Podsumowanie weekendu – 4-5 grudnia 2021.

Zaczęliśmy grudzień – ostatni miesiąc w roku – zima nawet na chwilę do nas zawitała. Czy to oznacza „sen zimowy” dla naszych zawodników? Ależ skąd! Nasze grupy – jak zawsze są aktywne – zapraszamy do podsumowania weekendu:

📆 CZWARTEK:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
📝 Wicher Miedziana Góra 7 – 25 KS DAP Kielce (Piotrowski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Simkiewicz ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Bednarski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Nowakowski ⚽⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła – Nietypowy dzień i nietypowa pora (godz. 15) rozegrania meczu sprawiły, że na miejscu stawiła się dość „okrojona” grupa zawodników zarówno z grupy Real jak i Barcelona. Dlatego każdy z zawodników „zaliczył” pokaźną liczbę minut. W samym mecz odznaczyliśmy się dużą łatwością w kreowaniu sytuacji. Zawodnicy też świetne realizowali założenia gry w bronieniu wysokim, zakładając tzw. „pułapki pressingowe”, które stworzyły przeciwnikom sporo problemów. Cieszy dobra dyspozycja i chęć strzelania bramek w każdej minucie spotkania.

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
📝 Raków Częstochowa 15 – 3 KS DAP Kielce (Giza ⚽⚽, Tyński ⚽)
🗣️ Trener Dawid Kukła – W ramach współpracy DAP Kielce – Akademia Raków rozegraliśmy towarzyski mecz z zespołem z Częstochowy. Było to jedno z najtrudniejszych spotkań w tym sezonie, bowiem przeciwnicy to zespół z najwyższej półki. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Zawodnicy Rakowa byli tego dnia od nas lepsi. Nasz zespół miał swoje dobre momenty, które przeplatał momentami złej gry. Z tego meczu jednak jesteśmy bardzo zadowoleni i niezwykle cieszy nas możliwość grania z topowymi akademiami piłkarskimi w naszym kraju. Takie spotkania pomagają zobaczyć, które elementy działają dobrze, a gdzie są obszary wymagające zdecydowanej poprawy. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom z Rakowa za taką możliwość.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
❌ NOWINSKA AKADEMIA FUTSALU I 8-6 DAP KIELCE PSG I
(Rutkowski ⚽⚽, Szyndlar ⚽⚽, Stąpór ⚽)
✅ NOWINSKA AKADEMIA FUTSALU II 2-13 DAP KIELCE PSG II
(Surdyk ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Tkacz ⚽⚽, Golmento ⚽⚽, Wolak ⚽⚽, Majcher ⚽
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
📝 DAP I: Korfel, Nowakowski, Szyndlar, Rutkowski, Bednarski, Stąpór
📝 DAP II: Majcher, Golmento, Surdyk, Czupryński, Tkacz i Wolak

🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotę wraz z grupą PSG mieliśmy w planach rywalizację w turnieju „Juventa Starachowice Cup”. Niestety turniej ten nie doszedł do skutku, w związku z czym rozegraliśmy grę kontrolną z zespołem Nowinskiej Akademii Futsalu. Graliśmy z podziałem na dwie drużyny w systemie futsalowym „5 na 5”. Każda grupa rozegrała 4 serie 12 minutowych meczy.
Na początku „na obu” boiskach w naszym wykonaniu panował lekki chaos a spowodowane było to tym iż była to nasza pierwsza gra na hali od dłuższego czasu. Po pierwszej serii gier i adaptacji do warunków meczowych można było już zaobserwować dużo lepszą grę w naszym wykonaniu.
Gra między drużynami NAF I i DAP I była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie. Po słabych dwóch pierwszych tercjach w trzeciej i czwartej odsłonie „wróciliśmy do gry”. Szczególnie w drugiej połowie rywalizacji nasza gra wyglądała bardzo dobrze, graliśmy szybko, zdecydowanie i skutecznie w pojedynkach „1 na 1”. Niestety błędy indywidualne z pierwszych minut nie pozwoliły nam na uzyskanie korzystnego wyniku.
W meczu NAF II i DAP II praktycznie od początku kontrolowaliśmy przebieg spotkania narzucając swój styl gry. Bardzo dużo kombinacyjnej gry oraz przede wszystkim jakość pojedynków „1 na 1” zarówno w ataku jak i obronie złożyła się na wysoki wynik końcowy na naszą korzyść. Co więcej przy odrobinie większej skuteczności mogliśmy się pokusić nawet o kilka bramek więcej.
Zespołowi z Nowin dziękujemy za gościnę i możliwość rywalizacji na fajnym poziomie.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce 0 – 3 KKP Korona Kielce
➡️ KS DAP Kielce 1 – 1 KKP Korona Kielce (Pietraszek)
❌ KS DAP Kielce 0 – 3 KKP Korona Kielce (Włudyga, Boruń, Wójcik)
Skład: Sidło, Wójcik, Boruń, Pietraszek, Szwarc, Waldon, Zamojski, Zbróg, Włudyga, Stefańczyk
🗣️ Trener Piotr Gruszka: Drużyna TT2011B rozegrała sparing w formule 3×30 min z drużyną KKP Korony Kielce 2011 gr. Brązowa. Drużynie należy się pochwała, zagraliśmy bardzo odważnie i nieustępliwie. Widać było duże zaangażowanie chłopców, realizowali oni założone cele. Gra była dużo lepsza niż w zeszłotygodniowym spotkaniu. Na pewno rzuciło się w oczy kilka mankamentów – między innymi w finalizowaniu sytuacji, nad tym musimy popracować, bo z przebiegu meczu mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, po których piłka powinna znaleźć się w siatce przeciwnika. Jednak niestety tak się nie działo. Na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, przed nami kolejny tydzień treningów, mam nadzieję, że sumiennie i w pełnym składzie przepracujemy ten czas.

📆 NIEDZIELA:

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
✅ AP Stal Stalowa Wola 7-13 KS DAP Kielce BAYERN (Haraźny ⚽⚽⚽, Nowak ⚽⚽, Ziomek ⚽⚽, Waniak ⚽⚽, Frańczak ⚽⚽, Sułowski ⚽, Bednarski ⚽
📝 SKŁAD: Frańczak, Korfel, Lisowski, Bukała, Waniak, Sułowski, Ziomek, Nowak, Haraźny, Sobaś i Bednarski
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielę wybraliśmy się do Stalowej Woli na mecz ze Stalą. Pierwotnie w planach mieliśmy rywalizować na dwóch równoległych boiskach z podziałem na dwie drużyny, niestety z powodu dużej liczby nieobecności musieliśmy się zadowolić grą na jednym boisku. Warto odnotować, że dodatkowo w niedzielę skład grupy BAYERN uzupełnili Sebastian Korfel oraz Antek Bednarski trenujący na co dzień w grupie PSG którzy tym samym wspomogli nasz „zdziesiątkowany skład” i pomogli swoim kolegom w rywalizacji ze Stalą.
Mecz rozgrywaliśmy w wymiarze trzech tercji po 30 minut. Od początku spotkania narzuciliśmy naszym rywalom swój styl gry, dzięki czemu od „pierwszego gwizdka” kontrolowaliśmy mecz znacząco przeważając w każdej z rozegranych tercji.
Szybkość działań z piłką przy nodze, zagospodarowanie i kontrola przestrzeni na całej długości i szerokości boiska oraz bardzo wysoka jakość w sytuacjach „1 na 1” zarówno w ataku jak i obronie pozwoliła nam raz po raz zagrażać bramce drużyny z Podkarpacia.
Paradoksalnie wynik spotkania nie do końca odzwierciedla przebieg meczu i naszą przewagę w tym spotkaniu ponieważ nasza dominacja podczas niedzielnej gry była niepodważalna i przy odrobinie wyższej skuteczności różnica bramkowa na naszą korzyść mogła, a nawet powinna być znacznie wyższa.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego zwycięstwa ale jeszcze bardziej cieszy nas styl w jaki go odnieśliśmy. Z tygodnia na tydzień widać, że w coraz większym stopniu nasi zawodnicy adaptują elementy z codziennego treningu do meczowej rywalizacji, co bardzo nas cieszy.
Brawo Drużyna 👏.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Mecz wewnętrzny
📝 SKŁAD: Kisio, Pietraszek, Stefańczyk, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Olejarczyk, Bień, Lasota, Baryła, Gawron, Kołomyja, Włudyga, Detka, Szeląg, Jakimiak, Smelcerz, Kierzkowski, Witecki, Kowalewski.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W niedzielę chłopcy z grupy TOP TALENT 2011 rozegrali wewnętrzny sparing – pierwszy raz w formule 9×9. Spotkanie podzielone zostało na 3 kwarty po 30 min. W pierwszej z nich zawodnicy zapoznawali się z nowymi elementami takimi jak spalone oraz auty wyrzucane zza głowy (do tej pory wprowadzenie lub podanie z ziemi) i panował duży chaos. W dwóch kolejnych można było zobaczyć już zalążki dojrzałej piłki – gra całą szerokością boiska, prostopadłe podania, przesuwanie formacji.
Mecz ten był dobrym prognostykiem na przyszłość. Zdecydowaliśmy się na taką formę gry, ponieważ z trenerem Piotrkiem od jakiegoś czasu zauważamy iż na boisku orlikowym robi się już dla chłopców „ciasno”. Chcemy również jak najlepiej przygotować się do gry w Lidze Młodzika Młodszego tak aby nasi zawodnicy nie mieli nagłego przeskoku związanego ze zmianą formy gry w lipcu i sierpniu.