Raport weekendowy!

Jesień zawitała, ale naszych zawodników i trenerów obliguje to jedynie do… wzmożonej aktywności meczowej! Oto raport:

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 KKP Korona Kielce 13:13 oraz 10:9 KS DAP U-9
🔝 Strzelcy: Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Stawiarski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Mika ⚽, Dereniewicz ⚽, Bednarski ⚽⚽, Malec ⚽, Dzieniszewski ⚽ Kowalczyk ⚽⚽.
📝 Skład: Tyński, Lelas, Troczyński, Giza, Mika, Doroz, Turkowski, Wzorek, Stawiarski, Krysiński oraz Dereniewicz, Giedyk, Bednarski, Malec Nathali, Simkewicz, Piotrowski, Dzieniszewski, Kowalczyk.
🗣️ Trener Dawid Kukła: Sobotnie zmagania toczyliśmy na dwóch boiskach jednocześnie. Mecze odbywały się najpierw w strukturze 5×5, by w drugiej części zmagań przejść na systemu siedmioosobowe. Niezwykle wyrównane spotkania, w których szala zwycięstwa przechylała się to w jedną, to w drugą stronę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zespół świetnie spisywał się w obronie wysokiej i poprawnie otwierał grę, nad którym to elementem ostatnio mocno pracowaliśmy.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Liga Żaka Młodszego ŚZPN.
KS DAP II 0 – 6 KKP Korona II 0:6
KS DAP II 2 – 0 Orleta Kielce (Fijałkowski ⚽, Boszczyk ⚽)
KS DAP II 0 – 2 KS DAP I (Zagoździński ⚽, Gil ⚽)
KS DAP II 0 – 5 KKP Korona I
KS DAP I 2 – 2 KKP Korona I (Grzywacz ⚽, Baran ⚽)
KS DAP I 1 – 0 KKP Korona II (Obarzanek ⚽)
KS DAP I – Orlęta Kielce 5:0 (Obarzanek ⚽, Zagoździński ⚽, Gil ⚽, Pietrzykowski ⚽, Grzywacz ⚽)

🗣️ Trener Maciej Górski: Drużyny DAP Kielce rozegrały trzecią edycję turnieju żaka młodszego. Ekipa Orlicza Suchedniów była dzisiaj nieobecna, w związku z czym turniej można nazwać lokalnymi derbami.
Pierwsza drużyna swoje zmagania rozpoczęła od potyczki z KKP Koroną Kielce 1. Błędy w ustawieniu dosyć szybko wykorzystał rywal i wyszedł na prowadzenie. Kilka minut później kolejny „prezent” DAPowców i przegrywamy 2:0. W tym momencie należy zwrócić uwagę na charakter drużyny, chęć odwrócenia losów spotkania i wiarę w sukces. Po dwóch straconych bramkach chłopcy wzięli się do pracy i zaczęli tworzyć okazje do strzelenia gola. Pierwsza próba nieudana, jednakże kolejna zakończona sukcesem. Podanie od kolegi wykorzystał Tomek Grzywacz, strzelając gola kontaktowego. To tylko podbudowało drużynę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Za sprawą Bartosza Gila doprowadzamy do remisu. Mecz ten można było jeszcze wygrać, ale również przegrać, bowiem obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje do zwycięstwa.
Starcie z KKP Korona II również stało na wysokim poziomie. Obie ekipy były raczej oszczędne w okazje, jednak to DAPowcy stworzyli ich więcej. Mecz skończył się skromnym, jednobramkowym prowadzeniem 1:0.
Spotkanie z Orlętami Kielce również pod dyktando naszej ekipy. Sytuacje bramkowe mnożyły się, nie brakowało składnych, drużynowych akcji, ciekawych podań oraz goli, których mogliśmy obejrzeć aż 5 w tym spotkaniu.
Trzeba starać się poprawić, wyeliminować błędy, być bardziej zdyscyplinowanym. Im więcej gier kontrolnych, tym doświadczenie i pewność siebie wzrośnie. Jedziemy dalej !

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Liga Orlika Młodszego ŚZPN, grupa 3.
✅🏟️ KS DAP I, KS DAP II, Piast Chęciny, Gród Ćmińsk, Morawia Morawica
⚽📝🏟️✅❌ WYNIKI I STRZELCY⤵️⤵️⤵️
✅ KS DAP II 8-0 Morawia Morawica
(Jaśkowski ⚽⚽⚽⚽, Czupryński ⚽⚽, Szczepański ⚽, Golmento ⚽)
✅❌ KS DAP I 6-0 KS DAP II
(Stąpór ⚽⚽, Nowak ⚽⚽, Nowakowski ⚽, Lisowski ⚽)
✅ Gród Ćmińsk 1-3 KS DAP II
(Wolak ⚽, Jaśkowski ⚽⚽)
✅ Piast Chęciny 0-2 KS DAP II
(Golmento ⚽⚽)
✅ KS DAP I 6-1 Piast Chęciny
(Kaczmarczyk ⚽⚽⚽, Stąpór ⚽⚽, Waniak ⚽)
✅ KS DAP I 7-0 Morawia Morawica
(Frańczak ⚽⚽⚽⚽, Stąpór ⚽, Waniak ⚽, Nowak ⚽)
✅ KS DAP I 9-0 Gród Ćmińsk
(Witkowski ⚽⚽, Nowakowski ⚽⚽, Stąpór ⚽, Kaczmarczyk ⚽, Biadun ⚽, Lisowski ⚽, Nowak ⚽)
🤜🤛 Mecz sparingowy: KS DAP I – Piast Chęciny
🤜🤛 Mecz sparingowy: KS DAP II – Morawia Morawica

📝 Składy ⤵️⤵️⤵️
KS DAP I Kielce: Korfel, Tkacz, Nowakowski, Stąpór, Bednarski, Witkowski, Frańczak, Kaczmarczyk, Biadun, Lisowski, Waniak i Nowak.
KS DAP II Kielce: Dryndos, Czupryński, Golmento, Klimczak, Stępień, Wolak, Krzywda, Szczepański, Majcher, Jaśkowski i Miechowicz.

🗣️ Trener Tomasz Rybiński: Nasze obie drużyny zdecydowanie zdominowały IV kolejkę ligową ŚZPN w kategorii orlika młodszego. Zespół KS DAP I wygrał wszystkie cztery mecze, notując przy tym stosunek bramek 28-1, KS DAP II natomiast zanotował trzy zwycięstwa i przegrał w bezpośrednim starciu z kolegami z KS DAP. Bilans bramkowy naszej ligowej „dwójki” w niedzielnym turnieju to 13-7.
Na niedzielny turniej nie stawiła się drużyna Football Academy Chmielnik, w związku z tym na zakończenie rywalizacji – by chłopcy mogli zaliczyć dodatkową liczbę minut – postanowiliśmy rozegrać dwa sparingi z zespołami z Chęcin i Morawicy. W meczach tych klasyfikacja wynikowa nie była prowadzona.
Za tydzień w niedzielę rozegramy ostatnią, piątą, kolejkę ligową, a następnie po krótkiej przerwie grupa PSG przejdzie do rozgrywania serii meczy sparingowych, w których to będziemy chcieli sprawdzić naszych podopiecznych na tle znacznie mocniejszych rywali.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz sparingowy
🚌 KS DAP U-11 – Radomiak Radom
📝 Skład: Błaszczyk, Zbróg, Sidło, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Lasota, Detka, Korzeniak, Witecki, Jakimiak, Baryła, Kołomyja, Pietraszek, Bień, Włudyga, Olejarczyk. Szeląg, Kisio.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W niedzielny poranek przy ulicy Ściegiennego zmierzyliśmy się z kolejną z ekstraklasowych akademii – tym razem padło na Radomiaka Radom. Mecze toczone na dwóch boiskach były niezwykle zacięte, jednak finalnie rezultat bramkowy przemawiał na naszą korzyść. Na uwagę zasługuje bramka zdobyta przez naszego bramkarza Filipa Błaszczyka (jak widać zajęcia bramkarskie z trenerem Rybińskim przynoszą efekty :D) oraz akcja, w której chłopcy rozpoczynając od swojej bramki wymienili 10 podań (w tym 4 z tzw „pierwszej piłki”) i zakończyli ją wejściem do bramki przeciwnika. Brawo drużyna!

Turniej Orlika Starszego w Końskich.
📝 Skład: Zbróg, Sidło, Pietraszek, Kołomyja, Włudyga, Waldon, Wójcik, Stefańczyk, Zamojski, Mól, Simiewicz, Białek, Surma.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W niedzielne popołudnie chłopcy z grupy TT2011B zmierzyli się z rówieśnikami z Końskich, Starachowic oraz Masłowa. W porównaniu do poprzednich rozgrywek nasi zawodnicy poprawili grę pressingiem oraz współpracę w działaniach obronnych. Straciliśmy jednak sporo bramek po indywidualnych błędach, co w następnej kolejce rozgrywanej w Kielcach postaramy się poprawić. Debiut w oficjalnym spotkaniu w czarnych barwach zaliczył Piotr Waldon.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Liga Młodzik Młodszy, 4. kolejka
✅ KS DAP Mazda Kielce 10-2 Góral Górno
📝 Skład: Kwiatek, Sojka(K), Kuc, Filipek, Cedro, Stępień, Kozakowski, Bera, Olbratowski, Dulak, Pękalski, Chatys, Hyb
📝 Strzelcy: Olbratowski ⚽⚽⚽⚽, Hyb ⚽, Pękalski ⚽, Kozakowski ⚽, Bera ⚽, samobójcza ⚽.

🗣 Trener Paweł Drobniak: W dzisiejszym meczu od samego początku do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Cieszyć może ogromna ilość stworzonych sytuacji bramkowych przez nasz zespół. Ponadto elementy nad którymi pracowaliśmy w tym tygodniu zostały przez chłopców wykorzystane w meczu, m.in solidnie w wykonaniu całego zespołu wyglądała faza przejścia z atakowania do bronienia, której celem był jak najszybszy odbiór piłki po ewentualnej stracie. Kilkukrotnie chłopcy zastosowali również tzw. 'skok pressingowy’ na przedpolu przeciwnika, po którym mieli kilka okazji do zakończenia akcji bramką.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Turniej o Puchar Wójta Nowin Stanisława Nowaczkiewicza
✅ Polonia Płoty 1-2 KS DAP U-13 (Kochanowski, Troczyński)
✅ KS DAP U-13 6-0 Partyzant Radoszyce (Kochanowski x2, Masztalerz, Kita, Sieczko, Troczyński)
✅ KS DAP U-13 3-0 Futsal Nowiny (Gajda x2, Sztandera)
✅ KS DAP U-13 9-0 KKP Korona (Sieczko x2, Kochanowski x2, Troczyński, Klamka, Gajda, Masztalerz, Kita)
✅ Chrobry Brójce 0-1 KS DAP U-13 (Kita)
🗣 Trener Andrzej Szcześniak: DAPowcy w ogólnej klasyfikacji zajęli pierwsze miejsce. Była to znakomita odskocznia od ligowych zmagań. Chłopcy po zakończeniu turnieju skonsumowali obiad i udali się na zasłużony odpoczynek na basen w Nowinach.

🏆 Trampkarz Młodszy
✅ KS DAP U-13 1-0 Wicher Miedziana Góra (Kochanowski)
🗣 Trener Adrian Leszczyński: Od początku spotkania przejęliśmy inicjatywę i to my dyktowaliśmy warunki. Duże posiadanie piłki przekładało się na wiele podbramkowych okazji. Już w 20. minucie Kochanowski znakomicie przyjął piłkę w polu karnym i pewnie umieścił piłkę w bramce. Druga odsłona meczu to kolejne ataki na bramkę gości, mimo to nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki.
Minutę przed końcem przeprowadziliśmy znakomitą akcję, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem stanął Bobra, lecz został podcięty przez obrońcę. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Niestety intencje Masztalerza wyczuł bramkarz, który obronił jedenastkę. Ostatecznie wygramy skromnie 1:0.
Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny która rozegrała znakomite zawody.