Podsumowanie weekendu – 7/8 października 2023

Mimo złych warunków atmosferycznych nasze zespoły dzielnie walczyły, choć ze zmiennym szczęściem w rywalizacji ligowej. Natomiast zespół Top Talent 2013 wykorzystał wolny weekend od zmagań ligowych na rozegranie gry wewnętrznej i szlifowanie poszczególnych elementów piłkarskich. Sprawdźcie jak radzili sobie nasi zawodnicy w konfrontacji z rywalami.  ️

KS DAP U7 (TT 2016B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Młodszy (Stąporków, 07.10.2023)
KS DAP Kielce I: Tomasz Sadowski, Gustaw Armański, Kamil Czupryński, Adam Dulnik, Mikołaj Życki.
KS DAP Kielce II: Leon Sitarski, Antoni Tofil, Kacper Boksa, Franciszek Marek, Ryszard Puchała, Tymon Zapała, Antoni Jopek.

Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
W sobotę o godzinie 9:00 w Stąporkowie odbył się trzeci turniej Żaka Młodszeg, noa którym stawiło się 6 drużyn: FC Łączna, Dziki Skarżysko-Kamienna, AP Champions Stąporków, AP Champions Końskie, DAP I Kielce, DAP II Kielce. To już kolejny turniej, na którym chłopcy zdobywają cenne doświadczenie. W tym tygodniu skupialiśmy się podczas treningów na prowadzeniu piłki, co w dużym stopniu przełożyło się na mecze ligowe. Bardzo cieszy zaangażowanie naszych chłopców w grę zarówno w obronie jak i w ataku. Dziękujemy za sportową rywalizację wszystkim drużynom a już za tydzień kolejne mecze, tym razem w Skarżysku.

KS DAP U9 (TT 2015A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Starszy (Nowiny, 07.10.2023)

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
W turnieju uczestniczyły: dwa zespoły DAP-u, dwa zespoły Orląt oraz dwie drużyny gospodarzy – NAF Nowiny. Graliśmy systemem „każdy z każdym” po 15 minut. Wyniki zadawalające, gra satysfakcjonująca, boisko świetnie przygotowane do gry.

KS DAP U9 (TT 2015B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Żak Starszy (Rykoszyn, 07.10.2023)
KS DAP Kielce: Sternak, Bilski, Bańka, Karcz, Chmielewski, Spychaj, Figiel.

Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Tego dnia gospodarzem turnieju był Sokół Rykoszyn. W turnieju wzięły udział drużyny: SSR Topspin Promnik, Cosmos Zagnańsk, SAR Przyjmo, Granat Borki, UKS Sokół Rykoszyn i DAP Kielce. Ten turniej był gorszy w naszym wykonaniu, popełnialiśmy dużo błędów podczas wyprowadzenia piłki oraz w grze defensywnej. Mieliśmy też problemy podczas finalizacji, sporo strzałów mijało bramkę przeciwnika. Na plus można wyróżnić kilka indywidualnych akcji, po których zdobywaliśmy bramki. Przed nami jeszcze jeden ligowy turniej, którego gospodarzem będzie Cosmos Zagnańsk.

KS DAP U10 (TT 2014B)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Orlik Młodszy (Kielce, 07.10.2023)

Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
W sobotę rozegraliśmy Turniej Ligowy w roli gospodarza. Naszymi przeciwnikami były: Astra Piekoszów oraz dwie drużyny FA Jędrzejów. Niestety nasze obie drużyny wystąpiły w mocno okrojonym składzie, gdyż 8 zawodników było dziś nieobecnych. Nasza gra w dniu dzisiejszym pozostawiała dużo do życzenia. Popełnialiśmy dużo błędów przy wyprowadzaniu piłki od własnej bramki. Było kilka momentów gdy nasza gra była poukładana, ale to za mało by walczyć w całym turnieju. Pozostaje nam dalej ciężko pracować a efekty będą na pewno widoczne.

KS DAP U11 (TT 2013A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Orlik Starszy (Sędziszów, 07.10.2023)
KS DAP Kielce I: Marczewski, Konwicki, Panek, Różański, Dzieniszewski, Krysiński, Bednarski, Pacholczyk, Stachura.
KS DAP Kielce II: Marczewski, Błaszczyk, Michow, Chwastowski, Piskulak, Mazurek, Kowalski, Nowak, Detka, Dziewięcki.

Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
Dzisiaj odbył się kolejny Turniej Ligowy, tym razem gospodarzem była Unia Sędziszów. Rozegraliśmy mniej spotkań, ponieważ drużyna Orląt Kielce nie przyjechała na turniej. Niestety mecz trwał tylko 12 minut, a warunki nie były korzystne dla zawodników. Nie do końca wszystko poszło po naszej myśli. Rozegraliśmy zdecydowanie słabszy turniej. Brakowało koncentracji, ale przede wszystkim skuteczności. Mnóstwo nie wykorzystanych 100 % sytuacji, nawet strzały na pustą bramkę nie zostały zamienione na bramkę. Zawiodła skuteczność, jednak wykreowaliśmy bardzo dużo sytuacji i skupimy się nad tym elementem na treningach, wyciągniemy wnioski i na pewno przyszły Turniej przyniesie więcej szczęścia i bramek. Na pewno należy pochwalić drużynę za zaangażowanie i walkę do końca. Organizacja gry wyglądała zadowalająco.

KS DAP U11 (TT 2013B)
Gra wewnętrzna (Kielce, 07.10.2023)
KS DAP Kielce: K.Bednarski, A.Wichnera, R.Głowacki, M.Cichoń, M.Lelonek, M.Ziętal, M.Wicha, J.Pisarek, A.Mazur, A.Buk, J.Szawracki, J.Kita, A.Baryłko, A.Biskupski

Trenerzy Tomasz Sadko i Tomasz Ślusarczyk:
Drużyna TT2013B w ten weekend miała wolny weekend od Turnieju Ligowego, więc zapewniliśmy chłopcom grę wewnętrzna, która trwała dwie godziny. Chłopcy dobrze sobie radzili przy otwarciu gry, a także w pojedynkach 1×1. Co najważniejsze chłopcy dobrze reagowali w ustawieniu w obronie po stracie piłki, ponieważ podczas ostatnich spotkań mieliśmy z tym duży problem.

KS DAP U12 (TT 2012A)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Młodszy (Kielce, 08.10.2023)
KKP Korona 0:7 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Golmento Mikołaj, Bukała Xawery, Jaśkowski Fabian, Sobaś Ignacy, Waniak Dawid, Pietrzykowski Wiktor, Meresiński Mateusz, Tkacz Mikołaj, Łakomiec Michał, Kaleta Kacper.
Bramki: Tkacz x2, Golmento x2, Waniak, Meresiński, samobój.

Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Byliśmy drużyna która przewyższała przeciwnika w każdym momencie na boisku, dobrze reagowała na sytuacje boiskowe i poczynania drużyny przeciwnej. Zdarzały się błędy, ale szybko staraliśmy się je naprawić. Nadal borykamy się z drobnymi błędami jak brak przyjęcia kierunkowego, czy zły wyrzut z autu. Przed nami kolejny tydzień pracy gdzie będziemy starali się usprawnić nasze poczynania meczowe.

KS DAP U13 (TT 2011)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Młodzik Starszy (Kielce, 07.10.2023)
KS DAP Kielce 1:1 GKS Nowiny
KS DAP: Bartłomiej Bartosz, Leon Białek, Marcin Kołomański, Kamil Kisio, Igor Jaros, Szymon Szeląg, Adam Suliga, Tomasz Kruk, Oskar Staniec, Jan Domoń, Miłosz Stęplewski, Filip Gołąbek, Franciszek Januchta.
Bramka: Kisio.

Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
Przewaga w grze była zdecydowanie po naszej stronie, mieliśmy kilka sytuacji, które powinniśmy zamieniać na bramki. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy straciliśmy bramkę na 0:1. W przerwie zachęcaliśmy zawodników do szukania strzałów z dalszej odległości. Cała druga połowa przebiegała na połowie przeciwnika, który nisko bronił, przez co mieliśmy trudności w przedostaniu się na pole karne przeciwnika. W końcówce meczu przesunęliśmy do przodu jednego z naszych środkowych obrońców, który strzelił dla nas wyrównującą bramkę strzałem zza pola karnego. Dzięki temu udało się nam zrealizować to co powiedzieliśmy sobie w przerwie. Trzeba pochwalić wszystkich naszych zawodników za zaangażowanie zarówno na boisku jak i poza boiskiem. Widać było na ławce rezerwowych, że chłopaki żyli meczem i bardzo poważnie podchodzą do meczów. Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników, pracujemy dalej i wierzymy, że najlepsze dopiero przed nami.

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: I Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 08.10.2023)
KS DAP Kielce 1:8 KKP Korona
KS DAP Kielce: Kusto, Tutaj, Kutyła, Dulak, Kozakowski, Sojka, Stępień, Pękalski, Kwiatek, Cedro, Bera, Kołomyja, Del Favero, Jagodziński, Kuc, Klimek.
Bramka: Sojka.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
Początek meczu derbowego był wyrównany. Niestety po kwadransie gry strzeliliśmy pechowo samobójczą bramkę i od tego momentu Korona przeważała. Wynik pierwszej połowy to 3:0 dla Korony. W naszym zespole najlepszą sytuację miał Kuba Klimek, niestety w sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz Korony. Na początku drugiej połowy Korona podwyższyła szybko prowadzenie. My w 70 minucie strzeliliśmy honorową bramkę po strzale Patryka Sojki. Mimo wysokiej porażki cieszy to, że chłopcy potrafili stworzyć sobie kilka sytuacji bramkowych z wymagającym przeciwnikiem jakim jest KKP Korona.

KS DAP U14 (TT 2010)
Rozgrywki ligowe, kategoria: II Liga Świętokrzyska Trampkarza Młodszego (Kielce, 07.10.2023)
KS DAP Kielce 5:1 Piast Chęciny
KS DAP Kielce: Kusto – Jastrzębski, Dulak, Kuc, Filipek – Stępień(c), Pękalski, Kołomyja, Cedro, Bera, Klimek, Toporowski, Wijas, Tarnowski, Rajca, Jopek, Hyb.
Bramka: Klimek x2, Hyb, Bera, Pekalski.

Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W sobotę DAP II Kielce rywalizował z Piastem Chęciny. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu bo już w 2 minucie podanie od Olka Dulaka wykorzystał Kuba Klimek. W kolejnych minutach zespół cierpliwie utrzymywał się przy piłce, starał się szybko operować piłką i grać uważnie w obronie. Przed przerwą swoja kolejna bramkę dołożył Kuba Klimek oraz Igor Hyb. W drugiej połowie brakowało w pewnych momentach odpowiedniej reakcji w działaniach obronnych co tworzyło sytuację dla drużyny Piasta, ale czujnie za każdym razem spisywał się Franek Kusto. Mimo pewnych problemów chłopcy grali bardzo skutecznie pod bramka rywali, a kolejne gole dołożyli Krzysiek Pękalski oraz Franek Bera. Ostatecznie bierzemy rewanż za porażkę w pierwszym meczu i wygrywamy 5-1.

KS DAP U15 (TT 2008/2009)
Rozgrywki ligowe, kategoria: Liga Juniora Młodszego (Kielce, 07.10.2023)
CK Sport 2:2 KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Skład: Majdański, Winiarczyk, Gospodarek, Sztandera, Korban, Szczepanek, Masztalerz, Troczyński, Kochanowski, Kołda, Gajda (Kamiński, Sieczko, Kita, Kukhniuk, Marcisz).
Bramki: Masztalerz, Kochanowski.

Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W sobotę rozegraliśmy mecz ligowy: drugi z zespołem CK Sport Kielce. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze – w 6 minucie po podaniu Franka Kołdy z bocznego sektora boiska do bramki trafił Damian Masztalerz. W 30 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki, do której najszybciej dobiegł Adam Kochanowski podwyższając wynik na 2-0. Pierwsza połowa to konsekwentna gra naszego zespołu zgodna z założeniami, o których powiedzieliśmy przed meczem. Druga połowa to wygrana gospodarzy 2-0 dająca w całym meczu remis i podział punktów. 
#tufutbolstajesiepasja