Podsumowanie weekendu – 26 – 27 marca

Zaczynamy ligowe zmagania! Nasza najstarsza grupa TT zaczęła grę w wiosennych rozgrywkach ligowych. Inni też nie próżnowali. Oto raport z naszych aktywności meczowych!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz towarzyski
✅ KS DAP Kielce 18 – 16 Football Academy Jędrzejów 2012 (Troczyński ⚽⚽⚽, Mika ⚽⚽⚽, Krysiński ⚽⚽, Bednarski ⚽⚽⚽, Różański ⚽⚽, Piotrowski ⚽, Malec ⚽⚽⚽⚽)
📝 SKŁAD: Wzorek, Lelas, Troczyński, Doroz, Mika, Giza, Krysiński, Dereniewicz, Bednarski, Różański, Simkiewicz, Piotrowski, Malec, Giedyk
🗣️ Trener Dawid Kukła: Po świetnym turnieju w Krakowie przyszedł czas na sparingową potyczkę z FA Jędrzejów. Nie był to nasz wielki mecz. Wygraliśmy, owszem, ale chwilami nasi zawodnicy myśleli tylko o atakowaniu. Gdy traciliśmy piłkę brakowało reakcji, albo była ona bardzo spóźniona. Mieliśmy ogromne problemy z powrotem do fazy bronienia, z czego skwapliwie korzystali rywale. Cieszy, że mimo kłopotów, zespół jest mocno wierzy w swoją ofensywną siłę i to, że nawet przy słabszej dyspozycji będzie w stanie strzelić tę „jedną bramkę więcej” i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏟️ BOISKO I: Korfel, Biadun, Sobaś, Ryś, Łakomiec, Dobosz, Kaczmarczyk, Jaśkowski i Bednarski.
🏟️ BOISKO II: Witkowski, Szczepański, Surdyk, Stępień, Rutkowski, Kita, Golmento, Kulczycki, Nowakowski i Sobierajski.
✅❌🤜🤛⚽ WYNIKI I STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️✅ BOISKO I: KS DAP KIELCE 18-6 PAS SKARŻYSKO KAMIENNA (Łakomiec ⚽⚽⚽⚽⚽, Ryś ⚽⚽⚽, Sobaś ⚽⚽⚽, Dobosz ⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Jaśkowski ⚽⚽, Kaczmarczyk ⚽)
🏟️❌ BOISKO II: KS DAP KIELCE 6-7 PAS SKARŻYSKO KAMIENNA (Sobierajski ⚽⚽, Rutkowski ⚽, Nowakowski ⚽, Szczepański ⚽, Witkowski ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotnie popołudnie gościliśmy w Kielcach zespół PASu Skarżysko-Kamienna.
Przez półtorej godziny połączone grupy Top Talent 2012 – PSG oraz BAYERN – rywalizowały z zespołem ze Skarżyska-Kamiennej na dwóch równoległych boiskach w wymiarze czasu 2×40 minut, dzięki czemu każdy z zawodników zaliczył około 60 minut efektywnego czasu gry na wysokiej intensywności.
Pierwsza połowa to dominacja naszych zespołów na obu boiskach. Od początku meczu nasze drużyny wyróżniały się przede wszystkim organizacją gry, a także skutecznością w pojedynkach „1 na 1” z rywalem zarówno w fazie ataku jak i w obronie.
W drugiej połowie na „pierwszym” boisku chłopcy jeszcze bardziej podkręcili tempo urządzając festiwal strzelecki, który – co szczególnie nas cieszy – był poparty bardzo dobrą grą, która nie dość, że była efektowna i mogła podobać się oglądającym spotkanie kibicom, to jeszcze okazała się bardzo efektywna, dając w ostateczności zdecydowane zwycięstwo.
Drugie czterdzieści minut rywalizacji na „drugim” boisku to ciągle dobra gra naszego zespołu. Niestety duża nieskuteczność pod bramką przeciwników, błędy w fazie obrony oraz narastające zmęczenie, które było widoczne w końcówce spotkania przełożyło się na minimalne jednobramkowe zwycięstwo gości.
Wszystkim chłopcom należą się brawa za postawę, zaangażowanie, koncentrację oraz realizację stawianych przed nimi założeń podczas sobotniej rywalizacji 👏.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecze towarzyskie
🤜🤛 KS DAP Kielce 2 – 2 KKP Korona Kielce 2009 (Kowalewski ⚽, Szeląg ⚽)
📝 Skład: Błaszczyk, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Szeląg, Kołomyja, Kowalewski, Detka, Witecki, Jakimiak, Baryła, Gawron, Włudyga, Korzeniak, Bień, Lasota, Kisio.
❌ KS DAP Kielce 2 – 3 AC Champions Końskie 2010 (Kowalewski ⚽⚽)
📝 Skład: Błaszczyk, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Szeląg, Kołomyja, Kowalewski, Detka, Jakimiak, Baryła, Gawron, Włudyga, Korzeniak, Bień, Lasota, Kisio.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: To był pracowity tydzień dla TT 2011. W środę rozegraliśmy mecz z dwa lata starszymi chłopcami z KKP 2009 – grupa brązowa. Po końcowym gwizdku widniał wynik 2:2, jednak przez większość czasu byliśmy stroną dominującą. Chłopcy zagrali bardzo mądrze wykorzystując swoją szybkość oraz spryt, a także często szukali wolnych przestrzeni na całym boisku. O wyniku zadecydowała nasza nieskuteczność – stworzyliśmy tyle sytuacji bramkowych, iż można by nimi było obdzielić 5 kolejnych spotkań. Dziękujemy trenerowi Czarkowi Jesiołowskiemu za zaproszenie.
W dniu 26 marca natomiast udaliśmy się do Końskich na mecz z drużyną Champions 2010. W porównaniu do środowego spotkania było już o wiele gorzej. Nie wychodziło nam praktycznie nic. Mnóstwo strat, brak wyprzedzenia w odbiorze, spóźnione interwencje to tylko niektóre z podstawowych błędów. Co prawda w końcowej części spotkania mieliśmy dużą przewagę jednak zdołaliśmy strzelić tylko 2 gole tracąc 3. W najbliższy tygodniu musimy skupić się na stabilizacji formy, aby rozgrywać dwa dobre spotkania po sobie. W trakcie meczu miała miejsce ciekawa sytuacja – nasz zawodnik Bartosz Lasota znalazł 20 złotowy banknot, który zwiał silnie wiejący wiatr. Chłopiec znalazł właściciela, za co w nagrodę otrzymał czekoladę. Brawo, Bartosz!

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Młodzika Starszego
🤜🤛 Korona Kielce SA 1 – 1 KS DAP Kielce (Kochanowski ⚽)
📝 Skład: Majdański-Błaszczyk, Wieczorek, Świątek, Kaczmarczyk-Kita, Masztalerz, Karbownik-Gajda (Kochanowski, Kołomyja, Sztandera, Kwiecień)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W sobotni poranek rozpoczęliśmy rywalizację w rozgrywkach ligowych meczem z Akademią Korony Kielce. Cały mecz zawodnicy obydwu drużyn rozegrali na bardzo wysokim poziomie. Pierwsza połowa spotkania przypominała partię szachów, w której drużyny nawzajem sprawdzały swoje możliwości. Z tego względu w tej części spotkania nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji pod bramkami. W drugiej połowie obydwie drużyny grały odważniej i widzieliśmy już więcej ataków. Jedną z naszych akcji, po odbiorze piłki w strefie średniej i doskonale przeprowadzonym ataku szybkim zakończył trafieniem do bramki rywala Adam Kochanowski. Tuż po wyjściu na prowadzenie mogliśmy dołożyć jeszcze jedno trafienie, jednak w sytuacji 1×1 z bramkarzem – to on skutecznie interweniował. Niestety popełniliśmy jeden błąd w strefie niskiej podczas budowania ataku – napastnik Korony przejął piłkę i wykorzystał swoją sytuacje. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Podział punktów po meczu inauguracyjnym dla drużyn z Kielc.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
✅ KS DAP Kielce 27 – 17 Star Starachowice
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna TT2014 rozegrała gry kontrolne ze Starem Starachowice. Mecze toczyły się na hali sportowej w systemie 4+1. Chłopcy dobrze realizowali założenia taktyczne nakreślone przed meczem, pokazali ogromną ochotę do gry i solidność w ataku, jednakże momentami zapominając o zadaniach defensywnych. Bardzo dużo minut dla każdego uczestnika sparingu, rewanż niedługo w „domu”. Dziękujemy trenerowi Stara za zaproszenie.

✅ KS DAP Kielce 35 – 9 Wisła Sandomierz (Lelas ⚽⚽⚽, Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Stawiarski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Krysiński ⚽⚽⚽⚽⚽, Dzieniszewski ⚽, Giza ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Mika ⚽⚽⚽⚽)
✅ KS DAP Kielce 54 – 24 Wisła Sandomierz (Simkiewicz ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Bednarski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Giedyk ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Dereniewicz ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Piotrowski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Różański ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽)
📝 SKŁAD 7×7: Wzorek, Lelas, Troczyński, Dzieniszewski, Mika, Giza, Krysiński, Tyński, Stawiarski
📝 SKŁAD 5×5: Bednarski, Dereniewicz, Giedyk, Różański, Piotrowski, Simkiewicz
🗣️ Trener Dawid Kukła: Po ciężkim spotkaniu w Jędrzejowie „trzynastki” zagrały mecz w Kielcach z Wisłą Sandomierz. Rywalizację toczyliśmy na 2 boiskach – pięcio i siedmioosobowym. W obu spotkaniach mieliśmy sporą przewagę, choć zdarzały nam się momenty dekoncentracji. Na boisku większym dobrze operowaliśmy piłką, zdobywając przestrzeń w różnoraki sposób – dobrze wychodziły nam wszelkie formy atakowania. Faza bronienia wyglądała o wiele lepiej niż w sobotę, choć także trafiały się błędy i spóźnione działania. Na boisku mniejszym w najlepsze trwała kanonada strzelecka obydwu zespołów. Cieszy ilość sytuacji, jakie stworzyliśmy – postępy zespołu w doborze form atakowania, umiejętność kreowania przestrzeni i przenoszenia ciężaru gry naprawdę cieszą oko. Za tydzień planowany wyjazd do Katowic.

🏆 Ektraliga Talentów
📝 SKŁAD: Frańczak, Lisowski, Bukała, Wilkus, Meresiński, Nawrocki, Waniak, Nowak, Haraźny, Ziomek, Miechowicz i Sułowski
📝✅🤜🤛🏆🥇🥉 WYNIKI ⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP Kielce 2-0 MKS Kluczbork (Meresiński ⚽, Nowak ⚽)
🤜🤛 KS DAP Kielce 0-0 Unia I Kosztowy
✅ CKS Czeladź 0-4 KS DAP Kielce (Nowak ⚽⚽, Sułowski ⚽, Waniak ⚽)
✅ KS DAP Kielce 5-0 Unia II Kosztowy (Meresiński ⚽⚽⚽, Haraźny ⚽⚽)
🤜🤛 Baszta Rytwiany 2-2 KS DAP Kielce (Meresiński ⚽⚽)
✅ Młodzik Strzelce Opolskie 1-2 KS DAP Kielce (Sułowski ⚽, Wilkus ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielę rywalizowaliśmy w Chełmku podczas turnieju Ekstraligi Talentów. W zmaganiach udział wzięło 7 zespołów, które rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”, rozgrywając 6 meczy po 19 minut, co w perspektywie całego dnia dało nam 114 minut gry zaliczonej na bardzo wysokiej intensywności. Regulamin turnieju przewidywał nagrodzenie 3️⃣ zespołów, które w perspektywie całego dnia wyróżniają się najlepszym bilansem bramkowym. W tej klasyfikacji uplasowaliśmy się na trzeciej 🥉 pozycji mimo, że przez cały turniej nie zaznaliśmy smaku porażki wygrywając 4 mecze oraz zaliczając dwa remisy (bilans bramek: 15-3). W klasyfikacji punktowej exequo z drużyną Unią I Kosztowy zgromadziliśmy natomiast największą ilość punktów (14) z całej stawki 👏💪.
Dodatkowo warto wspomnieć, że nasz zawodnik Miłosz Wilkus został nagrodzony wyróżnieniem dla jednego z trzech najbardziej wartościowych zawodników (MVP) całego turnieju. Z punktu widzenia szkoleniowego jesteśmy bardzo dumni z wszystkich zawodników uczestniczących w niedzielnych zmaganiach. Chłopcy w perspektywie całego dnia praktycznie w każdym meczu prowadzili swoją grę w sposób, w jaki wspólnie nakreśliliśmy przed rozpoczęciem niedzielnej rywalizacji.
Bardzo dobra organizacja gry, skuteczność w akcjach ,,1 na 1″ zarówno w ataku jak i obronie oraz bardzo dobre i intensywne funkcjonowanie w fazach przejściowych przy przejściu z obrony do ataku oraz przy przejściu z bronienia do atakowania, to wszystko po raz kolejny było dużym atutem naszego zespołu. W perspektywie całego turnieju zaliczyliśmy tylko kilka słabszych minut w meczu z Basztą Rytwiany, co niestety zostało skrzętnie wykorzystane przez naszych rywali którzy mimo naszego prowadzenia (2-0) doprowadzili do wyrównania i ostatecznego „podziału punktów”. Kolejna dobra gra w naszym wykonaniu z mocnymi drużynami w skali naszego kraju pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość na kolejne piłkarskie zmagania naszej drużyny z mocnymi zespołami które czekają na nas już w kwietniu 💪. Po raz kolejny wielkie brawa należą się rodzicom naszych małych piłkarzy którzy w perspektywie całego turnieju po raz kolejny zademonstrowali wzorowy doping i wsparcie dla swojej drużyny 👌.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
📝 SKŁAD:
✅ KS DAP KIELCE 4-2 Lechia Strawczyn (Sojka ⚽️, Stępień ⚽️, Cedro ⚽️⚽️)
📝 Skład: Kusto – Filipek, Kuc, Dulak – Stępień, Jagodziński , Cedro, Kozakowski – Sojka – Toporowski, Kwiatek, Świeboda, Hyb
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W ostatni weekend przed startem rozgrywek ligowych drużyna Top Talent 2010 podejmowała u siebie Lechię Strawczyn. Chłopcy rywalizowali ze sobą w formie 2×35 minut. W trakcie tych 70 minut mogliśmy obserwować przyjemną dla oka grę, sporo akcji ofensywnych i fragmentów 'małej gry’ na 1-2 kontakty z piłką. W 10 minucie brak komunikacji, rozluźnienie w obronie wykorzystują goście, ale my odpowiadamy za chwilę bramką Partyka Sojki. Po kilku minutach, w prawie identycznej sytuacji tracimy drugą bramkę. Znów zawodzi komunikacja i brak odpowiedniej reakcji na wydarzenia boiskowe. Młodzi DAP-owcy nie załamali się i natychmiast zabrali się do odrabiania strat. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy, w fantastyczny sposób 5 zawodników DAP wymieniło 5 podań z 'pierwszej’ piłki, kompletnie tym zaskakując przeciwników, którzy musieli ratować się faulem przed swoim polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł Marek Stępień i ładnym strzałem obok muru zmieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie nadal mogliśmy oglądać dużo akcji ofensywnych. Swoje bramki dołożył Oskar Cedro, raz otrzymując podanie od Bartka Kwiatka, a drugą po przez wykorzystanie błędu defensywy gości. Ostatnią grę kontrolną przez rozgrywkami ligowymi możemy zaliczyć do udanych, musimy jeszcze popracować i poprawić grę w defensywie. Wszyscy zawodnicy zagrali dzisiaj z dużym zaangażowaniem i wiarą w uzyskanie korzystnego wyniku. Dziękujemy Lechii Strawczyn za przyjazd i wartościowy sparing.

🏆 Liga Trampkarza Młodszego
✅ KS DAP Kielce 3 – 1 Baszty Rytwiany (Chałan ⚽️, Winiarczyk ⚽️, Kaczmarczyk ⚽️)
📝 Skład: Majdański – Frańczak, Boksa, Wieczorek, Chałan – Błaszczyk, Kita, Winiarczyk, Kaczmarczyk, Sztandera – Kochanowski (Gajda, Masztalerz, Wierzbicki, Szczepanek, Świątek)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedziele rozegraliśmy drugi mecz rozpoczynający zmagania ligowe (Trampkarz Starszy 2008). Naszym przeciwnikiem był zespół Baszty Rytwiany. Od początku spotkania narzuciliśmy rywalom nasz sposób gry i staraliśmy się kontrolować przebieg spotkania. Bardzo dobra gra naszych zawodników przez długi czas kończyła się przed polem karnym drużyny z Rytwian. Po dobrych 20-minutach gry popełniliśmy błąd w ustawieniu i straciliśmy bramkę. Mimo to zespół konsekwentnie realizował swoje założenia. Po świetnej indywidualnej akcji Oliwiera Chałana, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza wyrównaliśmy wynik spotkania i do szatni na przerwę zeszliśmy z remisem. W trakcie przerwy dokonaliśmy kilku korekt, które chłopcy znakomicie wprowadzili do gry w drugiej połowie. Druga część spotkania to całkowita dominacja naszego zespołu i gra na połowie przeciwnika. Świetna organizacja gry w atakowaniu, szybki odbiór piłki na połowie przeciwnika – to nasz styl gry, który pokazaliśmy najlepiej jak potrafimy. Po świetnie rozegranym krótkim podaniem rzucie wolnym piłkę do siatki skierował uderzeniem głową Paweł Winiarczyk po podaniu od Michała Wieczorka. Jeszcze jedno trafienie dołożyliśmy za sprawą Bartka Kaczmarczyka, który po perfekcyjnym prostopadłym zagraniu Dominika Błaszczyka wygrał pojedynek 1×1 z bramkarzem gości. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie, chociaż mieliśmy jeszcze sytuacje na podwyższenie rezultatu na naszą korzyść.
Dziękujemy rodzicom za wiarę w drużynę i kibicowanie do końca meczu.
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że druga część spotkania to najlepsze 40 minut gry ZESPOŁU, który mam przyjemność prowadzić razem z Szymonem Dalachem.
Życzę zawodnikom, rodzicom (kibicom) i nam trenerom żebyśmy jak najczęściej czerpali z piłki nożnej tyle przyjemności, co w ten weekend.