Weekend wielkich firm!

Weekend wielkich firm! Tak można podsumować weekendowe granie DAPowców, które upłynęło pod znakiem rywalizacji na linii DAP Kielce vs Akademia BVB! Ale to nie wszystko – na deser Akademia FC Barcelona! Szczegóły poniżej!

📆 PIĄTEK:
📝 KS DAP U-11 (TT2011)
KS DAP U-11 – KS DAP U-12
📝 Skład: Sidło, Wójcik, Boruń, Pietraszek, Waldon, Zamojski, Zbróg, Włudyga, Nepelski, Bień
Trener Piotr Gruszka: W ramach piątkowego treningu rozegraliśmy sparing z TT2010, mecz przebiegał niestety pod dyktando przeciwnika. Mimo wszystko mieliśmy jako drużyna kilka pozytywnych momentów.
Na pewno mogliśmy zdobyć więcej bramek, jednak tego dnia skuteczność nieco zawodziła. Nie zwalniamy tempa i pracujemy dalej.

📆 SOBOTA:

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce 11-14 Akademia BVB (Mika ⚽⚽⚽⚽⚽⚽, Tyński ⚽⚽⚽⚽⚽)
❌ KS DAP Kielce 16-22 Akademia BVB
Trener Dawid Kukła: Bardzo wartościowy sparing „szczęśliwych trzynastek”! Gra toczona była na dwóch boiskach jednocześnie przy lekkim mrozie, ale było gorąco! Oba zespoły dały popis prawdziwie męskiej gry, gdzie nikt nikogo nie oszczędzał. Ale najważniejsza zawsze jest piłka nożna i tu trzeba powiedzieć, ze było to przednie widowisko z obu stron. Obydwa mecze były bardzo wyrównane, szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Spotkania zakończyły się zwycięstwami gości, ale nas – trenerów – niezwykle cieszy fakt, że możemy rywalizować na równych warunkach z topową śląską akademią piłkarską. Brawo Drużyna!!!

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce 7-15 Akademia BVB im. Łukasza Piszczka (Meresiński ⚽⚽, Słapek ⚽, Haraźny ⚽, Nowak ⚽, Sobaś ⚽, samobój. 🏀)

📝 SKŁAD: Frańczak, Lisowski, Bukała, Nawrocki, Wilkus, Meresiński, Waniak, Nowak, Sułowski, Głowacki, Biadun, Dobosz, Miechowicz, Kaczmarczyk, Haraźny, Ziomek, Sobaś i Słapek

🗣️ Trener Tomasz Rybiński: W sobotę mieliśmy przyjemność rywalizować z zespołem Akademii BVB im. Łukasza Piszczka Goczałkowice Zdrój. Mecz odbył się w trzech tercjach po 30 minut. Drużyna z Goczałkowic stawiła się do Kielc w okrojonym składzie, dlatego też mecz rozgrywany był na jednym boisku. Mimo to nasz zespół został podzielony na dwa zespoły z których każdy zagrał trzy 15 minutowe tercji. Niestety obie nasze drużyny musiały uznać wyższość przeciwników ulegając odpowiednio 4-8 i 3-7 co w ostatecznym rozrachunku dało gościom zwycięstwo 7-15.
Mimo wyniku końcowego rywalizacja z Akademią BVB im. Łukasza Piszczka stała na bardzo wysokim poziomie piłkarskim. Od początku spotkania oba zespoły w bardzo widowiskowy sposób konstruowały wiele szybkich i składnych akcji.
Przez pierwsze dwie tercje nic nie wskazywało na to, że zespół z Goczałkowic „odskoczy nam” na kilka bramek, ponieważ po 60 minutach rywalizacji zespół przyjezdnych prowadził zaledwie dwoma bramkami (4-6). Niestety w trzeciej tercji gra obu naszych ekip wyglądała zdecydowanie najgorzej w całym spotkaniu, przez co w ostatecznym rozrachunku musimy pogodzić się z porażką różnicą 8 goli.
Mimo to jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu gry naszej drużyny. Chłopcy przez większą część spotkania konsekwentnie prowadzili grę w sposób w jaki od dłuższego czasu staramy się „wcielić w życie” na zajęciach treningowych, co przekładało się na bardzo dużą ilość sytuacji strzeleckich. Niestety sporą liczbę z nich marnowaliśmy, a dodając do tego błędy i brak konsekwencji w grze obronnej, w ostatnich 30 minutach rywalizacji z drużyną tak mocną jak nasz sobotni rywal musiało zakończyć się to zwycięstwem gości.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przed meczem pomagali w przygotowaniu boiska tak, aby sobotnie spotkanie mogło odbyć się na idealnej zielonej murawie 👌, a także za przygotowanie gorącej herbaty oraz słodkiego poczęstunku po meczu dla naszych zawodników oraz dla zespołu z Goczałkowic 👏.
Drużynie BVB dziękujemy za przyjazd do Kielc, a co za tym idzie, za możliwość rywalizacji na bardzo wysokim poziomie 🔥.

📝 KS DAP U-10 (TT2012)
🏆 Mecz sparingowy
❌ KS DAP Kielce 7-11 Akademia BVB im. Łukasza Piszczka (samobój. 🏀🏀, Kowalewski ⚽⚽⚽, Włudyga ⚽, Detka ⚽)
📝 Skład: Błaszczyk, Korzeniak, Włudyga, Kierzkowski, Janduła Igor, Janduła Ksawery, Kowalewski, Detka, Lasota, Szeląg, Baryła, Bień, Kisio, Smelcerz, Witecki, Gawron.
🗣️ Trener Bartosz Mikołajczyk: W dniu 11.12.2021 roku ekipa TT 2011 zmierzyła się z Akademią BVB na stadionie przy ul. Ściegiennego. Po raz drugi zagraliśmy w formie 9 x 9, dzieląc spotkanie na 4 tercje. W pierwszej przeciwnik dosłownie nas „zmiażdżył” i nie mieliśmy nic do powiedzenia, jednak w trzech następnych widoczna był nasza przewaga.
Mimo iż adaptujemy się do nowego systemu gry, chłopcy coraz lepiej szukają tzw. „szerokości boiska” i próbują zaskoczyć przeciwnika prostopadłymi podaniami. Z racji zalegającego śniegu było trochę problemów z otwarciem gry, ale w przyszłości na pewno poprawimy ten element.

📝 KS DAP U-12 (TT2010)
🏆 Mecz sparingowy
❌ Futsal Nowiny 7-5 KS DAP Kielce (Pękalski ⚽⚽, Sojka ⚽, Stępień ⚽, Cedro ⚽)
📝 Skład : Chatys – Kuc, Filipek, Dulak – Stępień, Jagodziński, Cedro, Bera – Sojka – Michalski, Pękalski, Toporowski
🗣️ Trener Paweł Drobniak: W sobotnie południe udaliśmy sie do pobliskich Nowin, aby rozegrać przed ostatni sparing w tym roku z drużyną Futsal Nowiny.
Początek spotkania to zdecydowana przewaga fizyczna w grze zespołu z Nowin i proste błędy w grze obronnej, czego rezultatem była szybka utrata dwóch bramek. Z upływem minut nasza gra wyglądała coraz lepiej, a chłopcy zaczęli odważniej naciskać starszych kolegów z Futsalu Nowiny. Po przerwie DAP-owcy unikali już łatwych strat, grali uważniej i starali się realizować założenia taktyczne w ofensywie, co poskutkowało kilkoma strzelonymi bramkami. Na szczególną pochwałę zasługuję bramka z rzutu wolnego Marka Stępnia, który idealnie uderzył nad murem, w samo 'okienko’ bramki strzeżonej przez bramkarza Nowin.
Ostatecznie mimo kilku okazji na wyrównanie pod koniec, mecz kończymy przegrywając 7-5. Była to dla nas kolejna dobra okazja i lekcja piłki nożnej, z której wyciągniemy wnioski. Drużynie Futsal Nowiny dziękujemy za mecz.

📆 NIEDZIELA

📝 KS DAP U-9 (TT2013)
🏆 Turniej Barca Academy – Warszawa
❌ KS DAP Kielce 0-8 Polonez Warszawa
❌ KS DAP Kielce 3-4 Talent Warszawa (Mazurek ⚽, Simkiewicz ⚽, Dereniewicz ⚽)
❌ KS DAP Kielce 2-5 Barca Academy Warszawa (Simkiewicz ⚽, Biskupski ⚽)
❌ KS DAP Kielce 0-7 AMP Białystok
🗣️ Trener Dawid Kukła: Do Warszawy, na turnia Barca Festival udała się grupa Real, wsparta trzema zawodnikami z grupy Barcelona. Nadmienić trzeba, że dla większości chłopców był to pierwszy taki turniej. Większość tez nigdy nie grała w systemie 7×7, co również należy podreślić. Uczciwie trzeba też przyznać, że rywale byli lepszymi zespołami. My mieliśmy swoje dobre momenty, zwłaszcza w drugim i trzecim meczu, gdzie trema opadła i DAPowcy pokazali kilka ciekawych akcji. Chłopcy na pewno wiele się dzisiaj nauczyli i wiele doświadczyli. Ta nauka i to doświadczenie będą procentować.

📝 KS DAP U-13 (TT2009)
🏆 Turniej Mikołajkowy – Radom
❌ KS DAP Kielce 0-2 Broń Radom I
➡️ KS DAP Kielce 0-0 Broń Radom II
❌ KS DAP Kielce 0-4 Juventa Starachowice
➡️ KS DAP Kielce 1-1 Semp Ursynow
🗣️ Trener Tomasz Ćwil: W niedzielę rozegraliśmy cztery mecze w wymiarze czasowym, każdy po 30 minut, w systemie 9×9. Łącznie chłopcy z rocznika 2009 i 2008 spędzili na boisku 120 minut. Poziom wszystkich drużyn był wyrównany, o czym świadczą wyniki z niewielką ilością bramek. Nasza drużyna w każdym meczu starała się realizować wyznaczone założenia, jednak mieliśmy problem ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Często gubiliśmy piłkę po odbiorze i nie potrafiliśmy zorganizować się w ataku. Niestety udało nam się zdobyć tylko jedną bramkę na przestrzeni całego turnieju, której autorem był Adam Kochanowski. Naszym atutem w czterech meczach była niezła organizacja gry w obronie, czego dowodem jest wyróżnienia dla naszego zawodnika Pawła Winiarczyka (najlepszy obrońca turnieju).
Organizacja turnieju była na bardzo wysokim poziomie – wszyscy zawodnicy mieli zapewnione ciepłe napoje oraz przekąski. Dziękujemy drużynie Broni Radom za zaproszenie na swój teren i do zobaczenia w nowym roku 💪⚽️