Podsumowanie weekendu – 24/25 września 2022

Kolejny bardzo intensywny weekend za nami! Nasze grupy Top Talent brały udział w turniejach ogólnopolskich oraz rozgrywkach mistrzowskich. Sprawdźcie jak im poszło 👇📄

🔝 KS DAP U7 (TT 2016)

🏆 Świętokrzyska liga żaka młodszego (Kielce, 24.09.2022)

KS DAP MAZDA I KIELCE: Papież Filip, Kacper Nowakowski, Bartosz Tuźnik, Jakub Konczewski, Tymon Szlufik, Franciszek Słopiecki, Mateusz Bzinkowski, Maksymilian Szkurłat.

KS DAP MAZDA II KIELCE: KS DAP II KIELCE: Oskar Boszczyk, Franciszek Marek, Jan Perlic, Mikołaj Woźniakiewicz, Ksawery Cieślicki, Miłosz Krzywda Aleksander Jasnos, Maksymilian Saletra.

🗣 Trenerzy Piotr Chiberski, Jakub Chrzanowski: Trenerzy Piotr Chiberski, Jakub Chrzanowski: W sobotę przy sprzyjającej pogodzie nasza drużyna wzięła udział w kolejnym turnieju Żaka młodszego, w Miedzianej Górze. Znowu przyszło nam się zmierzyć z drużynami AP Champions Końskie, Astra Piekoszów, Cosmos Zagnańsk i gospodarzami SAR Przyjmo. Tym razem w turnieju zagrało 16 zawodników grupy Top Talent 2016, podzielonych na dwa zespoły. Rywalizowaliśmy systemem każdy z każdym, dlatego każda z drużyn rozegrała po 5 meczów. Dla chłopców, którzy tydzień temu nie pojechali na turniej do Końskich było to pierwsze tego typu wydarzenie. W tym tygodniu podczas treningów skupialiśmy się na grze 1×1, co przełożyło się na większą pewność siebie chłopców w tym aspekcie. Widać było bardzo duże zaangażowanie w walce o każdą piłkę. W tym momencie każdy kolejny mecz przynosi nam nowe doświadczenia, które na pewno zaprocentują w przyszłości, a już dziś zaczynamy przygotowania do kolejnego turnieju, który odbędzie się w najbliższą sobotę w Kielcach, gdzie tym razem to my będziemy gospodarzem.

🔝 KS DAP U8 (TT 2015A)

DAP I – Palka, Nowak, A. Lisowski, K. Lisowski, Kołomyja, S.

DAP II – Bęben, Bzinkowski, Adamczyk, Świątek, Dudzic, Masternak, Czech.

🗣 Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak: W niedzielę rano w Bilczy zespół TT15A zagrał turniej w ramach świętokrzyskiej ligi żaka młodszego. Rywalizowaliśmy z drużynami KKP Korona i Moravii Morawica. Większość meczów stało na wysokim poziomie jak na tę kategorię wiekową a spotkania były bardzo wyrównane. Graliśmy wysokim pressingiem, chłopcy świetnie odbierali piłkę na połowie przeciwnika i zdobyli dzięki temu kilka bramek. Zawodnicy dobrze wyglądali w grze 1 na 1, ale jako zespół musimy jeszcze popracować nad ustawieniem i podaniami. Wielkie brawa dla całej drużyny bo w niedzielę zostawili dużo zdrowia na boisku.

🔝 KS DAP U8 (TT 2015B)

DAP I – Koruba, Markowski, Wyszomirski, Mróz, Gierada

DAP II – Szymański, Styczeń, Suchenia, Figiel, Kwaskowicz

🗣 Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak: W sobotę rano zespół TT 2015B grał swój drugi turniej w ramach świętokrzyskiej ligi żaka młodszego w Skarżysku. Był to bardzo udany wyjazd dla naszej drużyny. Oprócz wielkiego zaangażowania chłopcy pokazali spore umiejętności indywidualne dzięki czemu wygrali wiele pojedynków, ale przede wszystkim trzeba pochwalić naszych zawodników za świetną skuteczność pod bramką przeciwnika, która skutkowała zdobyciem 20 goli podczas całego turnieju.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013A)

🤝 Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej (Staniątki k.Krakowa, 25.09.2022)

🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:  W tym samym czasie druga część zawodników TT 2013A udała się na mocno obsadzony turniej do Staniątek pod Krakowem. W tym turnieju byla prowadzona klasyfikacja punktowa. Rozegraliśmy 8 meczów, które zakończyły się naszymi zwycięstwami. Byliśmy zdecydowanie najlepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy cale zawody. Najbardziej cieszy fakt ze zawodnicy coraz lepiej radzą sobie z gra na jeden kontakt. Królem strzelców turnieju został Franciszek Tyński, który zdobył 20 bramek, natomiast najlepszym zawodnikiem został Franciszek „Kryśka” Krysiński.

🔝 KS DAP U10 (TT 2013B)

🤝 Turniej Orlika Młodzszego (Kielce, 25.09.2022)

🗣 Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk: W niedzielę zawodnicy TT 2013B rozegrali drugi turniej ligowy w lidze Orlika Młodszego. Forma naszych zawodników w tym dniu była zmienna. Mieliśmy dobre fragmenty gry w których kreowaliśmy sytuację pod bramka przeciwników. W nie których meczach dobrze wyglądała gra 1×1, niestety były tez fragmenty ze to przeciwnik dyktował warunki gry. Nasi zawodnicy zdobyli kolejne doświadczenie, które przyniesie korzyści w przyszłości. Na wyróżnienie zasłużyli swoja postawa na boisku Michał Pacholczyk i Ksawery Konwicki.

🔝 KS DAP U11 (TT 2012A)

🏆 Turniej Orlika Starszego (Starachowice, 25.09.2022)

🗣 Trener Adam Józefowski, Karol Markowski: W dniu dzisiejszym rozegraliśmy ligowy turniej organizowany przez FKS Łazy Starachowice. Poza gospodarzami naszymi przeciwnikami w dniu dzisiejszym były drużyny: KKS ASPN Juventa Starachowice, MGKS Spartakus Daleszyce, LKS Łysica Bodzentyn. Większość meczy nasi zawodnicy zagrali poprawnie, utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki, szukaliśmy wolnych przestrzeni. Chwilami brakowało nam dokładności i dobrych decyzji. Były momenty kiedy nasza gra była chaotyczna. Nowym doświadczeniem dla naszych zawodników były mecze z drużyną z Bodzentyna, która w całości poza bramkarzem składała się z dziewczyn. Najbardziej cieszy nastawienie chłopców, ponieważ graliśmy z zaangażowaniem. Większość meczy rozstrzygaliśmy na naszą korzyść. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed następnymi turniejami ligowymi w grupie VIII.

🔝 KS DAP U11 (TT 2012)

🤝 Międzynarodowy Turniej Trzuskawica CUP (Nowiny, 24-25.09.2022)

🔝 KS DAP U12 (TT2011)

Drużyna nie rozgrywała meczów mistrzowskich ani kontrolnych w ten weekend.

🔝 KS DAP U13 (TT2010)

✅ KS DAP MAZDA KIELCE 3:1 Łysica Bodzentyn (Kielce, 25.09.2022)

🎖 III Liga Wojewódzka Młodzików Starszych 2010

Skład: Kusto, Kozakowski, Kuc, Filipek, Stępień, Jagodziński, Del Favero, Sojka, Cedro, Michalski, Bera, Dulak, Kwiatek.

Bramki: Cedro x2, Jagodziński.

🗣 Trenerzy Paweł Drobniak, Łukasz Polak: Mecz z Bodzentynem zaczęliśmy bardzo dobrze. W jednej z pierwszych akcji meczu Olek Kozakowski podał ze środka boiska do Oskara Cedro, który ograł obrońcę i ze spokojem pokonał bramkarza gości. Drugą bramkę strzelił Mateusz Jagodziński. Wydawało się, że kolejne bramki dla naszej drużyny to kwestia czasu. Niestety w nasze poczynania wkradło się dużo niedokładności w organizowaniu akcji i kilka indywidualnych błędów w obronie. Pod koniec pierwszej dla Łysicy został podyktowany rzut karny, pewnie wykorzystany przez strzelającego. W drugiej połowie nasza drużyna podniosła poziom koncentracji i prowadziła grę. Stworzyliśmy kilka klarownych sytuacji do strzelenia gola, jednak większości akcji brakowało ostatniego podania bądź gdy ono było dobre brakowało spokoju w wykończeniu. Jedyną bramkę w drugiej połowie strzelił Oskar Cedro po podaniu Bartka Kwiatka. W następnej kolejce zmierzymy się z drużyną Moravii Morawica.

Łysica Bodzentyn 0:3 KS DAP Kielce

🎖 Klasa Okręgowa Młodzików Młodszych 2010 (Kielce, 24.09.2022)

Skład: Kusto – Kuc(K), Tutaj, Dulak – Stępień, Kowalski – Sojka, Del Favero, Cedro – Hyb, Jastrzębski, Tarnowski, Lipiński.

Bramki: Cedro, Sojka, Del Favero.

🗣 Trenerzy Paweł Drobniak, Łukasz Polak: W sobotę DAP II Kielce rozegrał mecz w Bodzentynie przeciwko miejscowej Łysicy. Spotkanie od samego początku obfitowało w walkę w środkowym sektorze boiska. W pierwszej połowie po rzucie rożnym, blisko otworzenia wyniku był Maciej Tutaj. Młodzi DAP-owcy wykazywali się spokojem, wyższą kulturą gry przy budowaniu akcji w ofensywie oraz bardzo skuteczną grą w fazie bronienia. Mimo kilku strzałów do przerwy był wynik bezbramkowy. Po zmianie stron, sygnał do ataku dał Oskar Cedro, który wykorzystał błąd techniczny przeciwnika i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył gola. W kolejnych minutach ataki DAP-u nabierały na sile czego efektem była bramka na 2-0 Patryka Sojki, któremu asystował O. Cedro. Wynik końcowy po podaniu od Kuby Kowalskiego (debiut w lidze) ustalił strzałem przy słupku- Alex Del Favero. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatnich tygodni i progresu jaki zawodnicy osiągają. Z każdym meczem chłopcy coraz lepiej rozumieją fundamenty gry. Cieszy również fakt, że w 3 meczu z rzędu nie stracili bramki. W 6 kolejce Ligi Okręgowej zmierzymy się na wyjeździe z Celsium Skarżysko już w najbliższy piątek – 30.09.2022.

🔝 KS DAP U14 (TT2009)

❌ KP KSZO 1929 Ostrowiec Św. 4:0 (3:0) KS DAP Kielce (Ostrowiec Św., 24.09.2022)

🎖 Świętokrzyska I Liga Trampkarzy Młodszych 2009

Skład: Majdański, Klamka, Świątek, Majka, Błaszczyk, Kaczmarczyk, Wieczorek, Kołomyja, Masztalerz, Pawlik, Gajda (Milczarek, Sieczko).

🗣Trenerzy Tomasz Ćwil, Szymon Dalach: W sobotę po pierwszym meczu w starszej kategorii wiekowej rozegraliśmy drugi mecz w ramach I ligi świętokrzyskiej Trampkarza Młodszego (2009). Był to ostatni mecz w pierwszej rundzie (przed rundą rewanżową) i szansa na zdobycie punktów. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu niestety nie była dobra i straciliśmy w krótkim czasie aż 3 bramki po błędach indywidualnych naszych zawodników oraz po braku odpowiedniej organizacji w grze obronnej. Na przerwę zeszliśmy z bardzo niekorzystnym wynikiem, ale również z wiarą w odwrócenie losów tego spotkania. Druga połowa meczu to zupełnie inny obraz gry naszego zespołu – pozytywny pod względem gry oraz zaangażowania całej drużyny. Od początku drugiej połowy przejęliśmy inicjatywę i stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwnika. Chłopcy byli odważni w pojedynkach 1×1, ustawiali się lepiej i nie dawali miejsca przeciwnikowi na rozgrywanie piłki. Mieliśmy swoje szanse na złapanie kontaktu z przeciwnikiem – sytuacje, po której piłka z bliskiej odległości trafiła w poprzeczkę, niewykorzystany rzut karny oraz dwie sytuacje 1×1 z bramkarzem KSZO. Niestety żadna z tych sytuacji nie zakończyła się bramką dla naszego zespołu. Pod koniec spotkania widoczne było zmęczenie po naszej stronie, co wykorzystał przeciwnik ustalając wynik spotkania na 4-0. To kolejny mecz, w którym „przesypiamy” pierwszą połowę meczu i musimy zdawać sobie sprawę, że na najwyższym poziomie rozgrywkowym w województwie odrabianie strat nie przychodzi łatwo – wiążę się z ogromnym poświęceniem i ciężką pracą. Chłopcy pokazali w drugiej połowie, że stać ich na grę na bardzo wysokim poziomie. Nie mam wątpliwości co do przygotowania drużyny pod względem fizycznym i piłkarskim. Przed meczami rewanżowymi czeka nas dużo pracy, zwłaszcza pod kątem przygotowania mentalnego do każdego spotkania, aby nauczyć się „łapać rytm” od pierwszej minuty każdego meczu i wykorzystywać każdą kolejną jak najlepiej.

🤝 DEKO Włoszczowa – KS DAP Kielce 0:1 (Włoszczowa, 25.09.2022)

🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008

Skład: Kamiński – Boksa, Majka, Bobra, Sztandera – Błaszczyk, Szczepanek, Kita – Kołomyja, Troczyński, Chałan (Młynarczyk, Świątek)

Bramki: Chałan.

🗣Trenerzy Tomek Ćwil, Szymon Dalach: W sobotę o godzinie 10:00 rozegraliśmy mecz wyjazdowy z DEKO Włoszczowa w ramach II ligi świętokrzyskiej Trampkarza Starszego (2008). Nasi zawodnicy przez cały mecz cierpliwie budowali grę w niskiej i średniej strefie, jednak na przestrzeni całego meczu brakowało skutecznego zakończenia naszych ataków. W pierwszej połowie do bramki przeciwnika trafił Oliwier Chałan – była to jedyna bramka w tym meczu, która dała nam bardzo ważne 3 punkty.