Podsumowanie weekendu – 27/28 maja 2023

Kolejny weekend obfity w zmagania ligowe naszych zespołów oraz gry kontrolne. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi podopieczni w konfrontacji z rywalami. 
 
KS DAP U8 (TT 2015B)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Żak Młodszy (Piekoszów, 28.05.2023)
KS DAP I Kielce: Nowak, Kolarz, Styczeń, Mróz, Kowalski, Gierada, Szkurłat, Sternak
KS DAP II Kielce: Płusa, Bańka, Figiel, Mizdrak, Konopka, Chmielewski, Kraska, Spychaj
Trenerzy Konrad Zacharski i Patryk Nowak:
TT15 B W niedzielny poranek rozegraliśmy turniej ligowy w Piekoszowie. Nasza gra wyglądała dobrze, rozgrywaliśmy piłkę od tylu, podejmowaliśmy dużo pojedynków 1 na 1. Brakowało koncentracji przez cały mecz. Każdy z meczy na duży plus dla chłopaków, coraz lepiej wyglądamy jako zespół. Po turnieju cała drużyna udała się na dzień dziecka organizowany przez DAP Kielce gdzie mogli skorzystać z wielu atrakcji.
 
KS DAP U10 (TT 2013A)
Turniej piłkarski Krakus Cup 2023 (Kraków, 28.05.2023)
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W fazie grupowej rozegraliśmy 3 mecze, wygrywając odpowiednio z Puszcza Niepołomice 2-1, Pogonią Kraków 4-0 oraz Krakus III Nowa Huta 6-0, dzięki czemu uzyskaliśmy awans do gry w drugiej fazie o miejsca 1-4. W tej rundzie rywalizowaliśmy z Krakus I Nowa Huta 1-1, Wisła Kraków 2-3 oraz Termalica Bruk-Bet 0-4. Finalnie kończymy turniej na 4 miejscu. Najbardziej szkoda meczu z Wisłą Kraków, ponieważ w tym meczu prowadziliśmy 2-0 jednak w końcowym rozrachunku musieliśmy uznać wyższość rywala. Bardzo się cieszę że nasi zawodnicy mogli rozegrać kolejne mecze na bardzo dobrym poziomie z wymagającymi przeciwnikami.
 
KS DAP U10 (TT 2013B)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Orlik Młodszy (Kielce, 28.05.2023)
Trenerzy Karol Rusiński i Tomasz Ślusarczyk:
W niedzielne popołudnie rozegraliśmy ostatnią kolejkę turnieju ligowego, gdzie gospodarzem była drużyna KSP Kielce. Rywalizowaliśmy z KSP Kielce, Wierną Małogoszcz i Naprzodem Jędrzejów. Nasi zawodnicy rozegrali dzisiaj świetne zawody, gdzie ciężko jest do czegoś przyczepić się. Świetnie radziliśmy sobie w pojedynkach 1×1 przy otwarciu gry, jak i świetna skutecznością z przodu.
 
KS DAP U11 (TT 2012A)
Rozgrywki turniejowe, kategoria Orlik Starszy (Starachowice, 27.05.2023)
KS DAP Kielce: Antoni Bednarski, Kacper Dobosz, Fabian Jaśkowski, Kacper Lisowski, Mateusz Meresiński, Arkadiusz Nowak, Olaf Nowakowski, Wiktor Pietrzykowski, Damian Ryś, Ignacy Sobaś, Haraźny Jakub, Bartosz Sułowski, Dawid Waniak, Miłosz Wilkus, Michał Łakomiec, Kaleta Kacper.
Trenerzy Karol Markowski i Adam Józefowski:
Turniej orlika Starszego w Starachowicach. Sobotni poranek grupa TT 2012 A spędziła w Starachowicach gdzie rozegrała swój ostatni turniej ligowy w kategorii Orlik Starszy. Na boisku prezentowaliśmy się dobrze, we wszystkich spotkaniach prowadziliśmy grę i byliśmy strona przeważająca. Niestety przytrafiały się błędy, brak koncentracji i taka drużyna jak KKP chętnie to wykorzystywała. Wracamy do Kielc z dużym bagażem informacji. Przed nami jeszcze kilka gier kontrolnych i już powoli patrzymy na przyszły sezon gdzie zawodnicy mecze mistrzowskie będą rozgrywać po 9.
 
KS DAP U12 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Młodzika Młodszego (Jędrzejów, 27.05.2023)
FA Jędrzejów 2:1 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Zapała, Kisio, Staniec, Szeląg, Bozowski, Kołomyja, Kaczmarski, Suliga, Kubiec, Dudzik, Jaros, Surma, Januchta, Gołąbek, Białek, Kołomański.
Bramka: Jakub Kaczmarski.
Trenerzy Rafał Stefański i Maciej Barabach:
Drużyna Top Talent 2011 pojechała na mecz ligowy do Jędrzejowa. Bardzo dobre spotkanie pod względem zaangażowania w naszym wykonaniu, poprawiliśmy to co w ostatnich meczach nie funkcjonowało najlepiej. Chłopcy walczyli na całym boisku jeden za drugiego i za to należą im się wielkie brawa. W pierwszej połowie jesteśmy stroną przeważająca co dokumentujemy bramka po rzucie różnym do siatki trafia Kaczmarski. Drużyna z Jędrzejowa poza stałym fragmentami nie stwarza większego zagrożenia pod naszą bramką. Druga połowa to śmielsze ataki gospodarzy jednak bez większych konkretów, my w tym czasie dwa razy trafiamy w słupek bramki przeciwnika. Tracimy jednak dwie bramki jedna w 20 minucie drugiej połowy druga w 27 minucie po błędach naszej defensywy. Wielka szkoda bo w tym meczu nasi całą nasza drużyna pod kątem obrony wyglądała bardzo dobrze. Jednak dwa błędy kosztują nas stratę punktów. Musimy cały czas pracować nad koncentracja w całym spotkaniu. Jednak pomimo porażki wielkie brawa dla chłopców za dobre spotkanie, zaangażowanie bo włożyli w spotkanie dużo sił.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Kielce, 27.05.2023)
KS DAP Kielce 1:0 KSZO 1929 Ostrowiec Św.
KS DAP Kielce: Kusto, Kuc, Tutaj, Kozakowski, Cedro, Stępień, Pękalski, Sojka, Olbratowski, Jagodziński, Michalski, Świeboda, Dulak.
Bramki: Olbratowski.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W sobotnim meczu zmierzyliśmy się z KSZO Ostrowiec. Na początku meczu swoją sytuację miało KSZO po błędzie w naszej defensywie, ale bardzo dobrze interweniował Franek Kusto. My odpowiedzieliśmy akcją Patryka Sojki lewą stroną boiska, niestety nikt nie zamknął dobrego dośrodkowania Patryka. Kolejną sytuacje mieliśmy po rzucie rożnym. Piłka spadła pod nogi Maćka Tutaja, który uderzył piłkę w okienko bramki przeciwnika jednak świetnie interweniował bramkarz KSZO i do przerwy był bezbramkowy remis. Druga połowa zaczęła się dla nas znakomicie. Dośrodkowanie Patryka Sojki wykorzystał na raty Oskar Olbratowski i wyszliśmy na prowadzenie. Nasz zespół po zdobyciu bramki starał się prowadzić grę i grał dobrze w obronie co pozwoliło zachować czyste konto. Widać było dziś, że chłopcom bardzo zależy na wygranej i cieszy to, że chłopcy mogli się cieszyć z trzej punktów po końcowym gwizdku sędziego.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Nowiny, 24.05.2023)
GKS Nowiny 2:0 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto, Dulak, Tutaj, Kozakowski, Stępień, Del Favero, Hyb, Olbratowski, Kutyła, Bera, Jagodziński, Kuc
Bramki: Olbratowski.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W zaległym meczu II ligi przegraliśmy z GKS Nowiny 2:0. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę i strzelili jedną bramkę po stałym fragmencie gry i zamieszaniu pod naszą bramką. Druga połowa to już bardziej wyrównana gra i chęć zmiany wyniku przez naszą drużynę. Niestety pod koniec spotkania gospodarze zdobyli drugą bramkę po kontrze i wygrali to spotkanie zasłużenie.
 
KS DAP U13 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Świętokrzyska Młodzika Starszego (Jędrzejów, 28.05.2023)
FA Jędrzejów 3:1 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Kusto – Filipek, Tutaj, Kutyła, Stępień(C), Pękalski, Bera, Del Favero, Cedro – Jopek, Toporowski, Kowalski.
Bramki: Cedro.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W 8 kolejce udaliśmy się na mecz do Jędrzejowa. Pierwsze 30 minut to spokojna i cierpliwie budowana gra z naszej strony, z kilkoma oddanymi strzałami w kierunku bramki gospodarzy. Chłopcy umiejętnie operowali piłką, potrafili zmienić ciężar gry i dobrze wykorzystywali wolne przestrzenie. Po zmianie stron gra stała się bardziej wyrównana. DAP próbował znaleźć sposób na rozmontowanie obrony gospodarzy lecz bezskutecznie. W 45 minucie po stałym fragmencie gry niestety tracimy bramkę. Brak ataku 'na piłkę’ lub próby zablokowania strzału i futbolówka ląduję w samym okienku naszej bramki. Po straconym golu nastąpiło lekkie zachwianie równowagi w grze. Dwa 2-minutowe wykluczenia naszych zawodników w krótkim odstępie czasu, potem znów brak bardziej zdecydowanej reakcji w grze w obronie skończyły się stratą dwóch bramek w przeciągu kilku minut. Honorowe trafienie po podaniu Alexa Del Favero w 60 minucie zaliczył Oskar Cedro. Wynik nie jest dla Nas satysfakcjonujący, ale z większości czasu i gry jestem zadowolony z chłopaków. Cała drużyna była bardzo zaangażowana i wykazała się wysokim poziomem 'kultury’ gry. Dziękujemy FA Jędrzejów za mecz. W 9 kolejce u siebie zagramy rewanż z Arką Pawłów.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Młodszego 2009 (Kielce, 27.05.2023)
KKP Korona Kielce 7:3 (2:1) KS DAP Kielce
Bramki: Troczyński, Majka, Skrobok (k).
KS DAP Kielce: Majdański, Klamka, Świątek, Sztandera, Kita, Majka, Wieczorek, Błaszczyk, Troczyński, Kochanowski, Pawlik (Kamiński, Milczarek, Kwiecień, Kukhniuk, Gajda, Kołomyja, Skrobot).
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W sobotę rozegraliśmy mecz rewanżowy z drużyną KKP Korona Kielce w I lidze Świętokrzyskiej Trampkarza Młodszego 2009. Na przestrzeni całego meczu nasz zespół miał dobre momenty gry, które przyniosły efekt w postaci trzech zdobytych bramek. Mimo to popełniliśmy zdecydowanie za dużo błędów indywidualnych w defensywie i straciliśmy siedem bramek. Mieliśmy dziś bardzo duży problem z grą 1 na 1 w obronie oraz z otwarciem gry w strefie niskiej. Kilkukrotnie zabrakło również pewności do podjęcia decyzji w strefie wysokiej – zamiast uderzać na bramkę, traciliśmy piłkę w łatwy sposób co wykorzystał przeciwnik w ataku szybkim. W dzisiejszym meczu nie funkcjonowaliśmy prawidłowo jako zespół w poszczególnych fazach gry. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze dwa mecze, do których postaramy się odpowiednio przygotować aby rozegrać zawody na wyższym poziomie.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Trampkarz Starszy 2008 (Kielce, 28.05.2023)
Hetman Włoszczowa 1:1 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Majdański, Boksa, Winiarczyk, Frańczak, Chałan, Skrobot, Błaszczyk, Wieczorek, Kochanowski, Kołda, Troczyński, Szczepanek, Gajda, Bobra, Świątek.
Bramki: Boksa.
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W niedziele rozegraliśmy kolejny mecz w II lidze Trampkarza Starszego 2008. Pierwsza połowa spotkania była bardzo chaotyczna w naszym wykonaniu i brakowało odpowiedniej organizacji gry. Gospodarze w tej części stworzyli więcej zagrożenia pod naszą bramką, jednak bez skutków bramkowych. Na bardzo dobrym poziomie zagrali dzisiaj nasi obrońcy oraz bramkarz. W przerwie wyciągnęliśmy wnioski z pierwszych 40 minut i zdecydowanie poprawiliśmy grę w drugiej połowie, w której to nasz zespół był stroną dominującą i stwarzającą sytuacje do zdobycia bramek. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli jednak gospodarze, po dosyć kontrowersyjnym, ale pewnie wykonanym rzucie karnym. Bramka dla gospodarzy nie wpłynęła negatywnie na przebieg gry. Dosyć szybko odpowiedzieliśmy pięknej urody trafieniem Wiktora Boksy, który uderzył z dystansu i piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki. Ostatni kwadrans to nasze próby wyjścia na prowadzenie i zgarnięcia pełnej puli punktów z wyjazdu. Byliśmy blisko, jednak mecz zakończył się sprawiedliwym ze względu na przebieg całego spotkania remisem i podziałem punktów.
 
#tufutbolstajesiepasja