Podsumowanie weekendu 7-8 maja

Derby Kielc dla DAPu Kielce!
Ligowe potyczki z Koroną Kielce oraz KKP Korona, sparingi z ekstraklasowymi zespołami oraz fantastyczny występ na międzynarodowym turnieju w Gliwicach – to tylko niektóre z naszych weekendowych eskapad. Zapraszamy do lektury podsumowania weekendu!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz sparingowy
✅ KKP Korona – KS DAP U-8
⚽ Strzelcy „Boisko 1”: Kmiecik ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Zagośdziński ⚽⚽⚽⚽, Obarzanek ⚽⚽⚽⚽, Baran ⚽⚽⚽⚽, Rutyna ⚽⚽⚽, Górski ⚽, Pietrzykowski ⚽⚽, Grzywacz ⚽
⚽ Strzelcy „Boisko 2”: Kasiński ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Nowak ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Boszczyk ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Gąsiorek ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Nowak ⚽⚽⚽⚽⚽, Ożugowski ⚽⚽, Czaja ⚽⚽
🗣️ Trener Maciej Górski: W sobotnie popołudnie drużyna top talent 2014A rozegrała sparing z drużyną KKP Korona Kielce. Chłopcy rywalizowali na dwóch boiskach, co zapewniło dużą liczbę minut dla każdego. Nasi podopieczni od początku narzucili swój styl gry. Kreowali sporo akcji pod bramką rywala, a wiele z ich udało się zamienić na gole.
Dziękujemy drużynie KKP za zaproszenie i zapraszamy na rewanż.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Ligowy Żak Starszy
📝 Skład KS DAP I: Nathali, Simkiewicz, Bracha, Dereniewicz, Pielak, Biskupski
📝 Skład KS DAP II: Kaczor, Flaczyński, Grela, Wicha, Michow, Chwastowski, Pacholczyk
🗣️ Trener Dawid Kukła: Połączone ekipy TT13 Real i Barcelona rozegrały pierwszy turniej w kategorii żak starzy, za przeciwników mając drużyny AP Champions Końskie oraz Star Starachowice. Przeciwnicy postawili bardzo twarde warunki rozgrywania spotkań i mecze były trudne. Naszą grę cechowała dobra postawa w defensywie, ale nieskuteczna w fazie atakowania. Piłka dziś nie chciała wpaść do bramki przeciwników i jest to element, który poprawimy w kolejnych turniejach.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Turniej „Orlika Młodszego” ŚZPN, Grupa G
🏟 Busko Zdrój
📝 ✅Składy⤵️⤵️⤵️:
▶️🏟KS DAP III – Korfel, Pietrzykowski ⚽️, Tkacz ⚽️, Stąpór ⚽️⚽️⚽️, Bednarski ⚽️⚽️⚽️⚽️, Stępień ⚽️⚽️, Czuba ⚽️⚽️⚽️
▶️🏟KS DAP IV – Kita, Majcher, Witkowski ⚽️⚽️⚽️⚽️, Surdyk, Rutkowski ⚽️⚽️, Krzywda ⚽️, Golmento ⚽️⚽️⚽️,
🗣 Trener Adam Józefowski: Podczas ostaniej soboty mieliśmy okazję ponownie rozegrać rozgrywki ligowe, „Orlika Młodszego” ŚZPN. Gospodarzem tej kolejki była drużyna MUKS FA Busko Zdrój. Dopisała nam wspaniała słoneczna pogoda. Nasze dwie drużyny dobrze się zaprezentowały. Sposób rozgrywania akcji w budowaniu ataku, w strefie niskiej i wysokiej był przemyślany, odzwierciedlał nasze treningi. W grze było mniej chaosu. Obrońcy po przejęciu piłki prowadzili i przekazywali ją w wolne przestrzenie boiska. Zawodnicy bardzo chętnie podejmowali pojedynki 1 na 1. Oprócz dobrej postawy sportowej, należy się pochwała dla „DAPowców” za wzorowe zachowanie, w sytuacji, kiedy jedna z naszych drużyn grała swój mecz. Zawodnicy oczekujący na swoją kolejkę dopingowali żywiołowo swoich kolegów, brawo👏. Świadczy to o coraz lepszej koncentracji i zainteresowaniu rozgrywkami.

🏆 MECZ SPARINGOWY – TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: Frańczak, Biadun, Nawrocki, Jaśkowski, Lisowski, Waniak, Meresiński oraz Łakomiec i Kaczmarczyk.
🏟️ BOISKO II: Ziomek, Dobosz, Haraźny, Miechowicz, Kaczmarczyk, Sobaś, Ryś i Łakomiec.
✅📝🔥⚽ STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: Waniak ⚽⚽⚽⚽, Meresiński ⚽⚽⚽, Biadun ⚽, Jaśkowski ⚽
🏟️ BOISKO II: Kaczmarczyk ⚽⚽⚽⚽⚽, Łakomiec ⚽⚽⚽, Ziomek ⚽⚽⚽, Sobaś ⚽⚽, Ryś ⚽⚽, Miechowicz ⚽, Haraźny ⚽ i samobój. 🏀
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotnie popołudnie mierzyliśmy się w Niecieczy z Ekstraklasową Termalicą. Mecz jak zwykle odbył się równocześnie na dwóch boiskach w wymiarze czasu trzy razy trzydzieści minut, dzięki czemu każdy z naszych zawodników zaliczył ponad osiemdziesiąt minut bardzo intensywnej gry. Po „słabszym” wynikowo kwietniu kolejny miesiąc rozpoczęliśmy z „wysokiego C” zwyciężając w bardzo dobrym stylu sparingowy dwumecz na ciężkim terenie, z mocną drużyną.
W perspektywie całego spotkania jestem bardzo dumny z chłopców, którzy na obu boiskach wyglądali bardzo dobrze pod względem zarówno realizacji założeń taktyczno-technicznych jak i umiejętności indywidualnych oraz przede wszystkim pod względem cech wolicjonalnych, ponieważ przy wysokiej temperaturze i po 90 minutach bardzo intensywnej gry dysponowaliśmy zaledwie jedną zmianą na dwa boiska. Mimo to na obu z nich chłopcy ani na chwilę nie zwolnili tempa i prowadzili swoją grę w sposób który długimi fragmentami gry pozwalał im wręcz dominować nad gospodarzami za co należą się szczególne brawa. Jak zawsze na słowa uznania zasłużyli rodzice-kibice którzy tradycyjnie stawili się na miejscu rywalizacji w licznej grupie i po raz kolejny zademonstrowali jak wyglądać powinien doping podczas meczy młodych piłkarzy.
Brawo Drużyna, brawo Kibice 👏👌.
A my nie zwalniany tempa i już za tydzień po raz kolejny zawitamy do Małopolski, gdzie tym razem w Krakowie mierzyć się będziemy z miejscową Pogonią.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej Ligowy Orlik Starszy
⚽ STRZELCY: Detka ⚽⚽⚽⚽, Janduła I. ⚽, Baryła ⚽⚽⚽, Jakimiak ⚽, Janduła K. ⚽
🗣️ Trener Hubert Pawlik: W sobotni poranek drużyna TT 2011A rozegrała turniej w Bilczy, którego gospodarzem była drużyna Moravii Morawica. Zawodnicy rywalizowali z drużynami Korona Kielce SA, KKP Korona Kielce, Moravia Morawica oraz Spartakus Daleszyce. Trudne warunki ze względu na wysoką temperaturę nie przeszkodziły naszej drużynie, aby pokazać swoje umiejętności. Chłopcy pokazali dużo zaangażowania, co przełożyło się na liczbę goli zdobytą w czterech meczach.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
✅ KS DAP Kielce 2 – 0 Korona SA Kielce (Błaszczyk, Troczyński)
📝 Skład: Kamiński, Klamka, Świątek, Sztandera, Błaszczyk, Kita, Karbownik, Masztalerz, Gajda, Majdański, Kołomyja, Kwiecień, Sieczko, Kochanowski, Troczyński, Wieczorek
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W sobotę rozegraliśmy mecz rewanżowy w lidze Młodzika Starczego (2009) z Koroną SA Kielce. Po pierwszym, remisowym i dobrym spotkaniu szykowało się kolejne ciekawe piłkarskie widowisko. Do meczu przystąpiliśmy zmotywowani, bez żadnych kompleksów i pewni swoich wartości. W pierwszej połowie spotkania obydwie drużyny próbowały utrzymywać się przy piłce, budować cierpliwie swoje ataki i zagrażać przeciwnikom. Gra była zorganizowana w ataku, co przełożyło się na kilka sytuacji podbramkowych. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Dominik Błaszczyk, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem. Druga połowa z naszej strony była jeszcze lepsza. Poprawiliśmy grę w bronieniu oraz organizację gry w atakowaniu. Konsekwencja w naszej grze przełożyła się na drugą bramkę. Tym razem Błaszczyk doskonale wystawił piłkę Dawidowi Troczyńskiemu, który pewnym strzałem ustalił wynik spotkania.
Gratulacje dla całej drużyny! Na wyróżnienie w tym meczu zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy pokazali jedność i charakter.

📆 NIEDZIELA

✅ Orlęta Kielce – KS DAP U-8
⚽ Strzelcy: Kowalski ⚽, Smołuch ⚽⚽, Bednarski ⚽, Skorupa ⚽, Matyja ⚽, Czajkowski ⚽, Wołowski ⚽
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski: Drużyna TT14B rozegrała sparing z drużyną Orlęta Kielce. Mecz był bardzo wyrównany, jednak w decydujących momentach to rywale potrafili wykorzystywać swoje sytuacje bramkowe i w ostatecznym rezultacie częściej trafiali do bramki.

🏆 Turniej Team League, Gliwice
📝 Skład i strzelcy: Wzorek, Lelas , Troczyński, Giedyk, Dzieniszewski, Tyński, Doroz, Kowalczyk, Krysiński, Mika, Giza, Piotrowski
🗣️ Trener Dawid Kukła: „Trzynastki” na bardzo mocnym międzynarodowym turnieju w Gliwicach: na starcie 15 ekip z woj. śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego i Czech! DAPowcy zaczęli wspaniale – od wysokiego zwycięstwa z GKSem Tychy! Później mamy zimny prysznic i porażkę z gospodarzem – Team Gliwice. Kolejne dwa mecze do zwycięstwa – z Polonią Nysa i Orłem Mokre – które pieczętują awans zespołu go grona najlepszych pięciu zespołów na turnieju. Tam zaczynamy bardzo dobrze – zwycięstwo z Unią Kosztowy i wspaniały rewanż z Team Gliwice, gdzie sięgnęliśmy kolejną wygraną. Ostatnie dwa mecze turnieju to remis ze Ślęzą Wrocław i minimalna porażka z Cracovią. C
Podsumowując, rozegraliśmy wspaniałe zawody. Ogromna mądrość taktyczna naszych zawodników, zarządzanie przestrzenią i konsekwencja taktyczna pozwoliły nam pokazać się z jak najlepszej strony. Do tego doszła znakomita dyspozycja defensywna. Należy również dodać, że wśród wyróżnionych zawodników był Eryk Troczyński! Takie turnieje pozwalają na zebranie doświadczeń młodym adeptom piłkarskim i coraz lepsze „rozumienie gry”. Za tydzień kolejne ciężkie turniejowe boje – tym razem DAPowcy zawitają do Krakowa!

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 V Kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
✅ KS DAP Kielce- KKP Korona IV 9:1 (Del Favero ⚽️⚽️⚽️⚽️, Sojka ⚽️, Jagodziński ⚽️, Bera ⚽️, Cedro ⚽️, samobójcza ⚽️)
📝 Skład: Kusto, Filipek(C), Kuc, Jagodziński, Jastrzębski, Bera, Cedro, Pękalski, Sojka, Stępień, Dulak, Hyb, Kozakowski, Del Favero
🗣️ Trener Łukasz Polak: Mecz z KKP IV zaczął się dla nas znakomicie. Dwie pierwsze sytuacje bramkowe zamieniliśmy na gole. Pierwsza bramka padła po ładnym długim podaniu Antka Kuca do Alexa Del Favero, który ograł obrońcę KKP i umieścił piłkę w siatce. Trzecią bramkę zdobywamy po rajdzie lewą stroną Patryka Sojki i dośrodkowaniu w pole karne do Alexa Del Favero. Alex zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, który wylądował w okienku bramki przeciwnika. Na przerwę schodzimy z wynikiem 4:0 zadowoleni z postawy naszych zawodników. Druga połowa to w dalszym ciągu kontrolowanie wydarzeń boiskowych i tworzenie sobie wielu sytuacji bramkowych. W dzisiejszym meczu długo utrzymywaliśmy się przy piłce, dobrze przenosiliśmy ciężar gry a w odpowiednich momentach przyspieszaliśmy grę głównie do skrzydeł. Nasza drużyna stanowiła dziś monolit i pokazała dużo jakości w grze. Bardzo dobry indywidualny występ zaliczył Alex Del Favero. Strzelił 4 bramki, po dwie z lewej i prawej nogi oraz w drugiej połowie spotkania wywalczył rzut karny dla naszej drużyny, którego pewnym wykonawcą był Franek Bera.

🏆 Świętokrzyska Liga Trampkarza Młodszego
✅ Baszta Rytwiany 0 – 1 KS DAP Kielce (Kochanowski ⚽️)
📝 Skład: Majdański, Franczak, Boksa, Wierzbicki, Winiarczyk, Klamka, Sztandera, Kita, Błaszczyk, Kołomyja, Kochanowski, Gajda, Troczynski.
🗣️ Trener Szymon Dalach: W niedzielny poranek rozegraliśmy kolejny mecz w Świętokrzyskiej Lidze Trampkarza Młodszego. Był to bardzo piłkarski mecz. Oba zespoły składnie rozgrywały akcje, przez co większość gry skupiła się w środku pola, nie było w tym meczu dużo sytuacji bramkowych. Dopiero w 60 minucie Adam Kochanowski, dostał świetnie podanie od Wiktora Boksy, które pewnie wykończył strzałem przy słupku. Do końca meczu udało nam się kontrolować grę i zdobyć bardzo ważne 3 punkty. Łącznie ze wczorajszym meczem drużyna inkasuje 6 pkt w dwóch ligach z dwoma czystymi kontami. Gratulacje dla chłopców – wykonali kawał dobrej roboty.