Podsumowanie weekendu – 25/26 luty 2023

Bardzo intensywny weekend w wykonaniu naszych drużyn. Nasi podopieczni rozegrali wiele meczów kontrolnych oraz byli uczestnikami turniejów halowych. Zapraszamy do lektury.

KS DAP U7 (TT 2017)
Gry kontrolne (Kielce, 25.02.2023)
Orlęta Kielce – KS DAP Kielce

Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:

W sobotę, 25 lutego skorzystaliśmy z zaproszenia Orląt Kielce, by porywalizować z najmłodszymi zawodnikami obu klubów. Rozgrywaliśmy swoje mecze na dwóch boiskach jednocześnie, graliśmy 4×4 blisko półtorej godziny. Cieszy frekwencja naszego zespołu, która dopisała tego dnia. To był bardzo efektywny czas dla naszych podopiecznych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożna i rywalizacją z zewnętrznymi przeciwnikami.

KS DAP U7 (TT 2016A)

Turniej Moravia CUP (Bilcza, 26.02.2023)

KS DAP Kielce: Kornel Bugajski, Oskar Boszczyk, Filip Papież, Ksawery Cieślicki, Wojciech Handzel, Aleksander Jasnos, Jakub Ozga, Szymon Marek, Wojciech Handzel, Kacper Nowakowski.

Trenerzy Jakub Chrzanowski i Piotr Chiberski:

W niedzielę 26 lutego drużyna TT 2016A wzięła udział w turnieju Moravia CUP. Rywalem była KKP Korona, Moravia Morawica, Baszta Rytwiany i DAP II Kielce. Wydarzenie odbyło się w Bilczy w hali pneumatycznej. Mecze trwały 20 minut i rywalizowaliśmy systemem każdy z każdym co zapewniło bardzo dużo grania. Chłopcy zdobyli kolejne cenne doświadczenie i kolejny raz się sprawdza, że zaangażowanie i koncentracja w każdej minucie meczu przekłada się na dużą ilość strzelonych bramek. Chłopcy przeważali w każdym meczu, choć nie ustrzegli się błędów. Duża ilość zdobytych bramek sprawiła, że chłopcy uśmiechnięci i podekscytowani odebrali swoje medale i puchar za udział, a najlepszym zawodnikiem w drużynie został wybrany Jakub Ozga.

KS DAP U7 (TT 2016B)

KS DAP Kielce: Synowski Filip, Jurkowski Mikołaj, Dulnik Adam, Armański Gustaw, Zapała Tymon, Wałek Aleksander, Żelazny Tomasz, Sikora Paweł, Rylski Antoni, Czupryński Kamil.

W niedzielę 26 lutego drużyna TT 2016B wzięła udział w turnieju Moravia CUP. Rywalami były drużyny: KKP Korona, Moravia Morawica, Baszta Rytwiany i DAP I Kielce. Turniej odbył się w Bilczy w hali pneumatycznej. Mecze trwały 20 minut i rywalizowaliśmy systemem każdy z każdym, co zapewniło bardzo dużo grania. Był to pierwszy turniej dla chłopców z grupy B, ale mimo to pokazali się oni z bardzo dobrej strony o czym świadczy fakt ze każdy z obecnych na turnieju strzelił bramkę. Cieszy bardzo duże zaangażowanie chłopców w każdym z ośmiu meczów. Każdy z zawodników został nagrodzony medalem a jako zespół otrzymaliśmy puchar za udział w turnieju. Z naszej drużyny organizatorzy wyróżnili Filipa Synowskiego, który zaprezentował się w turnieju z bardzo dobrej strony i został wybrany najlepszym zawodnikiem w naszym zespole.

KS DAP U7 (TT 2015A)
Gry kontrolne (Kielce, 26.02.2023)
KS DAP Kielce – Moravia Morawica

KS DAP Kielce: K. Stróżyk, Symela, Czech, Mazurek, Adamczyk, Świątek, Dudzic, Koruba, Markowski, Wyszomirski, Kołomyja, Palka, A. Lisowski, K. Lisowski, Zatorski, Masternak, Bęben, Kania, Iwański.

Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:

W niedzielę rano zagraliśmy sparing z Moravią Morawica. Zaczęliśmy przeciętnie, ale z czasem drużyna zaczęła grać na swoim wysokim poziomie. Chłopcy stworzyli sporo ciekawych akcji, nie bali się grać od tyłu. Dzięki wysokiemu pressingowi dużo razy odebraliśmy piłkę na połowie przeciwnika, co skutkowało sytuacjami bramkowymi. Udany sparing w naszym wykonaniu, dziękujemy Moravii za przyjazd.

KS DAP U9 (TT 2014A)
Turniej Piłkarska Zima (Staszów, 26.02.2023)
KS DAP Kielce: Boszczyk, Czajkowski, Gil, Włudyga A., Pietrzykowski, Nowak P., Salwa.

Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:

Drużyna Top Talent 2014 A rozegrała turniej „Piłkarska zima” w Staszowie. Naszymi rywalami były Wicher Miedziana Góra, Kamienna Brody, Baszta Rytwiany I, Baszta Rytwiany II oraz Pogoń Staszów. Młodzi adepci od początku zawodów pokazywali bardzo duże zaangażowanie w grę, nie bali się pojedynków 1×1, a wygrywając je nabierali coraz więcej pewności siebie, co przełożyło się na wyniki. Na 5 spotkań chłopcy tylko w jednym podzielili się punktami z rywalami, resztę zaś wygrywając będąc drużyna dominującą spotkanie. Nasz bilans bramkowy to 14 bramek strzelonych i tylko dwie stracone. Chłopcom dziękuję za zaangażowanie.

KS DAP U9 (TT 2014)
Turniej w Starachowicach (Starachowice, 25.02.2023)
KS DAP Kielce: Obarzanek, Rutyna, Baran, Gąsiorek, Kasiński, Grzywacz, Salwa, Nowak F.

DAP Kielce TT2014A rozegrała turniej w Starachowicach. Naszymi rywalami w dniu dzisiejszym były ekipy AP SKS Star Starachowice 1, Champions Końskie, Królewscy Jedlnia, Wicher Miedziana Góra, Wisła Sandomierz oraz AP SKS Star Starachowice 2. W 6 spotkaniach ulegliśmy tylko tym ostatnim, przegrywając w finale, choć to my dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie. Nasz bilans bramkowy to 25 strzelone i 4 stracone. W turnieju wyróżniono naszego bramkarza Jakuba Salwę oraz strzelca Kacpra Obarzanka. Dziękujemy trenerowi Staru za zaproszenie i świetną organizację zawodów.

KS DAP U10 (TT 2013A)
Trójmecz (Kielce, 26.02.2023)
KS DAP Kielce – Star Starachowice – Korona Kielce
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielę rano rozegraliśmy trójmecz ze Starem Starachowice i Korona Kielce. Rywalizowaliśmy na dwóch boiskach równocześnie przez 1,5 godziny. Mecze stały na dobrym poziomie i były wyrównane mimo niezbyt sprzyjającej aury. Nasz zespół miał lepsze i gorsze momenty. Przed nami kolejne spotkania, w których będziemy chcieli się zaprezentować lepiej.

KS DAP U10 (TT 2013B)
Gra kontrolna (Kraków, 25.02.2023)
Hutnik Kraków – KS DAP Kielce
W sobotę rozegraliśmy mecz kontrolny w Krakowie z miejscowym Hutnikiem. Rywalizowaliśmy na dwóch boiskach jednocześnie. Chłopcy rozegrali 90 minut. Mecz był wyrównany, ale co cieszy to dobra nasza skuteczność, wygrywanie pojedynków 1×1 i dużo odbiorów z naszej strony. Ostatnie 5 minut meczu nie udało nam się dokończyć z powodu intensywnych opadów deszczu.

KS DAP U11 (TT 2012A)
Turniej Siarka CUP 2023 (Tarnobrzeg, 25.02.2023)
KS DAP Kielce – RKS Radomsko
KS DAP Kielce: Haraźny, Łakomiec, Waniak, Wilkus, Frańczak, Lisowski, Sobaś, Tkacz, Meresiński, Bukała.
Trenerzy Adam Józefowski i Karol Markowski:
W sobotę wzięliśmy udział w turnieju halowym, który odbył się w Tarnobrzegu. W rozgrywkach zagrały drużyny: Czarni Połaniec, Galacticos Ostrowiec, Wisła Sandomierz , CKM+ Mielec, Siarka Tarnobrzeg, Siarka II Tarnobrzeg, KS DAP Kielce, SMS Mielec. W tym sezonie tylko raz zagraliśmy na hali grę wewnętrzną. Oczywiście nie była to dla nas wymówka i chcieliśmy się zaprezentować jak najlepiej. Turniej dostarczył naszym wiernym kibicom ogrom emocji. Ostatecznie zgraliśmy w finale, zajmując drugie miejsce. Chłopcy pomimo pressingu rywali w każdym meczu, rozgrywali pikę krótkimi podaniami i śmiało wchodzili w pojedynki 1×1. Zadawalający był sposób budowania gry, gdzie nie było prób wykopywania piłki za połowę rywali. Najważniejsze, że podczas turnieju byliśmy jednością jako drużyna i każdy zawodnik mógł liczyć na wsparcie swoich kolegów.

KS DAP U12 (TT 2011)
Mecz kontrolny (Kielce, 26.02.2023)
KS DAP Kielce 3:3 KKP Korona Kielce

KS DAP Kielce: Oskar Bień, Kamil Kisio, Antoni Nepelski, Adam Suliga, Wojciech Surma, Matvii Tymoshenko, Leon Białek, Adam Kołomyja, Franciszek Januchta, Ihor Anisov, Filip Frańczak.

Bramki: Kołomyja x2, Białek.

Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:

Drużyna DAP Kielce Top Talent 2011 grała mecz kontrolny z zespołem KKP Korony Kielce. Mecz zakończył się podziałem punktów po dobrej i wyrównanej grze. Spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy KKP, którzy już na początku spotkania wyszli na prowadzenie. Po słabszym początku w naszym wykonaniu uporządkowaliśmy grę i zaczęliśmy dochodzić coraz mocniej do głosu. Udaje nam się sfinalizować dwie akcje, w których Adam Kołomyja trafia do bramki przeciwnika i to my schodzimy na przerwę z prowadzeniem 2:1. W drugiej połowie dajemy sobie strzelić dwie bramki i znowu musimy gonić przeciwnika. W końcówce spotkania na strzał z dystansu decyduję się Leon Białek, który pokonuje bramkarza rywali, ustalając wynik spotkania na 3:3. Cieszy fakt, że dwukrotnie udaje nam się dogonić rywala, musimy jednak popracować nad koncentracją w początkowej fazie meczu. Dla chłopców należą się duże brawa za postawę w dzisiejszym meczu, który był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych.

KS DAP U13 (TT 2010)
Mecz kontrolny (Kielce, 25.02.2023)
KS DAP Kielce 6:3 Star Starachowice

KS DAP Kielce: Kusto, Dulak, Kuc, Kozakowski, Sojka, Stępień, Jagodziński, Pękalski, Del Favero, Bera, Filipek, Lipiński, Świeboda, Kutyła.

Bramki: Świeboda x3, Del Favero x2, Kozakowski.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:

W sobotnim sparingu wygraliśmy z drużyną Staru Starachowice. Zagraliśmy 3×35 min i każdy z chłopców spędził na boisku minimum 60 minut. W dzisiejszym meczu należy pochwalić całą drużynę, która tworzyła monolit. W grze w obronie zagęszczaliśmy okolice własnej bramki, co utrudniało gościom tworzenie sobie dogodnych sytuacji. Natomiast po odbiorze w kolejnym meczu szybko przechodziliśmy z obrony do ataku tworząc groźne kontry. Drużyna Staru kilka razy próbowała odebrać piłkę blisko naszej bramki, ale nasi chłopcy dobrze się ustawiali i tworzyli sobie otwartą linię podania umiejętnie, wychodząc spod pressingu. Mimo braku kilku zawodników cieszy to, że nasza drużyna potrafi wygrywać z wymagającym rywalem ( Star w poprzedniej rundzie grał w I lidze Świętokrzyskiej). Za tydzień zagramy na wyjeździe z GKS Bełchatów.

KS DAP U14 (TT 2009)
Mecz kontrolny (Radom, 22.02.2023)
Broń Radom 1:3 KS DAP Kielce

Bramki: Kochanowski, Troczyński, Masztalerz.

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:

W środę rozegraliśmy mecz kontrolny z drużyną Broni Radom. Był to dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników. Widać było ogromne zaangażowanie podczas całego spotkania oraz radość z gry. Nasz zespół bardzo dobrze wychodził spod pressingu przeciwnika oraz w wyższych strefach kreatywnie tworzył kolejne okazje do zdobywania bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-3. W drugiej połowie nie udało nam się zdobyć więcej bramek, a intensywność gry była niższa niż w pierwszej połowie. Broń Radom odpowiedziała jednym trafieni do naszej bramki i mecz zakończył się wynikiem 1-3 dla naszego zespołu.

KS DAP Kielce 6:0 Baszta Rytwiany

Bramki: Kołda x2, Kochanowski, Gajda, Skrobot, Pawlik.

W niedzielny poranek rozegraliśmy kolejny sparing w którym naszym przeciwnikiem była Baszta Rytwiany. Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu, ponieważ brakowało nam koncentracji oraz walki. Dochodziła do tego słaba skuteczność przez co pierwsza połowa skończyła się wynikiem 1-0 mimo tego, ze przeciwnik zostawiał nam dużo miejsca. W drugiej połowie nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej co odzwierciedla wynik końcowy, jestem zadowolony z pracy chłopaków i od nowego tygodnia pracujemy dalej przed kolejną rundą.