Podsumowanie weekendu – 28/29 października 2023

W ten weekend nasze zespoły dzielnie walczyły, choć ze zmiennym szczęściem w rywalizacji ligowej. Rozegrano też wiele gier kontrolnych. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi zawodnicy w konfrontacji z rywalami. 
 
KS DAP U9 (TT 2015A)
Gra kontrolna (Kielce, 29.10.2023)
KS DAP Kielce – KKP Korona
KS DAP I Kielce: Szymon Markowski, Kamil Koruba, Oliwier Nowak, Franek Kowalski, Antoś Konopka, KS DAP II Kielce: Alek Cielecki, Kazik Stróżyk, Tymon Szkurłat, Olek Dziub, Patryk Symela, Leon Czech.
Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
W niedzielę rozegraliśmy grę kontrolną z zespołem KKP Korona gr.złota. Nasz zespół podzieliliśmy na dwie ekipy, które rywalizowały z rówieśnikami z KKP Korona. Jeden zespół rywalizował jak równy z równym, grając bez kompleksów, druga ekipa natomiast nie ustrzegła się błędów i w tych spotkaniach przewaga KKP była widoczna. Podsumowując, sparing bardzo przydatny i pokazujący w jakich aspektach mamy braki i nad czym musimy pracować.
 
KS DAP U9 (TT 2015B)
Gra kontrolna (Kielce, 28.10.2023)
KS DAP I Kielce: Sternak, Spychaj, Rokicki, Figiel, Rybka, Gierada, Tomala, Karcz, Wydrych, Bilski, Bańka, Łopatowski.
Orlęta Kielce – KS DAP Akademia Piłkarska DAP Kielce
Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Tego dnia rozegraliśmy sparing z drużyną Orląt. Rozegraliśmy jeden godzinny mecz w formule 6×6. Przeciwnik był od nas bardziej zaawansowany technicznie oraz agresywniejszy. Popełnialiśmy dużo błędów podczas rozegrania piłki co przeciwnicy dobrze wykorzystywali odbierając nam piłkę, kończąc wieloma strzałami na naszą bramkę. W ostatecznym rozrachunku straciliśmy sporo bramek ale na pewno nie można odmówić naszym zawodnikom zaangażowania i walki do końca, ponieważ udało się przeprowadzić kilka akcji drużynowych i indywidualnych po których zrobiliśmy kilka bramek.
 
KS DAP U10 (TT 2014A)
Turniej piłkarski „Trzydniowe granie – Sielpia Cup 2023” (Sielpia, 28.10.2023)
Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
Zawodnicy Top Talent 2014A wzięli udział w turnieju Trzydniowe granie – Sielpia Cup 2023. Do rozgrywek zgłosiliśmy dwie drużyny, które rywalizowały w dwóch różnych grupach. Po fazie grupowej nasze drużyny zostały przydzielone do II fazy turnieju, jedna zagrała w Lidze Mistrzów, druga w Lidze Europy. Drużyna grająca w Lidze Europy nie zaznała smaku porażki i z kapitalnym bilansem bramkowym zajęła 1 miejsce. Naszymi rywalami były ekipy: Talent Warszawa, UKS Socha Warszawa, Champions Końskie i Neptun Końskie. MVP drużyny został wyróżniony nasz bramkarz, Kacper Górski. Chłopcy, którzy mierzyli się w rozgrywkach Ligi Mistrzów polegli jedynie ze zwycięzcą całego turnieju – Radomiakiem Radom, po skromnym 0:1, zajmując drugie miejsce w całym turnieju. Ponad to naszymi rywalami były: Talent Warszawa, Juventus Academy Warszawa, Dąb Wieliszew, Amator Maszewo, Orlęta Kielce. MVP naszej drużyny został Aleksander Włudyga, a królem strzelców całych zawodów Wiktor Ożugowski. Były to trzy wymagające dni, gdyż turniej zaczął się wczesnym popołudniem już w piątek, a trwał aż do niedzieli. Chłopcy walczyli ze wszystkich sił, pokazali charakter. Z takim zaangażowaniem pokazaliśmy, że możemy podjąć rywalizację z każdą drużyną. Ogromne słowa uznania należą się również rodzicom, którzy dbali o naszych podopiecznych i wspierali ich głośnym dopingiem.
 
KS DAP U11 (TT 2013A)
Gra kontrolna (Mielec, 28.10.2023)
Stal Mielec – KS DAP Kielce
Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
Drużyna TT2013A zakończyła zmagania w rozgrywkach ligowych, dlatego w ten weekend zawodnicy wraz z trenerami udali się do Mielca na sparing z tamtejszą Stalą. Spotkania były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie. Nasz zespół bardzo dobrze wyglądał przez pierwsze 30 minut, mieliśmy wiele odbiorów i też stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Później popełniliśmy błędy i zanotowaliśmy straty piłki, co kosztowało nas stratami bramek. Sparing ze Stalą pokazał, nad jakimi elementami powinniśmy popracować. Dziękujemy chłopcom za zaangażowanie, które zostawili na boisku.
 
KS DAP U12 (TT 2012A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 22.10.2023)
KS DAP Kielce 2:1 Orlęta Kielce
KS DAP Kielce: Bednarski Antoni, Czuba Mikołaj, Golmento Mikołaj, Haraźny Jakub, Kaleta Kacper, Łakomiec Michał, Meresiński Mateusz, Pietrzykowski Wiktor, Ryś Damian, Sobaś Ignacy, Sobierajski Dawid, Stąpór Aleksander, Tkacz Mikołaj, Pyszel Bartosz, Szyndlar Oskar, Wójcik Mikołaj
Bramki: Meresiński, Pietrzykowski.
Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy dobrze zorganizowani w obronie jak i w ataku. Bramki zdobyliśmy ze stałych fragmentów gry. Wynik mógłby być wyższy, gdybyśmy wszystkie sytuacje zamienili na gole. Kontrolowaliśmy mecz i sytuacje boiskowe – jesteśmy ze swojej drużyny zadowoleni.
 
KS DAP U12 (TT 2012B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Skarżysko-Kamienna, 28.10.2023)
*** Spotkanie zostało odwołane ze względu na zły stan boiska. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie.
 
KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Starszy (Kielce, 29.10.2023)
KS DAP Kielce 0:2 Orlęta Kielce
KS DAP: Bartłomiej Bartosz, Filip Gołąbek, Kamil Kisio, Franciszek Januchta, Igor Jaros, Szymon Szeląg, Filip Nowacki, Adam Suliga, Oskar Staniec, Jan Domoń, Tomasz Kruk, Miłosz Stęplewski, Tymon Drezno, Jakub Kaczmarski, Krystian Bozowski, Leon Białek.
Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Ogromne podziękowania dla chłopaków za walkę oraz pełne zaangażowanie w meczu. Graliśmy ze zdecydowanym faworytem, ale postawiliśmy im opór. W pierwszej połowie graliśmy trochę bojaźliwie. Było dużo niedokładności przede wszystkim w podaniu i przyjęciu piłki. W przerwie odbyliśmy rozmowę, po której na boisko wyszła zupełnie inna drużyna niż w pierwszej odsłonie. Graliśmy bardziej agresywnie, stworzyliśmy sytuacje bramkowe, po których mogliśmy strzelić bramki, ale niestety albo zabrakło niewiele do szczęścia albo bramkarz drużyny przeciwnej dobrze bronił. Trudno mówić o sukcesie kiedy przegrywamy mecz, ale uważamy, że możemy mieć satysfakcję, ponieważ zauważamy postęp w poczynaniach naszych podopiecznych. Bramki, które straciliśmy wcale nie musiały paść, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o bezbramkowy remis lub nawet minimalne zwycięstwo.
 
KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 29.10.2023)
KS DAP Kielce 4:3 Baszta Rytwiany
KS DAP Kielce: Kusto, Tutaj, Dulak, Stępień, Jastrzębski, Reviakin, Kozakowski, Kwiatek, Bera, Klimek, Sojka, Olbratowski, Jopek, Kowalski, Wijas, Michalski, Pękalski, Cedro.
Bramki: Sojka, Olbratowski, Dulak, Pękalski.
Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
Początek meczu w naszym wykonaniu to wysoki pressing i próba odbioru piłki w strefie wysokiej. W 7 minucie spotkania Sojka wykorzystał podanie od Bery i wyszliśmy na prowadzenie. W 27 minucie nasz zespół wyszedł z kontratakiem i po podaniu z lewej strony od Sojki wracający po kontuzji Oskar Olbratowski umieścił piłkę w pustej bramce. Pod koniec pierwszej połowy goście zaczęli groźniej atakować i często strzelali z dystansu. Jeden ze strzałów zza pola karnego wylądował w okienku naszej bramki i do przerwy prowadziliśmy 2:1. W drugiej połowie toczył się wyrównany mecz gdzie dwie drużyny mogły strzelić po kilka bramek. W 48 minucie Reviakin dośrodkowywał z rzutu rożnego a w polu karnym najlepiej odnalazł się Dulak i strzałem pod poprzeczkę zdobył bramkę na 3:1. Zespół z Rytwian odpowiedział ładnym strzałem z rzutu wolnego. My podwyższyliśmy prowadzenie po strzale z dystansu Pękalskiego. W 80 minucie spotkania po raz kolejny w tej rundzie Franek Kusto obronił rzut karny. Goście w jednej z ostatniej akcji meczu strzelili trzeciego gola. Dzisiejszy mecz był bardzo atrakcyjny dla zgromadzonych kibiców. Dwie drużyny prowadziły otwartą grę, tworzyły sobie sytuacje bramkowe, obijały poprzeczki, ale to my okazaliśmy się lepsi o jedną bramkę. Dziękujemy chłopcom za zaangażowanie na 100% przez pełne 90 minut.
 
KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Trampkarza Starszego (Kielce, 29.10.2023)
KS DAP Kielce 8:2 Moravia Morawica
KS DAP Kielce: Kołomyja, Majka, Gospodarek, Skrobot, Sztandera, Sieczko, Pawlik, Milczarek, Marcisz, Masztalerz, Kita, Gajda, Kochanowski, Troczyński, Wieczorek
Bramki: Kochanowski x4, Masztalerz x3, Gajda x1
Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
Początek meczu bardzo dobry dla nas – po 9 minutach gry wygrywaliśmy 4-0. W kolejnych minutach meczu niestety nie potrafiliśmy konsekwentnie realizować naszych założeń i podwyższyć prowadzenia. Straciliśmy natomiast bramkę z rzutu karnego. W drugiej połowie meczu trafiliśmy do bramki przeciwnika jeszcze 4 razy.
 
#tufutbolstajesiepasja