Podsumowanie weekendu – 24/25 czerwca

Ostatni weekend sezonu 2021/2022 za nami!!! Co się działo? Jak zwykle sporo! Zapraszamy na ostatnie podsumowanie weekendu w sezonie!!!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Baba Jaga, Górno
📝 ⚽️ SKŁAD i STRZELCY :
Wzorek – Lelas, Troczyński ⚽️, Doroz ⚽️⚽️⚽️, Mika ⚽️⚽️⚽️, Tyński ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Kowalczyk ⚽️, Dzieniszewski ⚽️, Piotrowski ⚽️⚽️⚽️⚽️, Giedyk, Krysiński ⚽️⚽️⚽️⚽️, Bednarski, Giza ⚽️
🗣️ Trener Dawid Kukła: Ostatni turniej w sezonie rozegraliśmy w Górnie, dokąd zawitały zespoły z województw świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego, co zapewniało wysoki poziom zawodów. Tym bardziej cieszy postawa DAPowców, którzy zajęli bardzo dobre, drugie miejsce. W tym turnieju mieliśmy swoje lepsze i gorsze chwile. W większości meczów nasza dominacja była bezdyskusyjna, jednak piłka – jak zaczarowana – nie chciała przekroczyć linii bramkowej. Zespół jednak dobrze realizował założenia taktycznie, oferując mnogość sposobów rozegrania piłki i pewną „elastyczność” taktyczną, która pozwalała chłopcom dobierać odpowiednie środki w poszczególnych spotkaniach. To było dobre doświadczenie. Turniej w Górnie był moim ostatnim turniejem w barwach DAPu Kielce, dlatego korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt „Top Talent 2013″. Praca z tą drużyną była dla mnie wielką przyjemnością i zaszczytem, za co raz jeszcze dziękuję.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 TURNIEJ ,,TALENT CUP” – WARSZAWA
📝 SKŁAD: Korfel, Pietrzykowski, Nowakowski, Szyndlar, Tkacz, Stąpór, Bednarski, Kita, Czuba, Krzywda, Szczepański i Witkowski.
📝⚽ STRZELCY⤵️⤵️⤵️
Tkacz ⚽⚽, Witkowski ⚽, Nowakowski ⚽, Stąpór ⚽, Bednarski ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Na zakończenie sezonu wybraliśmy się na bardzo mocno obsadzony turniej „Talent Cup” do Warszawy. Dla chłopców z grupy PSG była to nagroda za duże zaangażowanie w całym sezonie 2021/22 i możliwość zebrania bardzo cennego doświadczenia w grze z mocnymi drużynami z centralnej części Polski. Turniej był niezwykle wymagający. W pełnym słońcu rywalizowaliśmy w siedmiu meczach rozgrywanych po 1️⃣8️⃣ minut w formule „każdy z każdym”, co dało nam 1️⃣2️⃣6️⃣ rozegranych minut przy zaledwie pięciu minutach przerwy między poszczególnymi spotkaniami 💪. Sobotnie zmagania okazały się dla nas kopalnią doświadczenia. Chłopcy na własnej skórze mogli przekonać się jak wygląda tempo gry na najwyższym poziomie w tej kategorii wiekowej. Po dobrym rozpoczęciu turnieju, gdzie w trzech pierwszych meczach zdobyliśmy trzy punkty prezentując przy tym dobrą, zacięta i bezkompromisową grę nawet z późniejszym triumfatorem rozgrywek zespołem Wilgi Garwolin, niestety w drugiej części zmagań „zeszło z nas powietrze” i nie byliśmy w stanie wytrzymać tempa narzuconego przez mocne zespoły z Mazowsza, co zakończyło się kilkoma wysokimi porażkami. W ostatecznym rozrachunku uplasowaliśmy się na 7️⃣ miejscu w ośmiozespołowej stawce. Mimo to sobotni wyjazd uważamy za bardzo udany. Jesteśmy pewni, że doświadczenie gry na tak wysokim poziomie w najbliższej przyszłości przyczyni się do zrobienia kolejnego kroku w przód w rozwoju naszych podopiecznych.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Gry wewnętrzne
🗣️ Trener Paweł Drobniak: Na zakończenie obecnego sezonu, chłopcy z grupy TT2010 wspierani przez kilku tatusiów wzięli udział w turnieju wewnętrznym. Mimo uciążliwej, wysokiej temperatury, na boisku mogliśmy podziwiać wiele zespołowych akcji oraz mnóstwo popisów technicznych. Na początku, dla rozgrzewki rozegrano dwa mecze pokazowe w wymiarze 10 minut każdy. Zespół złożony z tatusiów zagrał z drużynami DAP I oraz DAP II. W obu meczach, z mnóstwem pozytywnych emocji i w przyjaznej atmosferze górą byli tatusiowie. Potem wszyscy uczestnicy stworzyli 4 zespoły tzw. „mixy” i rozegrali turniej, w którym zwyciężył zespół 'Czarnych’ zdobywając komplet punktów!

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Gry wewnętrzne
🗣️ Trener Maciej Górski: W niedzielne popołudnie drużyna Top Talent 2014 zorganizowała zakończenie sezonu. Chłopcy rozegrali wewnętrzny turniej, a ich poczynaniom przyglądali się rodzice. Później rolę się zamieniły – młodzi adepci oglądali w akcji tatusiów wraz z trenerami którzy rywalizowali między sobą. W trakcie trwania rozgrywek wszyscy uczestnicy mogli liczyć na pizzę oraz napoje. Na koniec spotkania rodzice wręczyli trenerom upominki, a chłopcom medale za dobrze przepracowany sezon. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
✅❌ KS DAP Kielce – Juventa Starachowice
📝 ⚽️ SKŁADY i STRZELCY :
DAP „czerwoni”: Dereniewicz ⚽️⚽️, Simkiewicz ⚽️⚽️, Bednarski F. ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Malec ⚽️⚽️⚽️⚽️, Nowakowski, Cichoń ⚽️, Pacholczyk ⚽️⚽️
DAP „czarni”: Bednarski K. ⚽️⚽️⚽️, Zętal ⚽️, Flaczyński ⚽️, Biskupski, Nowak ⚽️⚽️, Wach ⚽️⚽️⚽️, Grela ⚽️
🗣️ Trener Dawid Kukła: Niedzielny poranek drużyna złożona zawodników z obu kadr stawiała czoła zespołowi ze Starachowic. Byliśmy świadkami ciekawych momentów i dobrej gry, choć zdarzały się też słabsze momenty, z czego skwapliwie korzystali rywale. Niemniej było to ciekawe doświadczenie zebrane przez zawodników na koniec sezonu. Przed zespołem dwa treningi i zasłużony.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 TURNIEJ ,,GÓRKI CUP” – GÓRKI ŚLĄSKIE 🥈🏅
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
📝🏟️ KS DAP I KIELCE: Frańczak, Bukała, Lisowski, Nawrocki, Zięba, Meresiński, Nowak, Waniak i Jaśkowski.
📝🏟️ KS DAP II KIELCE: Ziomek, Kaczmarczyk, Dobosz, Ryś, Haraźny, Łakomiec, Słapek, Sułowski i Sobaś.
📝⚽ STRZELCY – KS DAP I Kielce
⬇️⬇️⬇️
Meresiński ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Waniak ⚽⚽⚽⚽⚽, Nowak ⚽⚽, Zięba ⚽⚽, Jaśkowski ⚽⚽, Lisowski ⚽, Frańczak ⚽
📝⚽ STRZELCY – KS DAP I Kielce
⬇️⬇️⬇️
Słapek ⚽⚽⚽⚽, Sułowski ⚽⚽, Ryś ⚽⚽, Dobosz ⚽, Kaczmarczyk ⚽, Łakomiec ⚽, Haraźny ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Na zakończenie sezonu wybraliśmy się do Górek Śląskich, gdzie dwoma drużynami rywalizowaliśmy w świetnie zorganizowanym turnieju „Górki Cup” 👌. Do rozgrywek przystąpiło 9️⃣ zespołów ze Śląska, Małopolski i Świętokrzyskiego. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W pierwszych trzech kolejkach mecze trwały 1×20 minut, lecz od IV do VIII kolejki organizatorzy ze względu na wielki upał 🌞🔥 postanowili skrócić mecze do 15 minut.
Przez ponad dwie godziny (135 rozegranych minut 💪) spędzonych na murawie oba nasze zespoły pokazały wielki charakter i bardzo dobre przygotowanie do rywalizacji w niezwykle ciężkich warunkach. Bardzo cieszy nas to, że przy odpowiednim zagospodarowaniu zmian w obu drużynach po naszych zawodnikach nie było widać narastającego zmęczenia, a trudy rozgrywek nie spowodowały widocznego spadku intensywności w naszej grze.
Z punktu widzenia założeń taktyczno-technicznych oraz mentalnych 🧠💪 nakreślonych przed meczami jesteśmy dumni z postawy obu naszych zespołów. Obie drużyny DAPu grały w charakterystycznym stylu, wymieniając jak zwykle dużą ilość krótkich-szybkich podań, dodając do tego skuteczność w sytuacjach ,,1 na 1″ zarówno w ataku jak i obronie oraz z konsekwencją budując swoje ataki od bramki przez każdą kolejną formację. Drużynie KS DAP I taka gra pozwoliła na zgromadzenie 17 punktów, ze stosunkiem meczy 5 wygranych, 2 remisów oraz jednej przegrzanej oraz bilansem bramek 19-10 co w końcowej klasyfikacji dało nam drugą pozycje 🥈zaraz za ekipą z Wodzisławia Śląskiego 💪.
Drużyna KS DAP II w całych rozgrywkach uzbierała 8 punktów przy 2 zwycięstwach, 2 remisach i 4 porażkach notując bilans 12-20 co dało nam ostatecznie siódme miejsce 👏. Warto zaznaczyć, że w perspektywie całego turnieju organizatorzy postanowili wyróżnić zawodnika KS DAP I Kielce – Filipa Frańczaka nagrodą dla najlepszego bramkarza rozgrywek 👐🏿🔝. Jak zawsze słowa uznania należą się naszym kibicom-rodzicom którzy w niedzielny poranek po raz kolejny przebyli długą drogę (tym razem ponad 200 km) aby dopingować swoją drużynę 👏.
Tak się złożyło, że niedzielny turniej był dla mnie ostatnim w roli trenera grupy. W związku z tym korzystając z okazji serdecznie dziękuję za możliwość współpracy z tak cudownymi zespołami jak te z Top Talent 2012. Przez dwa lata był to dla mnie ogromny zaszczyt i wielka przyjemność 🙂🙏.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce – Astra Piekoszów
📝 SKŁAD:
DAP I: Błaszczyk, Sidło, Korzeniak, Janduła I, Janduła K, Jakimiak, Bień, Pedrycz, Bartłomiejczak, Witecki, Nepelski, Detka, Szeląg, Kisio, Kierzkowski, Gawron.
🗣️ Trener Piotr Gruszka: W dniu dzisiejszym zagraliśmy ostatni sparing w tym sezonie. Naszym przeciwnikiem była drużyna Astry Piekoszów rocznik 2009/2010 – drużyna, która na codzień swoje mecze rozgrywa w kategorii młodzika. Również dzisiaj zagraliśmy w systemie 9×9, w którym od września rozpoczniemy zmagania ligowe. Podczas dzisiejszego spotkania widać było przewagę i doświadczenie rywali, nasi chłopcy mimo to próbowali narzucać swój styl gry niekiedy konstruując ciekawe sytuacje. Mimo to przeciwnik dzisiaj okazał się lepszy, a my zebraliśmy cenne doświadczenie. Było to ostatnie spotkanie w takim składzie naszej drużyny. Dziękuje chłopcom za mecz, pozostały dwie jednostki treningowe i zasłużone wolne.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Gry wewnętrzne
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W dniu dzisiejszy rozegraliśmy ostatni mecz w tym sezonie w formie gry wewnętrznej. Na Jeziorańskiego stawiło się dzisiaj 27 zawodników – większość chłopców to nasi podopieczni, ale nie zabrakło również zawodników testowanych, którzy wyrazili chęć reprezentowania naszej Akademii w przyszłym sezonie. Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 4-4. Były emocje, były bramki, była PIŁKA NOŻNA, na którą będziemy stawiać również w nowym sezonie. Przed nami ostatnie trzy jednostki treningowe, po czym chłopcy będą mieli czas na zasłużony trzytygodniowy odpoczynek. Po przerwie spotykamy się na obozie i zabieramy się do dalszej pracy.