Podsumowanie weekendu – 12/13 listopada 2022

Końcówka rundy jesiennej wcale nie musi być nudna! Rewelacyjny weekend drużyny TT2010, kolejne mecze kontrolne i turnieje naszych młodszych podopiecznych. Zapraszamy do lektury. 👇📄
 
🔝 KS DAP U8 (TT 2015A)
Mecz kontrolny (Piekoszów, 12.11.2022)
KS DAP Kielce – Astra Piekoszów
Skład KS DAP I Kielce: Kołomyja, Lisowski K., Lisowski A., Palka, Markowski.
Skład KS DAP II Kielce: Kania, Iwański, Nowak, Zatorski, Koruba.
Skład KS DAP III Kielce: Wyszomirski, Adamczyk, Bzinek, Dudzic.
🗣 Trenerzy Konrad Zacharski, Patryk Nowak:
W sobotę 12.11 drużyna TT2015A rozegrała mecz kontrolny z Astrą Piekoszów. Graliśmy na dwóch boiskach blisko 2 godziny. Nasi chłopcy dobrze się zaprezentowali, wygrywali dużo pojedynków 1 na 1, otwierali grę od bramki w boczne sektory. Dziękujemy Astrze Piekoszów za zaproszenie.
 
🔝 KS DAP U9 (TT 2014A)
🏆 Dziecięcy Mundial 2022 (Sandomierz, 12.11.2022)
Skład KS DAP Kielce: Grzywacz Tomasz, Michalski Antoni, Nowak Filip, Ożugowski Wiktor, Pietrzykowski Igor, Rutyna Krystian, Salwa Jakub, Zagoździński Aleksander.
🗣 Trenerzy Maciej Górski i Mateusz Nowakowski:
W sobotę 12 listopada drużyna Top Talent 2014 wzięła udział w turnieju „Dziecięcy Mundial 2022” odbywającego się w Sandomierzu. Naszymi rywalami w grupie były KKP Korona, Wisła Sandomierz oraz Champions Końskie. Pierwszy mecz to podział punktów z drużyną KKP, choć to my wyszliśmy na prowadzenie. Drugi mecz zaczęliśmy od utraty bramki już w 12 sekundzie meczu. Chłopcy od razu chcieli odrobić straty, jednak rywal wyprowadził kontrę i wyszedł na dwu bramkowe prowadzenie. Gramy do końca, atakujemy ze wszystkich sił. Strzelamy bramkę kontaktową. Tworzymy kolejne okazje, ale piłka niestety nie chciała wpaść. W końcówce rywal skontrował po raz trzeci i mecz zakończył się wynikiem 1:3. Ostatni pojedynek w grupie również zaczynamy od utraty gola. Tym razem odpowiadamy bardzo szybko dwoma trafieniami, kontrolujemy dalszy przebieg spotkania i wygrywamy 3:1. Niestety nasz dorobek nie pozwolił dziś na walkę o najwyższe cele. W fazie finałowej turnieju pierwszy mecz gramy z drużyną Motoru Lublin, który spokojnie wygrywamy 4:2. To dało nam możliwość gry o 5 miejsce. W naszym ostatnim meczu tego turnieju rywalizowaliśmy z drużyną Stali Gorzyce. Mecz pod nasze dyktando wygrywamy 2:0 i ostatecznie zajmujemy 5 miejsce. Niestety dzisiaj to nie był nasz dzień, popełniliśmy za dużo błędów, jednak wyjeżdżamy z cennym doświadczeniem. Na koniec można dodać, iż nasz zawodnik otrzymał wyróżnienie indywidualne w postaci nagrody Fair Play. Dziękujemy gospodarzom za super organizację i poziom sportowy podczas zawodów.
 
🔝 KS DAP U12 (TT2011)
❌ KKP Korona 8:0 PAS Skarżysko-Kamienna (Kielce, 13.11.2022)
🎖 Świętokrzyska I Liga Młodzików Młodszych
Skład KS DAP Kielce: Pedrycz, Janduła, Kisio, Nepelski, Gawron, Białek, Kaczmarski, Bień, Włudyga, Szeląg, Surma.
🗣 Trenerzy Piotr Gruszka i Maciej Barabach:
W dzisiejszym meczu podejmowaliśmy drużynę PAS Skarżysko. Niestety mimo naszych starań przegrywamy dosyć wysoko. Przeciwnik okazał się lepszy w wielu fragmentach i kontrolował mecz. Mieliśmy kilka dobrych momentów gdzie stwarzaliśmy sobie sytuacje i byliśmy skoncentrowani. Jednak to zbyt mało zabrakło zaangażowania i większej woli walki. Drużyna jest w przebudowie i widać to było w całej rundzie, potrzebujemy więcej czasu aby zgrać się i nabrać doświadczenia. Dziękuje chłopcom za cała rundę, patrzymy do przodu na kolejne mecze sparingowe.
 
🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ KS DAP KIELCE 5:0 Hetman II Włoszczowa (Kielce, 11.11.2022)
🎖 I mecz barażowy o awans do III Ligi Młodzika Starszego
Skład KS DAP Kielce: Kusto – Filipek, Kuc (c), Kozakowski – Stępień, Kwiatek, Sojka, Olbratowski, Cedro – Toporowski, Lipiński, Jagodziński, Pękalski, Dulak.
Bramki: Kuc, Cedro, Sojka, Olbratowski, Jagodziński.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi świętokrzyskiej przeciwko Hetmanowi II Włoszczowa zawodnicy DAP II Kielce zaprezentowali bardzo skuteczną grę w ofensywie. W pierwszej połowie meczu chłopcy bardzo cierpliwie tworzyli sobie sytuacje bramkowe. Wynik w 14 minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym otworzył mocnym strzałem Antoni Kuc. Chwilę później, w 15 minucie Bartek Kwiatek dograł piłkę do Oskara Cedro, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższa na 2:0. W tym momencie DAP wyczuł moment, chłopcy poszli za ciosem i już 18 minucie, po założonym pressingu w strefie wysokiej, piłkę przechwycił Oskar Olbratowski a jego podanie na bramkę zamienił Patryk Sojka. Przed przerwą wynik na 4:0 po długim podaniu od Franka Kusto podwyższa Oskar Olbratowski. Po zmianie stron, DAP nadal bardzo uważnie i odpowiedzialnie operował piłką co przekładało się na kolejne sytuacje bramkowe, których chłopcy mieli w drugiej połowie bardzo dużo. Bramkę na 5:0 zdobył Mateusz Jagodziński, który otrzymał podanie z lewej strony boiska, ograł obrońcę i strzałem w półwoleja pokonał bramkarza gości. Bardzo dobre zawody w wykonaniu całego zespołu. Na duży plus i pochwałę zasługuję dzisiaj też zachowanie zawodników w momencie straty piłki. Potrafili odpowiednio zareagować, kilkukrotnie zastosowali podwojenie, dobrze się asekurowali. Jesteśmy zadowoleni z tego, że elementy, które w tym tygodniu doskonaliliśmy chłopcy potrafili przełożyć na mecz mistrzowski. Mecz rewanżowy już w tą niedzielę, 13 listopada we Włoszczowie.
 
🔝 KS DAP U13 (TT2010)
✅ Hetman II Włoszczowa 0:2 KS DAP Kielce (Włoszczowa, 13.11.2022)
🎖 II mecz barażowy o awans do III Ligi Młodzika Starszego
Skład KS DAP Kielce: Kusto, Stępień, Kuc (c), Dulak, Pękalski, Kwiatek, Sojka, Olbratowski, Cedro, Kozakowski, Świeboda, Filipek, Michalski, Del Favero.
Bramki: Olbratowski, Cedro.
🗣 Trenerzy Paweł Drobniak i Łukasz Polak:
W rewanżowym meczu barażowym o awans do III ligi Świętokrzyskiej Młodzika Starszego wygraliśmy na wyjeździe z Hetmanem Włoszczowa 2:0. W pierwszej połowie mecz toczył się głównie w środkowej części boiska, gdzie było widać dużo zaangażowania w obydwóch drużynach. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie mieliśmy po szybko rozegranym rzucie wolnym Krzyśka Pękalskiego do Oskara Cedro, jednak nie udało się nam wykorzystać tej sytuacji i do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie nasz zespół swobodniej operował piłką i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Pierwszą bramkę bramkę zdobyliśmy po błędzie bramkarza gospodarzy, który wypuścił piłkę po naszym strzale. Czujnie zachował się Oskar Olbratowski. Jako pierwszy doskoczył do piłki i skierował ją do pustej bramki. Chwilę później po wrzutce Antka Kuca głową uderzył Marek Stępień, ale jego strzał bardzo dobrze zatrzymał bramkarz Hetmana. Po jednej z akcji gospodarzy piłka trafiła w rękę naszego kapitana i sędzia wskazał na „11” metr. Intencję strzelającego odczytał Franek Kusto i odbił piłkę do boku. W końcówce spotkania Alex Del Favero z prawej strony wyłożył piłkę na piąty metr do Oskara Cedro, który pewnie skierował ją do bramki. W dwumeczu wygraliśmy zdecydowanie strzelając siedem bramek i nie tracąc żadnej, zasłużenie awansując do Świętokrzyskiej Ligi. W grze chłopców widać postęp jeśli chodzi o operowanie piłką. W całej rundzie należy pochwalić też cechy wolicjonalne. Rodzicom i chłopcom dziękujemy za zaangażowanie w bardzo udanej rundzie!
 
🔝 KS DAP U14 (TT2008)
✅ KS DAP Kielce 5:2 DEKO Włoszczowa (Kielce, 13.11.2022)
🎖 Świętokrzyska II Liga Trampkarzy Starszych 2008
Skład KS DAP Kielce: Kamiński – Stępień, Boksa, Klamka, Winiarczyk – Świątek, Szczepanek, Milczarek – Kochanowski, Chałan, Troczyński (Błaszczyk, Pawlik, Kołomyja, Sztandera, Wieczorek)
Bramki: Szczepanek, Pawlik, Masztalerz, Boksa, Kochanowski.
🗣Trenerzy Tomek Ćwil i Szymon Dalach:
W niedzielę rozegraliśmy ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Początek meczu niestety przespaliśmy i straciliśmy bramkę na 0-1. Udało nam się doprowadzić do remisu przed przerwą. A po przerwie konsekwentnie realizowaliśmy założenia, które powiedzieliśmy sobie w przerwie. Doprowadziło to do tego, że już w 52 minucie było 3 do 1. Cała druga połowa była pod naszą kontrolą i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2. Dziękuje chłopakom za walkę w tym meczu jak i za cały sezon. Teraz czas na okres przygotowawczy!