Podsumowanie weekendu 14/15 maja

Bardzo ciepły weekend za nami! Pod względem emocji piłkarskich też było niezwykle gorąco! Zapraszamy na przegląd wydarzeń!

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-7 (TT2015)
🏆 Turniej Żaka Młodszego, Grupa 3
📝 Składy: DAP V: Świątek, K. Lisowski, A. Lisowski, Kołomyja, S. Stróżyk, Zatorski
DAP VI: Iwański, K. Stróżyk, Dudzic, Bęben, Masternak, Bzinkowski
⚽️ Bramki: Kołomyja ⚽️⚽️⚽️, Świątek ⚽️, K. Lisowski ⚽️, Bzinkowski ⚽️, Dudzic ⚽️
🗣️ Trener Konrad Zacharski: W sobotnie południe, jako gospodarze, nasze skrzaty rozegrały turniej mistrzowski w Kielcach na boisku przy Alei Legionów. Mimo, że nasi zawodnicy rywalizowali ze starszymi od siebie przeciwnikami, to zawody stały na bardzo wyrównanym poziomie. Nie odstawaliśmy pod względem jakości i zaanagażowania, przeciwnicy przewyższali nas jednak warunkami fizycznymi. Chłopcy, mimo to, stworzyli dużo ciekawych akcji, dominując nad przeciwnikami przez wiele fragmentów, w głównej mierze dzięki temu, że coraz lepiej poruszają się po boisku. W kluczowych momentach meczów zabrakło jednak skuteczności, mogliśmy strzelić kilka bramek więcej. Za tydzień będziemy mieli idealną okazje żeby poprawić się w tym aspekcie, ponieważ już w najbliższą sobotę gramy turniej w Końskich.

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej Żaka Młodszego
📝 Drużyny
DAP Kielce III
DAP Kielce IV
FA Jędrzejów I
FA Jędrzejów II
Naprzód Jędrzejów
⚽ Strzelcy: Kowalski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Czajkowski ⚽⚽⚽, Matyja ⚽⚽, Bednarski ⚽⚽⚽, Smołuch ⚽⚽, Skowron ⚽
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski: W sobotnie przedpołudnie wzięliśmy udział w turnieju Żaka Młodszego organizowanego przez drużynę Naprzód Jędrzejów. Łącznie chłopcy mieli do rozegrania cztery spotkania w systemie „każdy z kazdym”. Cieszy nas świetna postawa naszych zawodnikow w ofensywie o czym świadczy ilość bramek jaką udało nam się strzelic, na bardzo duże wyróżnienie zasługują także nasi bramkarze którzy dzielnie bronili dostępu do naszej bramki co zaowocowało kilkoma meczami wygranymi bez straty bramki. Wielkie słowa uznania kierujemy w stronę organizatorów turnieju, atmosfera na stadionie była cudowna. Dziękujemy i do zobaczenia już za tydzień. 👏⚽

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Turniej Orlika Młodszego
📝 Składy:
✅KS DAP I – Korfel ⚽️⚽️, Bednarski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Nowakowski ⚽️, Tkacz ⚽️, Pietrzykowski ⚽️⚽️⚽️, Golmento ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Sobierajski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️
✅KS DAP II – Czupryński ⚽️, Surdyk ⚽️⚽️, Rutkowski ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Majcher ⚽️, Stępień ⚽️⚽️⚽️, Witkowski ⚽️⚽️⚽️, Szczepański ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Kita ⚽️
🗣 Trener Adam Józefowski: W sobotę w Chmielniku rozegraliśmy Turniej Orlika Młodszego. Gospodarz przygotował dwa naturalne boiska, nieco większe od ”tradycyjnego orlika”. Boisko trawiaste o większych wymiarach było dla nas możliwością sprawdzenia się w nowych warunkach meczowych. Od razu muszę powiedzieć, że chłopcy spisali się bardzo dobrze. W trakcie meczy moje wskazówki były ograniczone do minimum, zawodnicy sami podejmowali decyzje z powodzeniem.
Główne dwa zadania zostały zrealizowane: pierwsze z nich to przeniesienie gry do wolnych przestrzeni i progresja podaniem piłki lub prowadzeniem/dryblingiem w celu szybkiej finalizacji akcji ofensywnych. Drugim zadaniem było wykorzystywanie lepiej ustawionych kolegów z drużyny, w tym przypadku dapowcy zrozumieli, że asysty również są bardzo ważne.
Kilka goli straciliśmy przez przesunięcie się wszystkich zawodników pod pole karne przeciwników – brak zabezpieczenia jednego obrońcy. Zawodnicy sami szybko wyciągali wnioski z takich sytuacji meczowych i przez właściwą komunikację wracali do właściwego ustawienia bez mojej ingerencji.
Za nami udane zawody piłkarskie i wielka radość z gry dla „DAPowców🙂”

🏆 Mecz sparingowy – KSPN Pogoń Kraków
📝 SKŁAD: Waniak, Lisowski, Bukała, Jaśkowski, Meresiński, Biadun, Sobaś, Nowak, Kaczmarczyk, Haraźny, Wilkus, Łakomiec, Słapek, Ryś, i Ziomek.
✅📝⚽🔥 STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
Meresiński ⚽⚽⚽⚽, Nowak ⚽⚽⚽, Słapek ⚽⚽⚽, Ziomek ⚽⚽, Lisowski ⚽⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotnie popołudnie mieliśmy przyjemność rywalizować w stolicy Małopolski z miejscową Pogonią. Mecz rozegrany został na jednym boisku w wymiarze czasu 3x30minut.
Od samego początku spotkania gra obu zespołów stała na wysokim poziomie. Mecz był bardzo wyrównany i w początkowej fazie oscylowała w okolicy remisu. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez pierwszą godzinę gry. Po dwóch tercjach wyszliśmy jednak na nieznaczne prowadzenie a co więcej w ostatniej odsłonie odskoczyliśmy na zdecydowane pięcio bramkowe prowadzenie którego nie oddaliśmy już do końca spotkania. Różnica pięciu goli na koniec gry moim zdaniem w pełni odzwierciedla przebieg rywalizacji w perspektywie całego meczu.
Od odniesionego zwycięstwa jak zwykle dużo bardziej cieszy nas sposób gry, który nas do tego doprowadził.
Bardzo dobra organizacja gry w fazie ofensywnej oraz defesywnej, szybkość działania każdego z naszych zawodników zarówno z piłką jak i bez piłki oraz bardzo wysoka jakość gry w pojedynkach „1 na 1” z rywalem to wszystko w tym spotkaniu stało u nas na bardzo wysokim poziomie 👌. Na duży plus zaliczyć trzeba również to, że Chłopcy od początku do końca spotkania prowadzili swoją grę w sposób dokładnie taki jaki od dłuższego czasu skrupulatnie przygotowujemy na każdej jednostce treningowej, dzięki czemu po raz kolejny nasza gra była nie tylko bardzo efektywna ale również efektowna i mogła się podobać jak zawsze żywiołowo dopingującej rzeszy naszych kibiców 👏.
Po dwóch tygodniach rywalizacji w Małopolsce za tydzień wracamy do naszego województwa gdzie już w niedzielę w formie trójmeczu rywalizować będziemy w spotkaniu derbowym z KKP Koroną Kielce oraz bardzo mocną w tej kategorii wiekowej Stalą Niewiadów.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Młodzik Starszy
✅ GKS Nowiny 2 – 3 KS DAP Kielce (Błaszczyk ⚽, Kwiecień ⚽, Gajda ⚽)
📝 Skład: Majdański, Klamka, Świątek, Sztandera, Błaszczyk, Wieczorek, Kwiecień, Kita, Kochanowski, Gajda, Sieczko, Kołomyja, Masztalerz, Karbownik
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W sobotę rozegraliśmy ósme spotkanie w lidze Młodzika Starszego na boisku w Nowinach. Początek meczu to wymiana ciosów i bardzo wysokie tempo gry. Po pierwszych 20 minutach było już 2-2. Gospodarze z Nowin dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale potrafiliśmy skutecznie odpowiedzieć wyrównując wynik w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę po doskonałej akcji rozpoczętej otwarciem gry przez naszego bramkarza zdobył Dominik Błaszczyk. Na 2-2 fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Kacper Kwiecień.
W drugiej połowie meczu poprawiliśmy organizacje gry i byliśmy stroną przeważającą, czego efektem była bramka strzelona przez Daniela Gajdę. Pod koniec spotkania zawodnicy z Nowin mieli okazję do wyrównania wyniku, jednak znakomicie w naszej bramce dwukrotnie zachował się Szymon Majdański.
Chłopcy zagrali dziś na bardzo wysokim poziomie piłkarskim oraz poradzili sobie mentalnie z przebiegiem meczu.

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Mecz towarzyski
⚽️ Bramki: Górski ⚽️⚽️⚽️⚽️, Kmiecik ⚽️⚽️, Michalski ⚽️⚽️, Salwa ⚽️, Pietrzykowski ⚽️, Gąsiorek ⚽️, Kasiński ⚽️, Nowak F. ⚽️, Zagoździński ⚽️, Grzywacz ⚽️, Baran ⚽️
🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyna Top Talent 2014 rozegrała gry kontrolne z zespołem Stara Starachowice. Poziom rywalizacji stał na bardzo wyrównanym poziomie. Obie ekipy chciały grać w piłkę, podczas meczów nie brakowało walki, jednakże sama gra była rzadko przerywana z powodów fauli. Widzowie mogli być zadowoleni, gdyż obie ekipy stworzyły sobie wiele sytuacji bramkowych, byliśmy świadkami ładnych akcji czy goli. Podziękowania dla Trenera i chłopców ze Starachowic za odwiedziny. Już niedługo kolejne spotkanie, tym razem w lidze Żaka Młodszego ŚZPN.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Copalnia Talentów, Kraków
📝⚽️ Skład i bramki: Wzorek, Lelas ⚽️⚽️, Troczyński, Doroz ⚽️, Stawiarski ⚽️⚽️, Krysiński ⚽️⚽️⚽️, Tyński ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Giedyk ⚽️⚽️, Simkiewicz ⚽️, Piotrowski, Giza ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Piotrowski ⚽️, Kowalczyk ⚽️, Bednarski ⚽️
🗣️ Trener Dawid Kukła: Copalnia Talentów to turniej rozgrywany w Krakowie – jedna z najbardziej wymagających aren rywalizacji w Polsce. To turniej dla najlepszych ekip – w tym roku na starcie stanęło 9 zespołów aż z 7 województw: Sandecja Nowy Sącz, Pogoń Kraków, MKS Piaseczno, Zagłębie Sosnowiec, Bumerang Wrocław, Beniaminek Radom, Stal Rzeszów, Wigry Suwałki oraz oczywiście DAP Kielce. Drużyny zagrały mecze i rewanże każdy z każdym – w sumie aż 16 kolejek ligowych w dwa dni!
Sam udział w turnieju był dla nas wielkim wyróżnieniem. Gra z najlepszymi ekipami z tylu województw to wręcz kopalnia doświadczenia, którego zebraliśmy mnóstwo. Nasza gra była różna – dobre mecze przeplataliśmy słabszymi. Stać nas było na kilka wielkich niespodzianek, bowiem do takich można zaliczyć zwycięstwa z faworyzowaną Stalą Rzeszów oraz triumfatorem rozgrywek, Beniaminkiem Radom. W sumie w dwa dni odnieśliśmy 6 zwycięstw (Zagłębie Sosnowiec, Bumerang Wrocław, Beniaminek Radom, Stal Rzeszów, Pogoń Kraków oraz ponownie Zagłębie Sosnowiec) ostatecznie zajmując znakomite moim zdaniem, 6 miejsce.
Podsumowując – długie miesiące ciężkiej pracy przyniosły efekty. Nasz zespół potrafił się dostosowywać do rywala i oferować różnorakie sposoby rozgrywania akcji w zależności od sytuacji boiskowej – to było naszą mocną stroną. W fazie bronienia staraliśmy się grać wysokim pressingiem, co też przyniosło nam sporo odbiorów w strefie, w której mogliśmy błyskawicznie stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Ogrom doświadczeń, jaki wynieśliśmy z zawodów, będzie procentował. W drużynie marzeń turnieju znalazł się nasz zawodnik, Fryderyk Giza!

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Liga Okręgowa Młodzik Młodszy, 6. kolejka
✅ KS DAP Kielce 10-0 Nidzianka Bieliny (Cedro ⚽️, Del Favero ⚽️⚽️, Sojka ⚽️, Pękalski ⚽️⚽️⚽️⚽️, Kozakowski ⚽️, Kwiatek ⚽️)
📝 Skład: Kusto – Kuc, Filipek, Kozakowski -Stępień, Jagodziński -Sojka, Cedro, Del Favero, Dulak, Bera, Pękalski, Kwiatek
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W VI kolejce ligowej przyszło nam się zmierzyć z zespołem Nidzianki Bieliny. Od samego początku meczu chłopcy cierpliwie realizowali swój plan na to spotkanie. W ciągu 60 minut drużyna stworzyła sobie bardzo dużą ilość sytuacji bramkowych. Wysoki procent skuteczności przełożył się na dziesięć zdobytych bramek.
Jestem bardzo zadowolony z tego, że zawodnicy każdą z akcji budowali w cierpliwy i przemyślany sposób. W kolejnym meczu naszym przeciwnikiem będzie Korona S.A.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Trampkarz Młodszy
✅ KS DAP Kielce 2 – 2 Hetman Włoszczowa (Gajda ⚽, Kaczmarczyk ⚽)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedziele rozegraliśmy mecz w lidze Trampkarza Młodszego (2008) na boisku przy Jeziorańskiego z Hetmanem Włoszczowa. Remis jest sprawiedliwym wynikiem tego spotkania. Obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia bramek. Cały mecz rozgrywał się w wysokim tempie. Zarówno my jak i zawodnicy Hetmana mieliśmy lepsze oraz gorsze momenty gry. Bramki dla naszego zespołu zdobyli w dniu dzisiejszym Daniel Gajda oraz Bartek Kaczmarczyk. Popełniliśmy w tym meczu zbyt dużo błędów indywidualnych, które zadecydowały o przebiegu spotkania. Zabrakło również skuteczności w kluczowych momentach. Pomimo tego jest dużo pozytywnych aspektów gry, nad którymi pracowaliśmy przez ostatni tydzień