Sparingowe podsumowanie weekendu!

Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu. Kto stoi w miejscu, ten się cofa. My cofać się nie chcemy, dlatego w miniony weekend wszystkie nasze zespoły były niezwykle aktywne. Zaczynamy przegląd:
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
?Top Talent 2️014:
Nasza najmłodsza ekipa TT rusza na podbój świata! Trener Maciej Górski relacjonuje: Drużyna Top Talent 2014 rozegrała w sobotę swój pierwszy sparing. Ich przeciwnikiem byli chłopcy trenujący w Astra Piekoszów
. Nasi zawodnicy bardzo często gościli w polu karnym rywala tworząc sobie przy tym mnóstwo sytuacji strzeleckich. Większość z nich została zamieniona na gole ⚽⚽⚽. Cieszy skuteczność, ale również fakt, że zawodnicy pamiętali o zabezpieczeniu „tyłów”, nie pozwalając na wiele pod własną bramką, tracąc mało goli. Na uwagę zasługuje pewność siebie w pojedynkach 1vs1. To na pewno cenne doświadczenie. Trenujemy dalej, bo jeszcze dużo pracy przed nami ?. Podziękowania dla zawodników i trenera z Astry Piekoszów za możliwość sprawdzenia się ?
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
?Top Talent 2️013:
Niezwykle aktywny weekend „trzynastek”. Na sobotę zawodnicy mieli zaplanowany mecz sparingowy z Muks Wisła Junior Sandomierz. Sytuacja zdrowotna niestety nie pozwoliła gościom na przyjazd. DAPowcy rozegrali szereg gier wewnętrznych, ćwicząc rozwiązania taktyczne nakreślone przez trenerów. W niedzielę natomiast udali się do Końskich, by rozegrać turniej piłkarski. Zauważyć należy, że gry odbywały się na boisku, toteż brawa dla naszych małych piłkarzy za to, że nie wystraszyli się niskiej temperatury i licznie stawili się na arenę rozgrywek. Trener Dawid Kukła wypowiedział się po turnieju: Zagraliśmy świetne zawody, nasze drużyny praktycznie w każdym meczu były stroną dominującą i prowadzącą grę. Bardzo podstawowe założenia taktyczne były realizowane, co pozwoliło stworzyć wiele bramkowych sytuacji. Kilka bramek drużynowych było naprawdę pięknej urody. Ostatecznie DAPowcy zwyciężyli w 7 meczach, remisując zaledwie w jednym. Dodatkowo zespół DAP II Kielce stracił tylko jedną bramkę w całym turnieju. Pięknie! ?
.
✅Wyniki:
?KS DAP I Kielce 3 – 0 Akademia Piłkarska Champions Końskie
?KS DAP I Kielce 1 – 0 Granat Borki
I
?KS DAP I Kielce 7 – 2 Oskar Przysucha I
?KS DAP I Kielce 1 – 1 Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice
I
?KS DAP II Kielce 3 – 0 Akademia Piłkarska Champions Końskie
?KS DAP II Kielce 2 – 0 Granat Borki
II
?KS DAP II Kielce 2 – 1 Oskar Przysucha II
?KS DAP II Kielce 2 – 0 Akademia Piłkarska SKS Star Starachowice
II
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
?Top Talent 2️012:
Równie aktywne dwa dni miała też ekipa TT2012. Trener Tomasz Rybiński: Grupa PSG oraz 10 zawodników z grupy BAYERN, którzy nie wyjechali w niedzielę na turniej International Ekstraliga Talentów
do Sosnowca, w sobotni poranek rywalizowała z zespołem Moravia Morawica
2011/12. Podczas 90 minut gry na trzech małych boiskach w formule 4v4 nasi podopieczni pokazali się z bardzo dobrej strony strzelając mnóstwo goli, ale co bardziej nas cieszy, wykazali się odwagą w grze, często podejmowali próby gry 1v1 z przeciwnikiem oraz potrafili odnaleźć się w „kontrolowanym chaosie, który został narzucony przez małą przestrzeń, na której rywalizowaliśmy. Drużynie Moravii dziękujemy za gościnę i możliwość rywalizacji w super warunkach. W niedzielę natomiast DAPowcy pojechali na turniej International Ekstraliga Talentów
.
.
.
✅Wyniki:
.
?MKS Wicher Kobyłka
2-1 KS DAP Kielce
(⚽ Łakomiec)
.
?KS DAP Kielce 0-4 Baszta Rytwiany
.
?KS DAP Kielce 1-2 Olkuski Klub Sportowy „Słowik”

(⚽ Nowak)
.
? LKS Jawiszowice
2-4 KS DAP Kielce
(⚽ Wilkus, ⚽ Miechowicz, ⚽ Waniak ⚽ Nowak)
.
?KS DAP Kielce 3-2 Juventus Academy Piekary Śląskie

(⚽⚽ Janduła, ⚽ bramka samobójcza)
.
?KS DAP Kielce 3-3 Rodlo Opole

(⚽Janduła, ⚽ Wilkus, ⚽ Nowak)
.
?KS DAP Kielce 5-2 Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko

(⚽⚽⚽ Waniak, ⚽ Lisowski, ⚽ Nowak)
.
?MKS Polonia-Stal Świdnica
2-1 KS DAP Kielce
(⚽ Waniak)
.
?Akademia BVB im. Łukasza Piszczka
Goczałkowice 3-2 KS DAP Kielce
(⚽ Meresiński, ⚽ Biadun)
.
?MLKS „Widok” Skierniewice
4-1 KS DAP Kielce
(⚽Wilkus)
.
Turniej kończymy z bilansem 3 wygranych, 1 remisu oraz 6 przegrzanych (bilans bramek 21-26), co w ostatecznym rozrachunku daje nam 7 miejsce na 11 drużyn. Dzisiaj były momenty dobre, słabe, bardzo dobre i bardzo słabe, ale w perspektywie miesiąca od ostatniego turnieju Ekstraligi Telentów w Chełmku widać progres zwłaszcza, jeśli chodzi o utrzymanie intensywności gry. Dalej natomiast mocno musimy pracować nad zachowaniami w obronie oraz decyzyjnością w fazie ataku. Mimo wszystko turniej zaliczamy na plus ponieważ uważamy, że każdy mecz rozegrany „na styku” z dobrymi drużynami, nawet jeśli nie jest on rozstrzygnięty na naszą korzyść, to w dłuższej perspektywie czasu działa bardzo mocno rozwojowo na wszystkich naszych zawodników.
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
?Top Talent 2️010 oraz Top Talent 2️011:
Te dwa zespoły zmierzyły się ze sobą w towarzyskiej potyczce. Sobotni mecz był okazją do przetestowania rozwiązań taktycznych. Wynik nie był liczony, ale oglądaliśmy sporo ciekawych akcji i pięknych bramek. Planowane są kolejne potyczki.
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
?Top Talent 2️009:
Sparingowa sobota dla naszych „dziewiątek”. Zawodnicy wraz ze sztabem udali się na grę towarzyską ze Spartakus Daleszyce
. Trener Adrian Leszczyński relacjonuje: Zagraliśmy 3 trzydziestominutowe tercje. Każdy z naszych zawodników rozegrał 45 minut w bardzo trudnych warunkach na naturalnej nawierzchni. Naszym zawodników ewidentnie nie szło – trenujemy cały czas na sztucznej nawierzchni, a tam piłka zachowuje się zupełnie inaczej. Mimo prowadzenia w początkowej fazie meczu 3:1, po kilku błędach przeciwnicy zdobyli aż 5 bramek w 10 minut, w kolejnej fazie spotkania strzelili kolejne cztery i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Dziękujemy za możliwość sprawdzenia się – już niebawem odbędzie się rewanż w Kielcach i na pewno będziemy chcieli odegrać się przeciwnikom.
.
✅Wynik:
?Spartakus Daleszyce
szyce 10 – 3 KS DAP Kielce (Pietras, Troczyński, Milewski)
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
?Top Talent 2️007/2008:
Ostatni mecz ligowy rozegrała nasza ekipa Trampkarza Młodszego. DAPowcy nie byli faworytem meczu z Olimpią-Pogoń Staszów, ale udało im się zwyciężyć. Po meczu walki i wielkiej determinacji Kielczanie wygrać 2-1! – To było piękne zwycięstwo – mówi trener Tomasz Milcarz. – Runda jesienna nie była wybitnie udana w naszym wykonaniu, ale trzeba pamiętać, że graliśmy w najsilniejszej lidze. Zwycięstwo jednak dobitnie pokazało, że w zespole drzemie jeszcze sporo potencjału i musimy zrobić wszystko, by go wykorzystać.
.
✅Wynik:
? Akademia Piłkarska POGOŃ Staszów
1 – 2 KS DAP Kielce (Myszyński, Tyczkowski)