Podsumowanie weekendu 21/22 maja

Kolejny weekend pełen zmagań za nami! Nasze zespoły, jak zwykle, wyszły na boisko, by rywalizować na zielonych murawach. Jak im poszło? Oto podsumowanie weekendu:

📆 SOBOTA

📝 KS DAP U-7 (TT2015)
🏆 Turniej Żaka Młodszego, Końskie
📝 Składy:
DAP V: Świątek, Palka, Nowak, Kania, Kołomyja, Stróżyk, Zatorski.
DAP VI: Masternak, Bzinkowski, Iwański, Dziedzic, Dudzic, Symela, Bęben.
⚽️ Bramki: Palka ⚽️⚽️⚽️⚽️, Nowak ⚽️⚽️⚽️, Kania ⚽️⚽️, Kołomyja ⚽️⚽️, Symela ⚽️⚽️, Masternak ⚽️, Świątek ⚽️, Iwański ⚽️, Dudzic ⚽️, Stróżyk ⚽️
🗣️ Trener Patryk Nowak: W sobotnie południe na turnieju mistrzowskim rozgrywanym w Końskich nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze. Poprawiliśmy naszą skuteczność względem ostatniego turnieju, zaangażowanie stało jak zawsze na najwyższym poziomie wśród naszych zawodników. Długimi momentami prowadziliśmy grę, tworzyliśmy sytuacje bramkowe, wygrywaliśmy pojedynki 1 na 1. Za dzisiejsze poczynania na boisku dla naszych chłopaków należą się ogromne brawa 👏

📝 KS DAP U-8 (TT2014)
🏆 Turniej Żaka Młodszego
📝⚽️ Skład i bramki:
DAP III: Kwiatek, Bąk, Matyja ⚽️⚽️, ⚽️⚽️⚽️⚽️ Sidorko ⚽️⚽️
DAP IV: Nagórny, Kisiel, Kubiec, Synowski, Skorupa ⚽️⚽️
🗣️ Trener Mateusz Nowakowski: W sobotę rozegrany został kolejny turniej ligowy Żaka Młodszego organizowanego z ramienia ŚZPN. Po raz kolejny stanęliśmy w szranki z drużynami z Jędrzejowa i po raz kolejny naszemu spotkaniu towarzyszyła świetna atmosfera. Mecze były niezwykle zacięte a nasi zawodnicy dawali z siebie dosłwonie 110%. To wszystko widać było w każdym kolejym meczu rozegranym przez naszą ekipę.

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Moravia Cup, Bilcza
📝⚽️ Skład i bramki: Biskupski, Nowak, Pielak, Pacholczyk, Cichoń, Kułaga, Michow, Grela, Flaczyński
🗣️ Trener Dawid Kukła: Niezwykle wietrzna pogoda nie przeszkodziła młodym adeptom futbolu z Moravii, Wichra Miedziana Góra, ŁKSu Łagów, DAPu Kielce i KKP Korony rozegrać turniej Moravia Cup. Świetna organizacja i niezły poziom zespołów sprawiły, że mecze były ciekawe i obfitowały w bramki. Nasza gra była nierówna – lepsze chwile przeplataliśmy słabszymi, co się przekładało na wyniki spotkań. Ciekawe mecze rozegraliśmy w „derbach” z KKP – obydwa spotkania były emocjonujące i zakończyły się zwycięstwami to jednej, to drugiej drużyny. Podsumowując, turniejowe zmagania znacznie różnią się od gier sparingowych. Atmosfera, presja czasu wymaga na zawodnikach pełniejszej koncentracji i odpowiedniej mentalności. Zebrane w sobotę dośwaidczenia z pewnością będą pomocne w przyszłych turniejach.

🏆 Turniej Ligowy Żaka Starszego, Końskie
📝⚽️ Składy i bramki:
DAP I: Wzorek, Troczyński, Stawiarski ⚽️⚽️, Mika ⚽️⚽️⚽️, Giza ⚽️, Krysiński ⚽️⚽️, Piotrowski
DAP II: Giedyk, Simkiewicz, Kowalczyk ⚽️, Dzieniszewski ⚽️⚽️, Malec, Panek, Bracha
🗣️ Trener Dawid Kukła: Zmagania ligowe w Końskich stały pod znakiem ciekawej rywalizacji. DAPowe zespoły cechowała niezła skuteczność, ale i sporo błędów w obronie, z czego mogli korzystać nasi rywale. Pomimo tego „jedynka” wychodziła zwycięsko ze swoich spotkań, „dwójka” zaś musiała uznac wyższość rywali ze Starachowic. I to właśnie te błędy w obronie i ogólny poziom reagowania na wydarzenia boiskowe musimy w najbliższym czasie poprawić.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Okręgowa Liga Młodzika Młodszego, VII kolejka
Korona Kielce- DAP Kielce 4:0
📝 Skład: Kusto, Kuc, Kozakowski, Stępień, Jagodziński, Sojka, Cedro, Del Favero, Dulak, Bera, Pękalski, Kwiatek, Hyb,
🗣️ Trener Łukasz Polak: W VII kolejce ligowej przegraliśmy z Koroną SA 4:0. Niestety mecz nie układał się nam od początku i nie potrafiliśmy sobie w pierwszej połowie stworzyć dogodnej sytuacji. Po zmianie stron obraz gry się wyrównał jednak w dalszym ciągu brakowało ostatniego podania w naszej grze lub spokojniejszego wykończenia. Był to nasz pierwszy mecz w kategorii młodzika w którym nie strzeliliśmy bramki. Za tydzień gramy mecz ligowy z KKP V i liczymy na to, ze to spotkanie będzie dużo lepsze w naszym wykonaniu.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Trampkarza Młodszego
Victoria 2015 Skalbmierz 7 – 3 KS DAP KielceAKS Busko Zdrój
⚽️ Bramki:
⚽️ Gajda (Kochanowski)
⚽️ Błaszczyk
⚽️ Błaszczyk
🗣️ Trener Szymon Dalach: W sobotni poranek udaliśmy się na mecz ligowy z zespołem ze Skalbmierza. Niestety nie był to zdecydowanie nasz mecz. Początek nie należał do nas i szybko, niestety po naszych błędach straciliśmy dwie bramki, przeciwnicy poszli za ciosem i przed przerwa włożyli nam jeszcze dwie. W druga polowe weszliśmy z całkowicie innym nastawianiem, chłopcy mimo wyniku walczyli do końca co poskutkowało trzema trafieniami z naszej strony. Bardzo ładna akcje indywidualna przeprowadził Daniel Gajda a przepięknym rzutem wolnym popisał się Dominik Błaszczyk.
W nastepnych meczach musimy się ustrzegac takich błędów, a jestem pewien ze chłopcy wyciągną z tego spotkania odpowiednie wnioski.
Już we wtorek kolejny mecz z Hetmanem.

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Ligowy Żaka Starszego, Kielce
📝⚽️ Składy i bramki:
DAP III: Biskupski, Nowak, Pacholczyk, Michow, Detka,
DAP IV: Flaczyński, Kułaga, Kaczor, Grela, Ziętal, Chwastowski, Bednarski
🗣️ Trener Dawid Kukła: W pierwszym ligowym turnieju mierzyliśmy się jako gospodarz z ULKS Łączna, Juventą Starachowice i PASem Skarżysko. Nasza gra, podobnie jak w sobotę, była bardzo rwana. Były w niej lepsze i gorsze chwile. Ciekawie wyglądaliśmy w fazie atakowania, niestety mocno pogubieni byliśmy wtedy, gdy piłkę miał przeciwnik. Ciekawie zaprezentowały się nasze nowe „nabytki”, Mikołaj Detka i Michał Pacholczyk. W następny weekend kolejne zmagania – tym razem w Starachowicach.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 TRÓJMECZ SPARINGOWY: KS DAP KIELCE, KKP KORONA KIELCE ORAZ STAL NIEWIADÓW.
📝 SKŁADY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I: Frańczak, Lisowski, Bukała, Wilkus, Jaśkowski, Meresiński, Biadun, Nawrocki, Waniak i Nowak.
🏟️ BOISKO II: Ziomek, Kaczmarczyk, Dobosz, Haraźny, Miechowicz, Słapek, Sułowski, Sobaś, Ryś i Łakomiec.
✅❌📝⚽ STRZELCY ⤵️⤵️⤵️
🏟️ BOISKO I ⤵️⤵️⤵️
Nowak ⚽⚽, Biadun ⚽⚽, Jaśkowski ⚽, Nawrocki ⚽, Meresiński ⚽
🏟️ BOISKO II ⤵️⤵️⤵️
Łakomiec ⚽⚽⚽⚽⚽, Ryś ⚽⚽⚽⚽, Sobaś ⚽⚽, Słapek ⚽, Kaczmarczyk ⚽, Ziomek ⚽,
🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W niedzielne popołudnie w Kielcach rozegraliśmy trójmecz towarzyszki z KKP Koroną Kielce oraz Stalą Niewiadów. Rywalizowaliśmy równocześnie na dwóch boiskach z podziałem na dwa zespoły a każda z nich rozegrała 4 mecze po 18 minut (mecz i rewanż).
Na obu boiskach odnieśliśmy zarówno zasłużone zwycięstwa jak i zaznaliśmy smaku przegranej.
Każdy z naszych zespołów miał fragmenty dobrej, średniej oraz słabej gry. W ostatecznym rozrachunku uważam, że w niedzielę nie pokazaliśmy jednak pełni swojego potencjału. Przy lepszej koncentracji, konsekwencji i zaangażowaniu które sporymi fragmentami pozostawiało sporo do życzenia mogliśmy pokusić się o znacznie lepsze rezultaty.
Na plus należy zaliczyć fakt, iż chłopcy mimo bardzo wysokiej poprzeczki zawieszonej przez naszych niedzielnych rywali konsekwentnie starali się budować swoją grę w określony i trenowany od dłuższego czasu sposób. Niestety brak szybkości oraz dokładności w rozegraniu a także spora liczba błędów w pierwszej strefie ataku przy wyprowadzaniu akcji od własnej bramki a także w pierwszej strefie obrony przyczyniły się do tego iż w ten weekend straciliśmy zbyt wiele bramek na co w końcówce sezonu zdecydowanie nie będziemy sobie chcieli pozwolić.
Drużynie KKP Korony oraz Stali Niewiadów dziękujemy za możliwość rozegrania wartościowej gry.
Już za tydzień po raz kolejny w tym miesiącu zawitamy do Małopolski gdzie tym razem w Olkuszu rywalizować będziemy w mocno obsadzonym turnieju „Olkusz Trophy” 🔥.

📝 KS DAP U-11 (TT2011)
🏆 Turniej Orlika Starszego, Stąporków
⚽️ Strzelcy: Kołomyja ⚽️⚽️⚽️, Baryła ⚽️⚽️⚽️⚽️, Kierzkowski ⚽️, Pedrycz ⚽️⚽️, Kisio ⚽️⚽️, Włudyga ⚽️⚽️⚽️, Bartłomiejczyk ⚽️, Wójcik ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Zamojski ⚽️
🗣️ Trener Adrian Leszczynski: Do rywalizacji w kolejnym turnieju Orlika Starszego w Stąporkowie stanęli: KKP Korona II Kielce , KKP Korona III Kielce, Radiators Stąporków, AP Champions Stąporków i dwa nasze zespoły. Forma naszych zawodników tego dnia była przeciętną, choć z meczu na mecz wyglądało to coraz lepiej. Na plus zasługuje skuteczność – zdobyliśmy sporą ilość goli, elementem do poprawy na pewno jest natomiast przejście z atakowania do bronienia.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Liga Młodzika Starszego
KS DAP Kielce 6 – 0 AKS Busko Zdrój
⚽️ Bramki:
1-0 Karbownik (Kaczmarczyk)
2-0 Kochanowski (Kwiecień)
3-0 Błaszczyk (Sieczko)
4-0 Sieczko (Kita)
5-0 Wieczorek (Kita)
6-0 Kita (Klamka)
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedzielę rozegraliśmy rewanżowy mecz z AKS Buskiem Zdrój. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla naszego zespołu. W przebiegu całego spotkania staraliśmy się kontrolować wydarzenia na boisku, stwarzając przy tym wiele sytuacji do zdobycia bramek. Przez pierwsze 20 minut meczu wynik był bezbramkowy. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny po podaniu od Bartka Kaczmarczyka zdobył rozgrywający dziś bardzo dobre zawody – Daniel Karbownik. Na 2-0 wynik pierwszej połowy ustalił Adam Kochanowski. Doskonałym podaniem przy bramce popisał się Kacper Kwiecień. W drugiej połowie spotkania nasi chłopcy konsekwentnie poszli za ciosem i strzelali kolejne bramki: Błaszczyk, Sieczko i Wieczorek – wszystkie bramki były finalizacją szybkich i składnych akcji naszego zespołu. „Wisienką na torcie” było trafienie na 6-0 autorstwa Adama Kity, który z dystansu uderzył w samo okienko bramki przeciwnika.
Gratulacje dla drużyny za dzisiejszy mecz!!!