 2014A)
Gra kontrolna (Radom, 16.12.2023)
Radomiak Radom – KS DAP Kielce

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
Na zaproszenie drużyny Radomiaka Radom wybraliśmy się na sparing na boisko pod balonem. Podzieliliśmy się na 3 zespoły. Każdy rozegrał po 3 mecze na dużym boisku, a w oczekiwaniu były małe gry na 4 bramki. Drużyna DAP 1 wygrała wszystkie spotkania, będąc strona dominującą i prowadzącą grę. Widać było zaangażowanie, walkę, nieustępliwość w swoich poczynaniach. Drużyna DAP II i DAP III musiała uznać wyższość rywala. Momentami nawiązywaliśmy walkę, stwarzaliśmy okazję, również strzelaliśmy gole, ale dziś było tego zdecydowanie za mało. Sparing zdecydowanie bardzo wartościowy, z mocnym rywalem, który będzie również materiałem poglądowym do tego, co należy poprawić i jakie aspekty wzmocnić.

KS DAP U10 (TT 2014B)
Gra kontrolna (Kielce, 17.12.2023)
Orlęta Kielce – KS DAP Kielce

W niedzielę nasza drużyna rozegrała ostatni mecz kontrolny w tym roku a naszym przeciwnikiem była drużyna Orlęta Kielce. Nasz ostatni mecz okazał się najgorszym w naszym wykonaniu w tej rundzie. Od początku to gospodarze rządzili na boisku. Nasza gra była szarpana i ciężko było nam dłużej utrzymać się przy piłce. Popełnialiśmy dużo błędów w obronie. Teraz czeka nas przerwa świąteczna i od nowego roku bierzemy się do pracy, by wyeliminować błędy w ustawieniu i operowaniu piłką. Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie na ich nowy obiekt.

KS DAP U13 (TT 2011)
KS DAP Kielce 4:2 Góral Górno
Bramki: Oskar Staniec x2, Filip Nowacki, Tymon Drezno.
KS DAP Kielce: Miłosz Chabior, Szymon Sojda, Filip Gołąbek, Bartłomiej Bartosz, Mateusz Rabiej, Szymon Szeląg, Adam Suliga, Miłosz Stęplewski, Oskar Staniec, Jakub Bujak, Filip Nowacki, Krystian Bozowski, Jan Domoń, Piotr Szcześniak, Dominik Sobaś, Tomasz Kruk, Tymon Drezno.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Cieszymy się, że mogliśmy zakończyć zwycięstwem ostatni mecz w roku. Chcielibyśmy, aby chłopaki bardziej wierzyli w siebie i z optymizmem patrzyli w przyszłość. Odnośnie przebiegu meczu, był zdecydowanie trudny dla nas. Szybko strzeliliśmy bramkę z rzutu karnego na 1:0 po celnym strzale Tymona Drezno, a później wkradło się dużo nerwowości w naszych poczynaniach. W przeciągu kilku minut straciliśmy dwie bramki i musieliśmy gonić wynik. Mieliśmy swoje sytuacje (raz trafiliśmy w poprzeczkę, po bardzo ładnej zespołowej akcji), ale też mogliśmy stracić bramkę z kontry. Udało nam się wyrównać stan meczu za sprawą Filipa Nowackiego, który wziął sprawy w swoje ręce i zdobył bramkę po indywidualnej akcji mijając kilku rywali. To był bardzo mocny bodziec dla zespołu. Gratulacje dla zawodników oraz ich rodziców, którzy nas wspierają na meczach. Chcemy możliwie jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej. Odpoczywamy, świętujemy i pracujemy dalej.