Zimowe podsumowanie weekendu:

Top Talent 2013 :
Po kilku wyjazdowych potyczkach, trenerzy Karol i Dawid tym razem postanowili zagrać „u siebie”. Do Kielc, na halę Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej, zawitała ekipa AP Champions Końskie. Towarzyska potyczka w większości toczyła się pod dyktando młodych DAPowców, którzy starali się konstruować ciekawe akcje.
– Nad tym właśnie pracujemy – mówi trener Dawid Kukła – rozwijanie kreatywności, inteligencji piłkarskiej i – przede wszystkim – na umiejętności rozumienia gry i adaptowania się do różnych sytuacji meczowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy swoich podopiecznych. .
.
Top Talent 2012 :
Drugi tydzień z rzędu bardzo dobrze na turnieju o Puchar Prezesa zaprezentowały się nasze obie drużyny z grupy PSG. W ciężkich warunkach, na małej sali nasi podopieczni dobrze odnaleźli się w „kontrolowanym chaosie” przy deficycie miejsca, co przełożyło się na solidną grę i dobre wyniki.
Warto zaznaczyć iż chłopcy podczas sobotniej rywalizacji jako pierwsi w turniejowych rozgrywkach urwali punkty „złotej” grupie KKP Korona Kielce. Nas jednak od samych wyników dużo bardziej po raz kolejny cieszy fakt, iż nasi podopieczni wyglądali bardzo dobrze w pojedynkach 1na1 w ataku oraz w obronie, a także praktycznie w każdym meczu potrafili narzucić swoim przeciwnikom bardzo wysokie tempo gry, na czym bardzo mocno nam zależy.

Wyniki:
DAP II Kielce 2-1 Nowińska Akademia Futsalu
KKP Korona IV Kielce 1-1 DAP I Kielce
DAP II Kielce 1-0 KS Smyków
Nowińska Akademia Futsalu 1-2 DAP I Kielce
KKP Korona IV Kielce 5-1 DAP II Kielce
DAP I Kielce 2-1 KKP Korona III Kielce
DAP II Kielce 2-0 DAP I Kielce
KKP Korona III Kielce 1-4 DAP II Kielce
DAP I Kielce 5-0 KS Smyków

Grupa BAYERN w niedzielę miała udać się do Mielca na sparing z zespołem Piłkarskie Nadzieje Mielec, niestety mecz ten nie doszedł do skutku z powodu problemów organizacyjnych naszych rywali. W związku z tym trenerzy Tomek i Adam „stanęli na rzęsach”, aby w ciągu 18 godzin przed rozpoczęciem meczu zorganizować spotkanie „zastępcze” i udało się dzięki czemu „PETARDY” w ten weekend mogły podjąć rywalizację z zawodnikami ze starszej kategorii wiekowej.
– „Nasi podopieczni w niedzielę rywalizowali z zespołem Nowińska Akademia Futsalu z rocznika 2010. Mecz rozgrywaliśmy na hali w systemie 6 na 6, dzięki czemu wymusiliśmy na zawodnikach operowanie piłką na mniejszej przestrzeni w kontrolowanym chaosie a także mogliśmy przećwiczyć boiskowe zachowania z gry „orlikowej”, na której skupiamy się praktycznie od jesieni zeszłego roku. Mimo rywalizacji z chłopcami dwa lata starszymi od siebie nasi podopieczni spisali się bardzo dobrze. Grali odważnie, kombinacyjnie, narzucali wysokie tempo gry podczas 105 minut rywalizacji i – co bardzo nas cieszy – świetnie radzili sobie w grze na małej przestrzeni. W ostatecznym rozrachunku po blisko dwóch godzinach gry musieliśmy uznać wyższość naszych rywali ulegając im jedną bramką. Mimo to uważamy, że był to świetny sprawdzian i bardzo dziękujemy trenerowi Sebastianowi z NAF Nowiny za przyjazd zorganizowany w ekstremalnie szybkim czasie i możliwość rywalizacji na dobrym poziomie.”
.
Top Talent 2011 :
„Jedenastki” w niedzielny poranek udały się do Mielca na mecz z Piłkarskie Nadzieje. Na podkarpacie udał się zawodnicy ekipy TT11A + TT11B (5 chłopców) a także 2 chłopców z TT 2012 (Igorowie Janduła i Kaczmarczyk). Rywalizacja odbywała się równolegle na 2 boiskach, co przełożyło się na 105 minut grania dla każdego zawodnika!
Co mogliśmy zobaczyć? Na pewno świetną grę pozycyjną, dużo prostopadłych zagrań, wyjścia spod pressingu i szukanie niekonwencjonalnych rozwiązań. DAPowcy wyglądali znakomicie pod względem intensywności i wytrzymałości, co z pewnością było efektem całorocznych treningów na powietrzu. Cieszymy się niezmiernie, że ciężka praca przynosi efekty na tle wymagającego rywala.
.
Top Talent 2009:
W niedzielne południe drużyna TT2009 udała się na sparing z MKS Cracovia SSA Kraków. Mecz odbył się w dwóch połowach po 40 minut. Nasz zespół do rywalizacji wystawił dwa składy. Przeciwnik okazał się od nas lepszy, głównie pod względem rozgrywania piłki oraz umiejętnością wyprowadzania jej ze swej strefy obronnej. Zbieramy kolejne cenne doświadczenie i za tydzień jedziemy do Mielca!
Cracovii dziękujemy za mecz i liczymy na rewanż!