Podsumowanie weekendu – 9/10 marca 2024

Miniony weekend był pracowity dla naszych zawodniczek i zawodników. Nasze ekipy uczestniczyły w turniejach i grach kontrolnych. Zapraszamy do relacji.
 
🔝DAP Monroe Girls
🏆 Turniej MONROE GIRLS CUP (Kielce, 09.03.2024)
DAP Monroe Girls – Hetmanki Włoszczowa – Klimontowianka Klimontów – KSP Kielce – Orlęta Kielce
KS DAP I Kielce: Aleksandra Szeląg, Zuzanna Lewicka, Anna Pawłowska, Alicja Koprowska i Pola Stępień.
KS DAP II Kielce: Iga Głębicka, Amelia Leniart, Malwina Jagodzińska, Zuzanna Żak i Marta Nawrocka.
 
🗣 Trenerzy Monika Czerwiak i Adrianna Majecka:
9 marca z okazji Dnia Kobiet odbył się turniej na hali przy Kostki dla najmłodszych zawodniczek. DAP Kielce wystawił do turnieju 2 drużyny, a przyszło im grać z rywalkami z KSP Kielce, Orląt Kielce, Hetmanek Włoszczowa i Klimontowianki Klimontów. Turniej rozgrywany w formule każdy z każdym przyniósł wiele bramek i radości. Zawodniczki DAP mimo, iż były młodsze od pozostałych drużyn, dzielnie rywalizowały w każdym meczu. Brawa dla wszystkich zawodniczek za chęć gry do ostatniego meczu. Cieszymy się z kolejnych zmagań piłkarskich naszych Zawodniczek i gramy dalej!
 
🔝KS DAP U8 (TT 2018A/B)
🏆 Gra kontrolna (Bilcza, 02.03.2024)
Moravia Morawica – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Toporek Mikołaj, Kieszkowski Franciszek, Zwierzchowski Ignacy, Korbelak Antoni, Bawoł Artur, Staszewski Zygmunt, Bujnowski Leon, Stefański Igor, Bielecki Aleksander, Hakobyan-Równicki Oliwier, Dziewięcki Julian, Lisowski Adam, Kucharczyk Jakub, Dziułka Jan, Bak Piotr, Bęben Juliusz, Tutaj Nikodem, Szpiech Bruno, Brusinski Oliwier, Włusek Wojciech, Turbak Adam, Kozera Tymon, Soja Igor.
 
🗣 Trenerzy Konrad Majcher i Monika Czerwiak:
Dziś nasi podopieczni rozegrali kolejny swój sparing, tym razem naszym rywalem była drużyna z Morawicy. Gra toczyła się na sztucznej nawierzchni pod balonem w Bilczy gdzie chłopcy rywalizowali na czterech boiskach równocześnie co dało każdemu z nich dużo minut które spędzili na boisku. Cieszymy się z kolejnych zmagań piłkarskich naszych zawodników i czekamy na kolejne pojedynki.
 
🔝KS DAP U7 (TT 2017A)
🏆 Gra kontrolna (Piotrkowice, 09.03.2024)
Bran&Body Chmielnik – KS DAP Kielce
KS DAP Kielce: Wojciech Mazur, Oliwier Mańka, Franciszek Łaskawiec, Ignacy Gąsiorek, Ignacy Tercz, Antoni Łaskawiec, Patryk Frydrych, Leon Kutyła, Leo Zachariasz, Adam Gałązka, Maks Żak, Szymon Woźniak, Bartosz Bawoł, Jan Góral.
 
🗣 Trenerzy Rafał Kruk i Michał Dąbrowski:
W dniu dzisiejszym nase zespół zagrał z Brain&Body Chmielnik 2017. W hali sportowej w miejscowości Piotrkowice zawodnicy rozegrali 120 minut. Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepszą gra gospodarza. Nasz zespół nie potrafił skonstruować składnych akcji i wykorzystywać sytuacji strzeleckich. Bardzo szwankowała skuteczność. Z czasem i jakość gry i skuteczność poprawiły się. Po dzisiejszym meczu widzimy, że powinniśmy popracować nad ustawieniem się w ofensywie. Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie a gospodarzom za zaproszenie.
 
🔝KS DAP U8 (TT 2016A)
🏆 Turniej Ekstraliga Talentów (Sosnowiec, 09.03.2024)
KS DAP Kielce – Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków – Athletic Wrocław – Rozwój Katowice – Hutnik Kraków – UKS AP21 Chrzanów – Karol Wadowice – CKS Czeladź – MKS Trzebinia – GMKS 21 Nędza.
KS DAP Kielce: Bartosz Tuźnik Ksawery Cieślicki Franciszek Wojton Tymon Szlufik Jakub Konczewski Jakub Ozga Kornel Bugajski Kacper Nowakowski Filip Papież Jakub Makuch
 
🗣 Trenerzy Piotr Chiberski i Jakub Chrzanowski:
9 marca drużyna Top Talent 2016A rozegrała mocno obsadzony turniej w Sosnowcu. Chłopcy rywalizowali przez 3 godziny na boisku typu orlik rozgrywając 10 spotkań po 12 min. Słowa organizatora na ceremonii rozdania medali „Bardzo dobrze się zaprezentowaliście jak na pierwszy raz, ofensywna piłka i dużo goli” obrazują jak wyglądał turniej w wykonaniu chłopców TT 2016A. Chłopcy bardzo mocno skoncentrowani rozpoczęli potyczki turniejowe. Wiedząc że czeka nas bardzo dużo minut gry dokonywaliśmy częstych zmian a przy tym każdy z zawodników grał na każdej możliwej pozycji. Bardzo dobra gra ofensywna, średnio 4 bramki na mecz na tle mocnych akademii pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku. Nie obyło się również bez prostych błędów spowodowanych chwilowym brakiem koncentracji, zmęczeniem oraz słabszej dyspozycji zawodników na danej pozycji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z chłopców, pierwszy turniej z drużynami z całej Polski i nawiązana walka jak równy z równym a niekiedy całkowita nasza dominacja. Dziękujemy za bardzo dobrze zorganizowany turniej, na pewno jeszcze tu wrócimy.
 
🔝KS DAP U9 (TT 2015B)
🏆 Gra kontrolna (Kielce, 09.03.2024)
KS DAP Kielce – Granat Borki
KS DAP Kielce: Marley Flis, Oliver Paradowski, Gerard Gierada, Wojciech Karcz, Antoni Wydrych, Wiktor Spychaj, Wiktor Koziołek, Jan Wykręt, Filip Chmielewski, Mieszko Tomala, Maciej Kaczmarczyk, Jeremi Wzorek.
 
🗣 Trenerzy Krzysztof Mądzik i Jakub Palka:
Tego dnia drużyna TT15B rozegrała sparing z zespołem Granat Borki. Drużyny rywalizowały między sobą przez prawie dwie godziny w systemie 5+1. Przez większą cześć meczu pojedynek był bardzo wyrównany, raz my prowadziliśmy grę, raz robił to przeciwnik. Ostatecznie jednak pod koniec spotkania chłopcy stracili koncentracje przez co popełniliśmy dużo błędów podczas bronienia i to przeciwnik zdobył od nas więcej bramek. Dziękujemy drużynie Granatu Borki za sparing.
 
🔝KS DAP U10 (TT 2014B)
🏆 Mecz kontrolny (Kielce, 09.03.2024)
KS DAP Kielce – Orlęta Kielce
 
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
W dniu dzisiejszym nasza drużyna zmierzyła się z drużyną Orląt Kielce. Od samego początku mecz stał na wyrównanym poziomie efektem, czego były piękne akcje bramkowe z obu stron. Nasi zawodnicy bardzo dobrze realizowali założenia przedmeczowe. Dziś nie baliśmy się otwarcia gry od bramkarza, co było naszym minusem w ostatnim czasie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy wszystkich naszych zawodników za serce i wole walki w dzisiejszym spotkaniu. Ogromne brawa należą się naszym dwóm bramkarzom, którzy dziś byli pewnym punktem naszego zespołu. Ogromne brawa dla jednego z nich – Marcela, który w jednej akcji obronił strzał a następnie dwie dobitki z bliskiej odległości, okupując tymi interwencjami kontuzją. Niestety złamał rękę w tej akcji. Marcel wracaj szybko do zdrowia i broń naszej bramki jak dziś. Dziękujemy drużynie Orląt za super mecz i czekamy na rewanż.
 
🔝KS DAP U10 (TT 2014A)
🏆 Mecz kontrolny (Kielce, 09.03.2024)
KS DAP Kielce – Radomiak Radom
 
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Łukasz Kwapisz:
Drużyna TT2014A gościła dzisiaj ekipę Radomiaka Radom. Przez blisko 2,5h rywalizowaliśmy na boisku Orlik. Każda drużyna miała swoje momenty, gdzie dominowała. Sparing był bardzo wyrównany. Świadczy o tym wynik końcowy, rywal strzelił tylko o jedną bramkę więcej od nas. Bardzo pożyteczne spotkanie na tle silnego rywala pokazało, nad którymi elementami musimy wciąż pracować. Dziękujemy drużynie z Radomia za przyjazd, kolejny weekend to trójmecz z Orlętami Kielce i Bronią Radom.
 
🔝KS DAP U12 (TT 2012A)
🏆 Gra kontrolna (Kielce, 09.03.2024)
Korona Kielce 6:2 KS DAP Kielce
Bramki: Waniak x2
KS DAP Kielce: Frańczak, Haraźny, Pietrzykowski, Sobaś, Bukała, Meresiński, Czarnecki, Waniak, Tkacz, Szyndlar, Wójcik, Kisiel, Kaleta, Sobierajski, Czuba, Ryś, Golmento.
 
🗣 Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
W pierwszej połowie graliśmy bardzo zachowawczo, bez charakteru oddając całe pole przeciwnikowi. Brakowało dokładności oraz utrzymania się przy piłce. Każda piłka po odbiorze kończyła się stratą. Mieliśmy swoją szanse na złapanie tzw. kontaktu, nawet 2 sytuacje 100% ale zawiodła skuteczność oraz jakość ich wykończenia. Jednym z założeń przedmeczowych była współpraca całej drużyny. Niektórzy chłopcy podczas meczu się wyłączali, nie skracali pola. W drugiej połowie strzeliliśmy gola i poczuliśmy się odważniej. Podejmowaliśmy dobre decyzje i nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Kilka dobrych akcji oskrzydlających zwłaszcza z prawej strony gdzie kilka razy Mikołaj Tkacz stworzył przewagę i próbował dogrywać piłki w pole karne. Po meczu poświeciliśmy kilkanaście minut na omówienie meczu. Z bagażem doświadczeń oraz wniosków rozpoczynamy kolejny tydzień przygotowań do nowego sezonu, rozegramy w nim jeszcze 2 mecze kontrolne.
 
🔝KS DAP U12 (TT 2012B)
🏆 Gra kontrolna (Kielce, 10.03.2024)
KS DAP Kielce 2:0 Wicher Miedziana Góra
Bramki: Bukała, Stępień.
KS DAP Kielce: Witkowski, Piórczyk, Trela, Krzywda, Brela, Scifo, Stępień, Haraźny, Czuba, Golmento, Bukała, Pietrzykowski, Pyszel, Popis, Majcher.
 
🗣 Trenerzy Karol Markowski i Filip Przemyski:
Zawodnicy z kadry B zostali wsparci kilkoma reprezentantami grupy A. Zdecydowana większość meczu odbywała się na połowie przeciwnika. Chłopcy utrzymywali się przy piłce, jednak nie stwarzali zbyt wielu sytuacji bramkowych. Wkraczamy w kolejny etap przygotowań.
 
🔝KS DAP U13 (TT 2011)
🏆 Gra kontrolna (Daleszyce, 10.03.2024)
Spartakus Daleszyce 1:8 KS DAP Kielce
Bramki: Oskar Staniec x2, Mikołaj Olejarczyk x2, Adam Suliga x2, Kamil Kisio, Szymon Szeląg.
KS DAP Kielce: Miłosz Chabior, Filip Gołąbek, Patryk Dąbrowski, Marcin Kołomański, Filip Cielibała, Kamil Kisio, Adam Suliga, Mikołaj Olejarczyk, Oskar Staniec, Bartłomiej Bartosz, Franciszek Januchta, Leon Białek, Szymon Szeląg, Tomasz Kruk, Miłosz Stęplewski, Piotr Szcześniak.
 
🗣 Trenerzy Rafał Stefański i Łukasz Pluszewski:
W pierwszej kolejności chcielibyśmy podziękować drużynie przeciwnej za podjęcie rywalizacji sportowej z nami. Znów mieliśmy trochę senny początek. Spartakus mógł przy odrobinie szczęścia wyjść na prowadzenie, ale z kolei na nasze szczęście nie potrafił tego wykorzystać. Udało nam się strzelić pierwszą bramkę po indywidualnym błędzie przeciwnika, ale chwilę później po naszym błędzie doszło do remisu 1:1. W trakcie meczu dokonywaliśmy dużo zmian, aby móc przetestować dyspozycję poszczególnych zawodników. Widzimy w zespole rezerwy, nad którymi będziemy starali się poprawiać. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale ze świadomością, że czeka nas teraz bardzo dużo pracy przed następnym sparingiem z KKP Koroną Kielce(gr. srebrną, która będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. Wierzymy jednak, że będziemy w stanie powalczyć na wysokim poziomie.
 
🔝KS DAP U14 (TT 2010)
🏆 Gra kontrolna (Kielce, 09.03.2024)
KS DAP Kielce 2:5 Spartakus Daleszyce
Bramki: Kuc, F.Wijas
KS DAP Kielce: Ślęzak- Cedro, Kuc, Dulak, P.Wijas, Michalski, F.Wijas, Bera, Reviakin, Kołomyja, Klimek, Toporowski, Jabłoński, Kutyła, Kowalski, Koszara.
 
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W sobotę rozegraliśmy pierwszy z dwóch weekendowych męczy sparingowych. Naszym rywalem był zespół Spartakusa Daleszyce 2009/2010. Na przestrzeni całego spotkania, nasz zespół zaprezentował kilka dobrych fragmentów gry, lecz niestety tych słabszych dzisiaj było więcej. Po zdobyciu przestrzeni i przeniesieniu gry na połowę przeciwnika nie potrafiliśmy utrzymać tam dłużej piłki oraz stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali. W drugiej połowie nie potrafiliśmy zachować równowagi i na boisku w grę wdarł się duży chaos. Ostatecznie przegrywamy 2:5 z rok starszymi zawodnikami. W niedzielę kolejny sparing – tym razem z Celsium Skarżysko.
 
🔝KS DAP U14 (TT 2010)
🏆 Gra kontrolna (Kielce, 10.03.2024)
KS DAP Kielce 5:4 Celsium Skarżysko
Bramki: Olbratowski x2, Del Favero x2, Sojka.
KS DAP Kielce: Kusto – Cedro, Filipek, Dulak, Kozakowski, Stępień, Jagodziński, Sojka, Reviakin, Olbratowski, Klimek, Toporowski, Kutyła, Kowalski, Del Favero, Michalski, Jastrzębski.
 
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W niedziele rozegraliśmy drugi weekendowy sparing, a naszym przeciwnikiem był zespół z II- Ligi Świętokrzyskiej – UKS Celsium Skarżysko. Mecz od samego początku mógł się podobać, ponieważ było w nim dużo gry ofensywnej. Nasza drużyna w stosunku do meczu sobotniego stworzyła sobie więcej sytuacji i zagrożenia pod bramką rywali oraz lepiej radziła sobie z łapaniem równowagi w grze. Pomimo problemów z powstrzymaniem ataku szybkiego drużyny gości, to DAP okazał się lepszy o jedną bramkę. Dziękujemy drużynie ze Skarżyska za przyjazd.
 
🔝KS DAP U16 (TT 2008/2009)
🏆 Gra kontrolna (Włoszczowa, 09.03.2024)
Hetman Włoszczowa 5:1 KS DAP Kielce
Bramki: Sahoszko.
KS DAP Kielce: Bysiak, Boksa, Romanovskyi, Sztandera, Bobra, Skrobot, Szczepanek, Sahoszko, Troczyński, Kochanowski, Gajda (Francikiewicz, Kołda, Łodyga)
 
🗣 Trenerzy Tomasz Ćwil i Szymon Dalach:
W sobotnie południe rozegraliśmy grę kontrolna z Hetmanem. Mecz rozegraliśmy w bardzo trudnych warunkach, które uniemożliwiały nam realizację założeń i sposobu w jakich chcemy grać w piłkę nożną. Cieszymy się, że nasi zawodnicy byli zaangażowani i zaliczyli kolejne minuty na boisku, przygotowujące do zbliżającego się sezonu.
#tufutbolstajesiepasja