Podsumowanie weekendu

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 Beniaminek Radom 20 – 4 KS DAP U-9
🔝 Strzelcy: Tyński ⚽⚽⚽, Bednarski ⚽.
📝 Skład: Bednarski, Dereniewicz, Doroz, Dzieniszewski, Giedyk, Giza, Kowalczyk, Lelas, Piotrowski, Troczyński, Tyński, Turkowski, Mika
🗣️ Trener Dawid Kukła: Po zwycięstwie w Niecieczy nad zespołem akademii ekstraklasowego klubu przyszła pora na porażkę w spotkaniu z jedną z czołowych ekip na Mazowszu – Beniaminkiem Radom. Zawodnicy rozegrali spotkanie poza strefą komfortu – w piłce nożnej siedmioosobowej, co było pierwszym takim meczem. Gospodarze przeważali od początku spotkania, choć do DAPowcy strzelili pierwszą bramkę. Na duży plus na pewno zasługuje próba utrzymania ustawienia taktycznego i kontroli przestrzeni. Przeciwnik tego dnia był jednak zbyt silny.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Liga ŚZPN Orlik Młodszy, grupa 3.
📝 SKŁADY
KS DAP I Kielce: Korfel, Pietrzykowski, Rutkowski, Tkacz, Szyndlar, Bednarski, Witkowski, Łakomiec, Lisowski
KS DAP II Kielce: Ziomek, Czupryński, Golmento, Klimczak, Stępień, Szczepański, Haraźny, Dobosz
📝⚽ WYNIKI I STRZELCY

📌 Piast Chęciny 0-2 KS DAP I (Witkowski ⚽, Łakomiec ⚽)
📌 KS DAP I 5-0 Morawia Morawica (Łakomiec ⚽⚽, Szyndlar ⚽, Tkacz ⚽, Lisowski ⚽)
📌 KS DAP II 1-4 KS DAP I (Haraźny ⚽ – Łakomiec ⚽, Bednarski ⚽, Tkacz ⚽, Szyndlar ⚽)
📌 Gród Ćmińsk 0-9 KS DAP I (Lisowski ⚽⚽⚽⚽, Rutkowski ⚽⚽, Szyndlar ⚽⚽, Bednarski ⚽)
📌 KS DAP I 9-0 Football Academy Chmielnik (Lisowski ⚽⚽⚽, Rutkowski ⚽⚽, Łakomiec ⚽⚽, Bednarski ⚽, Pietrzykowski ⚽)
📌 Morawia Morawica 0-4 KS DAP II (Haraźny ⚽, Czupryński ⚽, Dobosz ⚽, samobójcza 🏀)
📌 Gród Ćmińsk 0-6 KS DAP II (Haraźny ⚽⚽, Szczepański ⚽⚽, Dobosz ⚽⚽)
📌 Football Academy Chmielnik 0-2 KS DAP II (Szczepański ⚽, Czupryński ⚽)
📌 KS DAP II 2-0 Piast Chęciny (Dobosz ⚽⚽)

🗣️ W sobotę zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe. Z powodu absencji kilku zawodników z grupy PSG na pierwszy turniej dowołanych zostało dodatkowo pięciu zawodników z grupy BAYERN, którzy pomagali w rywalizacji swoim kolegom zarówno w drużynie KS DAP I jak i KS DAP II. Oba nasze zespoły zdecydowanie dominowały nad swoimi rywalami. „Jedynka” zwyciężyła we wszystkich spotkaniach z dorobkiem bramkowym 29-1, „dwójka” natomiast zanotowała jedną porażkę (z kolegami z KS DAP I) i odniosła cztery zwycięstwa, zdobywając przy tym 15 bramek i tracąc tylko 4.
Różnica w poziomie gry była tak wysoka, że ciężko jednoznacznie ocenić grę obu naszych zespołów. Bardziej od wysokich zwycięstw cieszył nas natomiast fakt, że obie nasze ekipy we wszystkich meczach wykazywały się „mentalnością zwycięzców” i mimo wysokich wyników nie zamierzały bronić dostępu do własnej bramki, a często po zdobyciu kolejnego gola zabierali piłkę z bramki rywala ustawiając ją szybko w kole środkowym, pokazując chęć dążenia do zdobycia kolejnych łupów bramkowych, co uznajemy za bardzo pozytywny sygnał w mentalnym aspekcie rozwoju naszych zawodników 👏.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 Progres Andrychów – KS DAP U-9
📝 Skład: Olejarczyk, Janduła I., Janduła K., Detka, Szeląg, Witecki, Kierzkowski, Jakimiak, Sidło, Korzeniak, Włudyga, Bień, Kowalewski, Gawron, Pietraszek, Zbróg, Błaszczyk
🗣️ Trener Piotr Gruszka: Dzisiejszego dnia rozegraliśmy wyjazdowy sparing z akademia Progresu Andrychow 2011. Gra toczyła się jednocześnie na dwóch boiskach. Po dwóch godzinach gry wynik ze wskazaniem na gospodarzy. Zaliczyliśmy cenną lekcje, drużyna Progressu to jedna z najlepszych ekip w Małopolsce.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Świętokrzyska Klasa Okręgowa Młodzik Starszy
🚌 Piaskowsianka Piaski 1 – 14 KS DAP U-12
🔝 Strzelcy: Gajda ⚽⚽⚽, Troczyński ⚽⚽⚽, Kita ⚽⚽, Klamka ⚽⚽, Kochanowski ⚽⚽, Karbownik ⚽, Masztalerz ⚽.
📝 Skład: Świątek, Karbownik, Troczyński, Sieczko, Kita, Kwiecień, Majka, Gajda, Masztalerz, Kamiński
🗣️ Trener Adrian Leszczyński: Mecz układał się od początku pod nasze dyktando – szybko strzelone braki tylko motywowały naszych zawodników do kolejnych ataków. Cieszy fakt zdobycia sporej ilości bramek, ale w tym meczu mieliśmy również inne zadania, które zawodnicy sumiennie i efektywnie wykonywali.
Brawo drużyna!!!

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej International Ekstraliga Talentów
🚌 Chełmek k. Oświęcimia
🗣️ Trener Maciej Górski: Chłopcy rywalizowali z 7 drużynami, w tym z jedną z Czech. Każdy zawodnik rozegrał prawie 60 minut, zyskując bardzo cenne doświadczenia. Choć nie wszystkie spotkania ułożyły się po naszej myśli, to warto wyróżnić walkę zespołu oraz charakter. Poziom turnieju jak i jego organizacja stały na najwyższym poziomie. To na pewno nie ostatnia nasza wizyta w tym miejscu!

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 II Liga Świętokrzyska Trampkarz Młodszy
🏟️ KS DAP U-12 2–1 Hetman Włoszczowa
🔝 Strzelcy: Karbownik ⚽, Kochanowski ⚽
📝 Skład: Majdański, Błaszczyk, Klamka, Majka, Chałan, Bobra, Wieczorek, Masztalerz, Karbownik, Sztandera, Gajda, Świątek, Kwiecień, Kochanowski

🗣️ Trener Adrian Leszczyński: Mecz rozpoczęliśmy ospale – pierwszy kwadrans to dominacja gości, którzy potrafili znaleźć drogę do naszej bramki i wyjść na prowadzenie. Jednak już w 17. minucie Karbownik wykorzystuje błąd w obronie i mamy remis. Od tego momentu gra się wyrównała. Wprawdzie Hetman miał lepsze sytuacje, ale znakomicie w bramce spisywał się Majdański. Kiedy wydawało się ze obie drużyny podzielą się punktami, nasz bramkarz obsłużył znakomitym podaniem Kochanowskiego, który w pojedynku 1×1 przelobował bramkarza i uradował rzeszę kibiców/rodziców. Cieszę się, że zespół potrafił odwrócić losy meczu i przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Ten mecz kosztował ich sporo wysiłku. Brawo!!!