Podsumowanie weekendu

Ten weekend był wyjątkowy. ?
.

Za sobą mamy pierwsze potyczki z

Akademia Raków

! Nasz klub partnerski zaprosił dwie nasze „żakowe” ekipy na towarzyskie gry. Jak im poszło? ?

.
Zaczynamy przegląd! ?
? Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣4️⃣:

Drużyna TT2014 rozegrała mecze kontrolne z

Brain&Body – Akademia Prozdrowotnego Rozwoju

. Na początku rozgrywki toczyły się na trzech mniejszych boiskach. Zawodnicy podzieleni byli na trzy drużyny pięcioosobowe, w każdej był jeden rezerwowy. Chłopcy realizowali założone cele- takie jak: dobre ustawienie, czytanie gry rywala i reakcja po stracie piłki. Poradzili sobie znakomicie, dokładając do tego gole i godne oklasków akcje. W końcowej części potyczki trenerzy podzielili halę na jedno mniejsze i jedno większe boisko, dając zawodnikom więcej miejsca do gry. Dzięki temu obejrzeliśmy dużo goli z jednej i drugiej strony. Zawody stały na dobrym, wyrównanym poziomie w koleżeńskiej atmosferze. Wiemy nad czym pracować, a jak mawia klasyk w naszej Akademii: kto się nie rozwija… ten się zwija. ?

.
? Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣3️⃣:
Nasze „szczęśliwe trzynastki” pojechały do Częstochowy na potyczki z Rakowem. Relacjonuje trener Dawid Kukła: Świetna lekcja futbolu – młodzi Częstochowianie pokazali nam, do czego mamy dążyć. Byli od nas lepsi, strzelili dużo bramek – my na dwie bramki Rakowa byliśmy w stanie odpowiedzieć jedną. Mieliśmy momenty bardzo dobrej gry, skuteczność była naszą mocną stroną – wykorzystaliśmy zdecydowaną większość sytuacji podbramkowych. Raków to zdecydowanie najmocniejszy przeciwnik, z jakim przyszło się nam do tej pory mierzyć. Gry z takimi przeciwnikami będą mocno procentować.
.
? Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣2️⃣:

W sobotę nasze Petardy z rocznika 2012 rywalizowały w Częstochowie z topową grupą

Akademia Raków

. Jak im poszło? Trener zespołu Tomasz Rybiński:

„W Częstochowie część grupy BAYERN rywalizowała z rówieśnikami z Rakowa w systemie gry 7 na 7, grając 2×30 minut. W ostatecznym rozrachunku – co prawda – musieliśmy uznać wyższość naszych rywali w stosunku 7-5 z czego dwie ostatnie bramki straciliśmy w ostatnich dwóch minutach gry. Mimo to jesteśmy bardzo dumni z gry naszych podopiecznych w tym spotkaniu. Na początku meczu wręcz dominowaliśmy na boisku, aczkolwiek trzeba przyznać, że poziom zaawansowania, organizacji oraz kultury gry po obu stronach stał na bardzo wysokim poziomie. Uważamy również, że w tym wieku dla chłopców możliwość częstej, regularnej gry na najwyższym możliwym poziomie i możliwość zebrania jak największego doświadczenia z tym związanego jest kluczowa w długofalowym rozwoju zawodników, dlatego też cieszymy się, że praktycznie co tydzień mamy możliwość mierzenia się z najlepszymi drużynami w Polsce w naszej kategorii wiekowej ?, co świadczy o tym, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, który obraliśmy sobie na początku tego sezonu.” ?
.
? Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣1️⃣, Top Talent 2️⃣0️⃣1️⃣0️⃣:

Nasze „jedenastki” mają pecha. 30 stycznia miały mieć mecz z

RKS Radomiak Radom

, ale śnieżyca pokrzyżowała te plany. Z kolei na ten weekend zaplanowana została potyczka z innym radomskim klubem –

RKP Broń Radom

. Niestety zespół przeciwnika znalazł się na kwarantannie, przez co musiał zawiesić treningi i plan znów spalił na panewce. Z pomocną dłonią przyszli trenerzy

Andrzej Szczesniak

oraz Paweł Drobniak i ekipa TT2010. Mecz wewnętrzny toczył się w mroźnej aurze. Dużo bramek, mnóstwo sytuacji, dobrej gry i zaangażowania. Bardzo wyrównany pojedynek zakończony remisem. ?

.
? Top Talent 2️⃣0️⃣0️⃣9️⃣:

W sobotni poranek drużyna TT09 wybrała się do Radomia, gdzie zmierzyła się w miejscowym

UKS Młodzik 18 Radom

.

Mecz kontrolny był przeprowadzony w formule czasowej 3×30 minut, a w sparingu wzięło 18 zawodników.

Trener

Adrian Leszczyński

: „Nasza gra od momentu wyprowadzenia piłki z własnej bramki wyglądała dobrze. Problem zaczynał się pojawiać w momencie, kiedy mieliśmy sfinalizować akcje. Zawodziła decyzyjność: czy to złe ostatnie podanie nie trafiało do napastnika, czy w sytuacji sam na sam nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Musimy wyciągnąć wnioski i popracować nad tym elementem, bo już za tydzień w Kielcach gościmy bardziej wymagającego przeciwnika – ekipę Rakowa Częstochowa. Tymczasem dziękujemy za zaproszenie Młodzikowi Radom – już planujemy rewizytę.” ?