Podsumowanie weekend 23-24 kwietnia

Ligowe boiska ruszyły na dobre! Do rywalizacji stanęły także nasze ekipy! Oto raport z weekendu!

📆 CZWARTEK

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
✅ NAF Nowiny – KS DAP U-9
📝 Skład: Wzorek, Biskupski – Giedyk, Nowakowski, Chwastowski, Ziętal, Bednarski, Grela, Kułaga, Wicha, Michow.
⚽ Strzelcy: Nowakowski ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Michow ⚽⚽⚽, Kułaga ⚽, Wicha ⚽
🗣️ Trener Dawid Kukła: Nasz weekend rozpoczął się już w czwartek wizytą na hali w Nowinach, gdzie rozegraliśmy mecz towarzyski z miejscowym NAFem. Spotkanie było ciekawe i obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych po obu stronach. Kielczanie wykorzystali większą ich ilość niż zespół gospodarzy. Z pewnością jesteśmy zadowoleni z dużej jakości naszych akcji ofensywnych, zwłaszcza w sytuacjach 2×1, w których szybko i skutecznie byliśmy w stanie „zdobywać przestrzeń”. Nan innymi aspektami trzeba jeszce popracować, ale jesteśmy z pewnością na dobrej drodze.

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-7 (TT2015)
🏆 Turniej Żaka Młodszego
📝 Składy: KS DAP V Kielce: Nowak, Palka, A. Lisowski, Zatorski, S. Stróżyk, Kania;
KS DAP VI Kielce: Bzinkowski, Dudzic, K. Lisowski, Bęben, Iwański
⚽ Strzelcy: Oliwier Nowak ⚽️⚽️⚽️ Aleksander Palka ⚽️⚽️⚽️ Filip Dudzic ⚽️ Aleks Lisowski ⚽️
🗣️ Trener Konrad Zacharski: W sobotę „skrzaty” z rocznika 2015 rozegrały swój pierwszy oficjalny turniej na boisku we Włoszczowej. Drużyna podzielona na dwa zespoły rywalizowała z drużynami Hetmana Włoszczowa i AP Champions Końskie. Mecze rozgrywane były po 15 minut. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo pozytywnie na tle starszych przeciwników, dominując drużyny przeciwne przez długie momenty spotkań. Cała drużyna grała bardzo agresywnie w odbiorze, można było zaobserwować dużo wygranych pojedynków oraz składnych akcji zespołowych. W obu naszych zespołach szwankowała skuteczność, można było zdobyć o wiele więcej bramek. Wszystkie mecze rozgrywane były na wysokiej intensywności, czasem brakowało nam sił, co często skutkowało stratą bramek, jednak naszym zawodnikom należą się wielkie słowa uznania bo oddali całe serce na boisku a graliśmy praktycznie bez zmian.
Kolejny turniej rozegramy również we Włoszczowej w najbliższą sobotę o godzinie 10

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
⚽ Strzelcy: Grzywacz ⚽️, Obarzanek⚽️, Rutyna⚽️, Kmiecik ⚽️, Michalski ⚽️⚽️⚽️, Gąsiorek ⚽️
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski:W weekend drużyna TT14 brała udział w rozgrywkach organizowanych z ramienia ŚZPN. W grupie oprócz DAP-owców znalazły się dwie drużyny ze Starachowic. W każdym meczu rywalizacja była niezwykle zacięta, każda z drużyn wykazała się wielką determinacją i chęcią zwycięstwa.

🏆 Turniej Orlika Młodszego 2012, Grupa C – Bilcza
📝 Składy i bramki: KS DAP I – Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽, Mika ⚽⚽, Doroz ⚽⚽⚽⚽, Lelas ⚽, Stawiarski ⚽⚽, Giza ⚽, Krysiński ⚽⚽⚽⚽⚽, Kowalczyk ⚽;
KS DAP II – Giedyk, Bednarski ⚽⚽, Dzieniszewski ⚽⚽, Nathali⚽, Simkiewicz ⚽⚽, Dereniewicz ⚽⚽, Piotrowski ⚽⚽⚽⚽⚽, Malec ⚽.
🗣️ Trener Dawid Kukła: W sobotni poranek rozegraliśmy turniej w starszej kategorii wiekowej (2012) w Bilczy, gdzie nasze ekipy rozegrały spotkania z miejscową Moravią, Piastem Chęciny oraz Grodem Ćmińsk. Na sześć rozegranych spotkań, nasze dwa zesoły odniosły pięć zwycięstw i jeden remis. Przede wszystkim imponował rozmach akcji ofensywnych – pod tym względem nasi zawodnicy rozgrywali dobre zawody, strzelając dużą ilość bramek. Dobrze też szło nam w odbiorze piłki – zespół DAP I stracił tylko jedną bramkę. Bardzo cieszymy się, że zespół rozwija się w dobrym tempie. Świetnie wyglądaliśmy pod względem organizacji gry – wszytkie nasze ruchy były przemyślane i poparte analizą boiskowej sytuacji. Brawo, zespół!

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej Orlika Starszego
⚽ Strzelcy: Włudyga ⚽⚽, Baryła ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Kowalewski ⚽⚽⚽, Witecki ⚽, Detka ⚽⚽, Janduła ⚽.
🗣️ Trener Piotr Gruszka: W sobotni poranek drużyna TT2011 rozegrała turniej ligowy orlika starszego. Stanęliśmy do rywalizacji razem z drużynami: Korona SA Kielce, AP KT Moravia Morawica.
Graliśmy mecz i rewanż z każdym przeciwnikiem majać do dyspozycji 10 zawodników. Nasza gra tego dnia była poprawna, graliśmy odważnie, staraliśmy się realizować zamierzone cele. Dobrze prezentowaliśmy się w obronie, stwarzaliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale niestety nie wszystkie udało nam się zamienić na gole. Zagraliśmy dobry turniej.

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Turniej Orlika Młodszego 2012, ŚZPN Grupa G
📝 Składy i strzelcy⤵️⤵️⤵️:
▶️DAP III – Korfel, Pietrzykowski, Nowakowski, Tkacz ⚽️⚽️⚽️⚽️, Szyndlar, Stąpór ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Bednarski ⚽️, Witkowski
▶️DAP IV – Czupryński ⚽️, Kita, Stępień, Majcher ⚽️⚽️, Kulczycki ⚽️, Golmento, Szczepański ⚽️⚽️⚽️, Krzywda
🗣 Trener Adam Józefowski: W dniu dzisiejszym byliśmy gospodarzem Turnieju Orlika Młodszego organizowanego przez ŚZPN. Niedzielny poranek zapowiadał wspaniałe piłkarskie emocje. Inaczej być nie mogło, chłopcy grali z zaangażowaniem i pasją. Podczas rozgrywek mieliśmy lepsze i gorsze momenty, jednak trzeba przyznać, że większość czasu naszych zmagań, zawodnicy próbowali grać tak jak trenujemy. Dobrze oceniam otwarcie gry od naszej bramki i grę krótkimi podaniami. W pojedynkach 1 na 1 przeciwnicy grali twardo i nieustępliwie, w tej rywalizacji nasi „DAPowcy” całkiem dobrze sobie radzili. Natomiast w sytuacjach, kiedy mieliśmy możliwość przekazywania piłki do wolnych zawodników, nie wykonywaliśmy tych zadań dokładnie i szybko. W kluczowych momentach przydałoby się więcej koncentracji, ponieważ pod polem karnym przeciwników nie wykorzystaliśmy kliku ważnych sytuacji bramkowych. Za nami pierwsze tej wiosny ligowe doświadczenie edycji turniejów ŚZPN ➡️ już za tydzień gramy ponownie 😉⚽️

🏆 Mecz sparingowy z Borutą Zgierz
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: Frańczak, Lisowski, Nawrocki, Bukała, Meresiński, Kaczmarczyk, Nowak, Ziomek oraz Biadun i Sułowski (w III tercji).
🏟️ BOISKO II: Sułowski, Biadun, Łakomiec, Dobosz, Jaśkowski, Ryś, Sobaś, Haraźny oraz Kaczmarczyk i Ziomek (w III tercji).
📝⚽ STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️BOISKO I: Meresiński ⚽⚽⚽, Nowak ⚽, Lisowski ⚽
🏟️BOISKO II: Ryś ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Jaśkowski ⚽, Sobaś ⚽, Łakomiec ⚽
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielne przedpołudnie w Zgierzu przez blisko dwie godziny rywalizowaliśmy z miejscową Borutą.
Mecze rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach w wymiarze czasu 3×30 minut. Na boisku „pierwszym” mierzyliśmy się z zespołem w całości składającą się z o rok starszych zawodników, natomiast na boisku „drugim” rywalizowaliśmy z zawodnikami z naszej kategorii wiekowej. Mimo dwóch porażek – zdecydowanym na boisku numer „jeden” oraz minimalnym na boisku numer „dwa” – jestem bardzo zadowolony z postawych wszystkich naszych zawodników w perspektywie całego meczu.
Chłopcy mimo zaledwie jednej zmiany na każdym z boisk w całym spotkaniu wykazywali się bardzo dużym zaangażowaniem, konsekwencją w realizacji założeń taktycznych oraz, co szczególnie mnie cieszy mimo niekorzystnego wyniku, przy ciągłym narastającym zmęczeniu oraz pomimo pojawiających się niesprzyjających okoliczności, do samego końca spotkania walczyli o każdą kolejną bramkę, wspierając się przy tym i wzajemnie motywując do dalszej gry 👏.
Ze szkoleniowego punktu widzenia na obu boiskach chłopcy w stopniu dobrym a fragmentami nawet bardzo dobrym realizowali nakreślone przed meczem założenia taktyczno-techniczne, dzięki czemu nasza gra w perspektywie całego meczu jak zawsze była bardzo efektowna i mogła się podobać jak zawsze wzorowo dopingującym kibicom naszej drużyny 👌, niestety w niedzielne przedpołudnie do pełni szczęścia zabrakło nam tym razem efektywności.
Brawo, Drużyna 👏, wyciągamy wnioski z niedzielnej potyczki i już w kolejnym tygodniu powracamy do województwa łódzkiego gdzie tym razem rywalizować będziemy z silną ekipą GKSu Bełchatów 💪.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 II kolejka Ligi Okręgowej Młodzika Młodszego
❌ KKP Korona V Kielce 4 – 1 KS DAP Kielce (Sojka ⚽️)
📝 Skład: Kusto, Filipek, Dulak, Jastrzębski, Jagodziński, Del Favero, Olbratowski (C), Sojka, Cedro – Pękalski, Toporowski, Bera, Kozakowski, Stępień
🗣️ Trener Łukasz Polak: W II kolejce ligowej ulegliśmy drużynie KKP V 1:4. W pierwszej połowie mecz był wyrównany i schodziliśmy na przerwę z wynikiem 1:1. Drużyna KKP głównie stwarzała zagrożenie po stałych fragmentach gry i po jednym z rzutów rożnych zdobyła bramkę. U nas dobrze funkcjonował atak szybki po których tworzyliśmy sytuację na niezorganizowaną jeszcze drużynę gospodarzy w obronie. Jeden z kontrataków zakończył się bramką. Oskar Olbratowski uruchomił szybkim podaniem Alexa Del Favero a ten posłał podanie do Patryka Sojki, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie drużyna KKP zyskiwała przewagę i oddawała dużo strzałów, jednak w naszej bramce dzisiaj bardzo dobrze dysponowany był Franek Kusto. Gospodarze w końcu dopięli swego i zdobyli dwie bramki po rykoszetach od naszych obrońców. Korona strzeliła czwartego gola po dograniu ze skrzydła i nas już nie było stać tego dnia na odwrócenie losów spotkania. We wtorek gramy zaległy mecz z Nidzianką Bieliny i liczymy na to, że chłopcy pokażą, na co ich stać.

📝 KS DAP U-14 (TT2009)
🏆 Liga Młodzik Starszy 2009, 5. kolejka
✅ KS DAP Kielce 4 – 0 Moravia Morawica (Błaszczyk ⚽️⚽️, Gajda ⚽️, Klamka ⚽️)
📝 Skład: Kamiński, Klamka, Błaszczyk, Świątek, Kaczmarczyk, Karbownik, Kita, Masztalerz, Kwiecień, Kołomyja, Gajda, Kochanowski
🗣️ Trener Szymon Dalach: Od początku spotkania nasza drużyna dominowała, lecz w pierwszej połowie mimu wielu sytuacji do strzelenia bramki, nie udało nam się jej strzelić. Dopiero w drugiej połowie po przepięknym trafieniu pod poprzeczkę autorstwa Dominika Błaszczyka udało nam się objąć prowadzenie, co posktukowało poźniej kolejnymi trafniami. Zespół należy pochwalić za umiejętność rozgrywania piłki oraz konsekwencje w obronie. Momentami brakowało nam reakcji po odbiorze piłki, co jest obecnie obszarem, nad którym pracujemy wspólnie z drużyną. Za tydzień udajemy się do Ostrowca zdobyć bardzo ważne dla nas – w kontekście mistrzostwa – punkty.

🏆 Liga Trampkarz Młodszy 2008, 5. kolejka
V kolejka: 24.04.2022 (niedziela), 10:30
❌ KS DAP Kielce 3 – 4 ŁKS Łagów (Karbownik ⚽️, Sztandera ⚽️, Błaszczyk ⚽️)
📝 Skład: Majdański – Frańczak, Wierzbicki, Boksa, Sztandera – Winiarczyk, Szczepanek, Błaszczyk, Kaczmarczyk, Karbownik – Kochanowski (Gajda, Klamka, Kita, Masztalerz)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedziele rozegraliśmy czwarty mecz w lidze Trampkarza Młodszego (2008). Naszym przeciwnikiem była drużyna z Łagowa, z którą w okresie przygotowawczym zremisowaliśmy (2-2). Początek meczu w naszym wykonaniu był nieco ospały, jednak po pierwszych 15 minutach spotkania nasi zawodnicy zaczęli przejmować inicjatywę oraz budować grę bliżej bramki przeciwnika. Odważna i kreatywna gra w strefie średniej boiska nie stworzyła nam jednak sytuacji do otwarcia wyniku spotkania. W 20 minucie meczu po długim zagraniu przez całą długość boiska zawodnika z Łagowa i niefortunnych interwencjach, goście wyszli na prowadzenie (0-1). W dalszej części meczu staraliśmy się nie oddawać piłki przeciwnikowi, natomiast ten po każdym przerwaniu naszych akcji i oddalał zagrożenie spod swojej bramki. Pod koniec pierwszej połowy akcje w polu karnym Łagowa zakończył precyzyjnym uderzeniem przy długim słupku Daniel Karbownik (1-1), który w dniu dzisiejszym rozgrywał znakomite zawody. Druga połowa meczu zaczęła się nieszczęśliwie dla nas, ponieważ na jej początku straciliśmy dwie bramki (1-3). Nasi chłopcy nie poddali się i dalej konsekwentnie atakowali. Bramkę kontaktową po indywidualnej akcji i przepięknym strzale w samo „okienko” zdobył Nikodem Sztandera. Chwile później był już remis po bramce Dominika Błaszczyka (3-3). Cała drużyna natchniona trzecim trafieniem do bramki próbowała wywalczyć 3 punkty. Niestety w ostatniej minucie spotkania po błędzie w strefie niskiej – piłkę przejął zawodnik drużyny z Łagowa i mocnym uderzeniem pokonał naszego bramkarza. Na wyrównanie końcowego rezultatu nie wystarczyło już czasu, ponieważ zaraz po bramce sędzia zakończył dzisiejszą rywalizację.
Jestem dumny z zawodników za zostawione serce na boisku i za charakter, który pokazali w dniu dzisiejszym. Każdy kolejny mecz pokazuje indywidualny potencjał poszczególnych chłopców oraz drużyny, którą razem tworzymy. Rozumienie gry przez zawodników w połączeniu z umiejętnościami piłkarskimi daje nam ogromną radość obserwowania każdego meczu z ich udziałem.
Dziękuję za mecz zawodnikom oraz kibicom, którzy byli 12-stym zawodnikiem przez 80 minut.